Skustuvas Merkur 11C

Posted: 2014-07-21 in Pezalai
Žymos:,

Praktiškai nuo pat pirmų dienų, kai susidomėjau klasikiniu skutimusi, pradėjau dairytis gerų ir kokybiškų skustuvų. Dar net Lord L6 buvo neatkeliavęs, o jau nerimavau ir dairiausi kažko „gero“. Internetas ir kiti įvaldę skutimosi meną minėdavo daugmaž tuos pačius pavadinimus ir modelius, su nedideliais nukrypimais: Merkur 34C Heavy Duty, Edwin Jagger DE89, Mühle R89 ir panašiai. Neabejoju, kad tai tikrai geri skustuvai. Merkur 34C yra turbūt populiariausias skustuvas pastarąjį dešimtmetį. Merkur skustuvai vertinami panašiai, kaip Mersedesai: kiekvienas save gerbiantis bei pinigų negailintis rimtas vyriškis tokį įsigyja. Kas nenori kiek įprasto ir iš dalies nuvalkioto Mersedeso, gali rinktis kokį nors retesnį Jaguarą: Edwin Jagger.

Deja, man Mersedesai patinka. O kai pamačiau Merkur 34C nuotrauką, tai įsimylėjau šį skustuvą iš pirmo žvilgsnio.

Viena problemėlė — 34C vertinamas kaip gan švelnus skustuvas. Maždaug tokio paties lygio, kaip ir Lord L6. Ir nors aš savo pirmąjį skustuvą labai pamėgau ir su juo susidraugavau, jo švelnumas man neįtiko. Galbūt su aštriausiais Feather peiliukais jis ir padėtų man glotniai nusiskusti, tačiau tokių išbandyti dar neteko, o su kitais nebuvo taip gerai, kaip norėjosi.

Taigi pradėjau dairytis alternatyvų. Kiek agresyvesni yra atvirų šukų skustuvai (open comb). Jų apsauginė zona yra ne vientisa (ar vientisa su grioveliais), bet iškarpyta tarsi šukos ar grėblys. Tiesą sakant, patys pirmieji klasikiniai Gillette skustuvai tokie ir buvo — ir dar daugybę metų kiti taip pat. Po antrojo karo, regis, (o gal jo metu) pradėjo atsirasti ir švelnesni skustuvai. Bet „grėblinių“ skustuvų gerbėjų yra ir šiais laikais. Yra ypač agresyvus ir ypač daug peiliuko ašmenų atidengiantis skustuvas Mühle R41 — pasinaršykite ir pažiūrėkite, kaip atrodo jo galvutė. Toks skustuvas beveik prilygsta paprastam skustuvui (britvai). Bet ir elgtis su juo reikia atsargiai.

Merkur 11C yra toks pat, kaip 34C, bet su atviromis šukomis. Taigi, jis kiek agresyvesnis ir tos pačios man baisiai patinkančios išvaizdos ir formos. Todėl nusprendžiau tokį įsigyti. Ir ką… pasirodo, kad jis nebegaminamas jau pora metų su trupučiu 😦 Ir nusipirkti niekur neradau. Na, ne tai kad neradau, bet ilgai ieškojau, kol staiga iš nevilties niurktelėjau į prancūzišką Amazonę ir radau ten šį skustuvą parduodamą, kaip Merkur 1311 modelį! Matyt, Prancūzijos rinkai šis skustuvas kažkodėl pervadintas. Atkeliavusi dėžutė irgi buvo aprašinėta tokiu modeliu ir suprancūzinta pilnai. Tad jei ką nors, mieli skaitytojai, šis skustuvas irgi sudomins, eikite į prancūziškus ybėjus ir amazones ir ten ieškokite Merkur 1311. Galite ir daugiau užsipirkti, o po kelerių metų pardavinėti kaip retenybę 😀 Skustuvas tikrai geras ir kokybiškas ir daugybė Merkur gerbėjų baisiai pyksta, kad jie nebegaminami. Man irgi keista, nes visiems savo yprastiems modeliams Merkur siūlo ir atvirų šukų variantą. O Merkur 11C Heavy Duty gamybos liniją panaikino… paties populiariausio skustuvo alternatyvą. Na, ar ne keistuoliai?

Dėžutė atkeliavo tipiškame Amazonės įpakavime:

Skustuvo Merkur 11C Amazon įpakavimas | Skustis | Darau, blė

Viduje — minėta prancūziškai adaptuoto modelio Merkur 1311 dėžutė:

Skustuvo Merkur 11C prancūziška dėžutė, modelis Merkur 1311 | Skustis | Darau, blė

O kaip apsidžiaugiau viduje radęs ne tik skustuvą, bet ir jam skirtą dėžutę transportavimui ir laikymui su vietele peiliukams:

Skustuvas Merkur 11C transportavim ir laikymo dėžutėje su pavyzdiniu peiliuku | Skustis | Darau, blė

Dar ir pavyzdinis Merkur peiliukas pridėtas, kaipgi be jo. Tiesa, nors Merkur gamina vienus geriausių skustuvų, paradoksaliai gamina ir vienus prasčiausių peiliukų. Bent jau pagal apžvalgas, pats dar nebandžiau ir nuomonės neturiu.

O štai ir pats skustuvas su „grėbliu“:

Skustuvas Merkur 11C | Skustis | Darau, blė

Čia jis iš viršaus:

Skustuvas Merkur 11C | Skustis | Darau, blė

O čia šonu. Šis skustuvas yra su ganėtinai trumpa rankenėle, bet mano smulkioms rankoms tas netrukdo:

Skustuvas Merkur 11C | Skustis | Darau, blė

O štai čia — palyginimas su Lord L6:

Skustuvas Merkur 11C ir Lord L6 (LP1822) palyginimui | Skustis | Darau, blė

Svoris skiriasi beveik dvigubai. Lord L6 rankena yra aliuminio, o Merkur skustuvas visas yra plieninis. Lord L6 pagal mano svarstykles sveria 40 g, o Merkur 11C — 77 g.

