Skutimosi muiliukai

Posted: 2014-07-12 in Pezalai
Žymos:,

Kad nebūtų nuobodu, prie savo skutimosi atsivertimo dar užsimaniau įsigyti ir skutimosi muilo. Na, tokio, iš kurio gera putytė pasidaro. Paprastas muilas skutimuisi gali būti panaudotas, bet jis ne toks efektyvus. Tiesą sakant, pamenu, kaip mano senelis ūkinį muilą naudodavo — brrr.

Kaip visada, vedamas jaunatviško maksimalizmo pirmuoju savo muilu pasirinkau Mitchell’s Wool Fat muilą. Tai — vienas prabangiausių, prestižiškiausių, geriausių (jei pasiseka) veido odai ir tradiciškiausių muilų. Nepigus dar, zaraza. Gaminamas naudojant trigubą malimą ir ypač praturtintas lanolinu — tokia vilnonių gyvulių išskiriama medžiaga, kuri atstumia vandenį. Dėl to ir pavadinimas Wool Fat, nors lanolinas chemiškai yra vaškas, o ne riebalas.

Muiliukas atkeliavo gražioje popierinėje dėžutėje, kuri buvo kitoje, smarkiai didesnėje, pilnoje putplasčio granulių ir dar keliskart suvyniota į stambių akių burbulinę plėvelę. Dėžutės dizainas, sakyčiau, kičinis, imituojantis senovinę spaudą ir tradicijas:

Mitchell's Wool Fat muilo įpakavimas | Skustis | Darau, blė

Pats muiliukas — moliniame indelyje, kuriame jis gali būti laikomas ir plakamas. Indelis, aišku, gali būti pernaudojamas ir nebūtinai tam pačiam muilui.

Indelyje gražiai į popierėlį suvyniotas muiliukas:

Mitchell's Wool Fat muilo molinis indelis | Skustis | Darau, blė

Šitas muilas — vienas iš sunkiausiai įveikiamų. T.y. darbo kokybiškai putytei išplakti reikia įdėti beveik dvigubai daugiau, nei su kitais, įprastesniais muiliukais. Na, aš tai, aišku, negalėjau su niekuo palyginti, bet perskaičiau ilgą traktatą apie šio muilo įvaldymą ir dar peržiūrėjau labai gerą vaizdo įrašą su koncentruota informacija. Manau, kad visa tai padėjo, nes kai kurių triukų tikrai nebūčiau galėjęs pats sugalvoti.

Trumpas koncentratas:

 1. Šiam muilui geriau šiltas vanduo, nei karštas.
 2. Jį su visu indeliu reikia pamerkti į šilto vandens prileistą kriauklę ir leisti ten pagulėti apie pusę minutės.
 3. Geriau naudoti šiurkštesnį šepetuką.
 4. Šepetuką į muilą reikia trinti muilą apvertus — taip jis tekės į šepetuką žemyn.
 5. Šepetukas turi būti gerai nugręžtas ir apysausis — nors tai atrodo kaip nesąmonė.
 6. Putytę reikia gamintis ant veido, iš pradžių įtrinant tuo apysausiu šepetuku, o paskui šepetuko galą vis atsargiai pamirkant šiltame vandenyje — t.y. naudojant „užtepk ir šlapink“ (load & hydrate) metodiką.

Lyg ir tiek. Perskaitęs ir peržiūrėjęs informaciją su entuziazmu nušokavau į vonią plakti putytės ir skustis. Pirmą kartą pavyko visai neblogai, bet…

Vaizdo įraše nugirdau perspėjimą, kad kai kuriems žmonėms lanolinas gali sukelti odos reakciją. Ir ką jūs manot, taip nutiko ir man. Tiesa, skutausi dar paaštrintu skustuvu, galvojau, gal kažkiek su tuo susiję. Tačiau ir antras skutimasis patvirtino: mano snukelį nuo šito muilo beria ir smarkiai. Tad galiu tik perspėti — jei turite galimybę pabandyti kokį kremą ar kitą priemonę su lanolinu, tai pradžiai tą priemonę ir išbandykite. Jei reakcijos nebus, galite šį muilą pirkti — jis tikrai geras, skustis su juo malonu, o ir užtekt turėtų ilgam — jis kietas. Bet jei lanolinas odai nepatinka — tai geriau nerizikuoti. Aš su savo oda didelių problemų nesu turėjęs, išskyrus paraudimą nuo skutimosi. Bet paraudimai nuo skutimosi baigėsi, kai pradėjau skustis klasikiniu skustuvu ir mečiau daugiaašmenius reklaminius monstrus.

Pasisekė tiek, kad pavyko šį muiliuką išsimainyti į Boots skutimosi muilą, kuris man jokios reakcijos nekelia:

Boots skutimosi muilas | Skustis | Darau, blė

Šis muilas kur kas lengviau apdorojamas, minkštesnis ir putytė pasidaro greičiau. Reakcijos jokios. Muilas beveik bekvapis, be jokių ten prieskonių ir kitų kvapų. Malonus grynakraujo muilo kvapas (kaip ir Mitchell’s Wool Fat, beje).

Liūdna, kad prestižiškasis muilas su lanolinu man netiko, bet kartais taip nutinka.

Nuorodos:

Taigi va, tiek žinių šiam kartui. Išvarau atostogų ir vežuosi naująjį skutimosi rinkinuką.

Reklama
Komentarai
 1. Karolis parašė:

  Man dar neteko rasti nieko geriau už “The Bluebeards Revenge Luxury Shaving Cream“. Žinoma, prieš tai teko naudoti tik “Wilkinson Sword shaving soap“, tai patirties trūkumas didžiulis, na bet kaip ir ten – Bluebeards valdo!

  • Darau, Blė parašė:

   Man kažkaip kremai nelabai patinka, atrodo, kad nebent kelionėms juos naudot 😀 Bet turėsiu omeny, dėkui.

   • Karolis parašė:

    Nežinau ar teko youtube kokią apžvalgą šio kremo žiūrėti, jei ne – paieškokit. Šitas kremas nieko panašaus į tai, kas flakonuose būna, jį tai pat reikia su šepetėliu išplakti (kaip ir naudojant muilą), tik tiek, kad procesas paprastesnis bei greitesnis.

 2. Eustachijus Vamzdys parašė:

  Pradedantiesiems nerekomenduočiau tokių įmantrių skutimosi muilų.
  Siūlau pirmiau išmėginti PRORASO ir VERGULDE HAND produkciją, kurią galima įsigyti Lietuviškuose e-shopuose. Jei turite draugų Jungtinėje Karalystėje, paprašykit, kad atsiųstų ar parvežtų PALMOLIVE CLASSIC skutimosi muilo lazdelę (shave stick), kuri TESCO kainuoja tik pusę svaro. Tai būtų pats pigiausias ir vienas iš geriausių variantų.
  Neapsigaukite, gerbiamieji, nebūtinai pats brangiausias muilas bus pats geriausias.
  Man, pavyzdžiui, PALMOLIVE CLASSIC muilas yra nesulyginamai geresnis už abu taip gražiai anotuotus skutimosi muilus.
  Beje, jei turite neypatingai jautrią odą, siūlyčiau išmėginti pigų turkišką ARKO muilą.

 3. Rimas parašė:

  Jeigu ka sudomintu galeciau parduoti barsuko plauku skutimosi sepeteli: “Best badger Shaving Brush“ ir arklio karciu sepeteli Ispanijos firmos Vie-Long.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.