Aš tikrai pradedančiajam rekomenduočiau Lord L6 — ir be jokių abejonių. Skustuvas pigus ir kokybiškas. O jei patiks — gali likti ir visam gyvenimui. Jo vienintelė silpna vieta — aliuminio rankenėlė. Ją prisukinėjant būtina saugoti, kad neišsimaltų sriegis: sukti švelniai, nepakreipiant, atsargiai. Ir tai viskas. Skustuvas trijų dalių ir lengvai valomas.

Čia dar palyginimui uždaras Lord L6 ir „grėblys“ Merkur 11C. Matyti, kaip Lord L6 gerai slepia peiliuko geležtę:

Skustuvas Merkur 11C ir Lord L6 (LP1822) palyginimui | Skustis | Darau, blė

Merkur 11C yra dviejų dalių. Tokie skustuvai yra Merkur bruožas. Rankenėlė su apsauginėmis šukomis yra sujungta „ant visai“, išsiima tik peiliuko laikiklis. Apatinė rankenėlės dalis sukasi:

Išardytas skustuvas Merkur 11C | Skustis | Darau, blė

Iš apačios:

Išardytas skustuvas Merkur 11C | Skustis | Darau, blė

Na, o čia skustuvas su „įkrauta“ geležte:

Skustuvas Merkur 11C su įdėtu peiliuku ir paruoštas skutimuisi | Skustis | Darau, blė

Skutimosi įspūdžiai? Nebenoriu jokio kito skustuvo. Lord L6 naudosiu tais atvejais, kai reikės „apsiskusti“ ir atrodyti padoriai. Su Merkur 11C kasdien nesiskusčiau, arba skusčiausi tik su dviem „užėjimais“. Trečias užėjimas jau kiek per daug, o ir šiaip šis skustuvas kur kas daugiau kontaktuoja su oda. Tiesa, manau, kad su aštriais peiliukais, tokiais, kaip Kai ar Feather, šiuo skustuvu galima drąsiai skustis vienu užėjimu ir atrodyti labai padoriai.

Sunkumas rankoje kiek neįprastas po L6. Tikrai džiaugiuosi, kad nuo Lordo pradėjau, visomis keturiomis. Merkur 11C valdyti kur kas sudėtingiau, be to, visus „grėblinius“ skustuvus reikia laikyti kur kas tikslesniu ir vienodesniu kampu — kitaip iš karto neskuta.

Svoris taip pat yra geras ir pakankamas pačiam skustuvui slysti. Lord L6 reikėdavo kiek spustelėti link odos, o Merkur 11C nereikia visai. Skutantis kryptimi žemyn galima laisvai laikyti skustuvą už galo ir leisti jo paties svoriui atlikti darbą. Skustis reikia lengvutėliais prisilietimais, kitaip iš karto „kerta“.

Merkur Heavy Duty rankenėlė yra labai gerai išakėta ir iš šlapios muiluotos rankos neišslys. Laikyti malonu ir patogu. Tiesa, tiems, kurių rankos didelės, reikėtų turbūt Merkur 25C modelio — su ilgesne rankena. Be ji ne tokia graži 😀

Kas čia dar… per atostogas užplaukė nusiskusti barzdą. Man tokie „užplaukimai“ užeina du-tris kartus per metus: nusiskutu visus apatinės veido dalies plaukus. Šiemet argumentas buvo toks, kad reikia duoti smakrui įdegti, o tai liks paskui baltas ir netyčia nusiskutus negražiai atrodys. Tad du kartus su Lord skustuvu savo smakrą ir nusigenėjau. Ten plaukai patys tankiausi ir kiečiausi, tad ir darbas atitinkamai kitoks. Be to, plaukai ilgesni būna. Su Gillette Fusion ar Mach 3 nusiskusti nepavykdavo, tekdavo su mašinėle iš pradžių nusikirpti palei odą. O va su klasikiniu skustuvu tokios problemos nėr. Ypač su atvirų šukų skustuvu, kuris dar daugiau vietos visokiam brudui padėti turi. Su Merkur 11C smakrą nusiskutau lengvai ir be kliūčių. Bjauriausia vis tiek su kaklu. Pavydžiu žmonėms, kurių barzdos auga iš viršaus žemyn. Man nuo Adomo obuolio barzda iki smakro auga aukštyn, o į šonus — kryptimi įstrižai link ausų. Tad ties žandikaulio linija staigiai keičiasi augimo kryptis, atitinkamai ir skutimosi. O kaklo prieš plauką geriau neskusti…

Jei jums atrodo, kad šis skustuvas vertas jūsų dėmesio, skubėkite įsigyti, o tai tuoj nebeliks padoriomis kainomis — skustuvas nebegaminamas.

Reklama
Komentarai
 1. Eustachijus Vamzdys parašė:

  Kokia kaina su atsiuntimu gavosi? Tokį skustuvą ir aš norėčiau įsigyti. Na, tiesą pasakius, jau kokius 5 metus noriu, bet neprisiruošiu.

 2. Dovana parašė:

  Sveiki, gal galite patarti koki modeli padovanoti pirmaji, nes vyras zavisi skustuvais, bet kol kas dar nera isigijes.
  Dekoju.

 3. Eustachijus Vamzdys parašė:

  Nebloga alternatyva dovanojimui būtų MERKUR 23c arba 34c modeliai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.