Keli peiliukai ir vienas hakas

Posted: 2014-07-07 in Pezalai
Žymos:

Na va, po beveik dviejų savaičių skutimosi su klasikiniu dviašmeniu skustuvu galiu padaryti kokią tai mažą apžvalgėlę. Per tą laiką išbandžiau keturis peiliukus, šiek tiek išmokau laikyti skustuvą, atradau lyg ir visai tinkamą putytės konsistenciją iš skutimosi kremo ir visai nedaug susipjausčiau. Iki vieno „patobulinimo“, kuris man priminė, kas tai yra agresyvus skutimasis.

Pradžiai apie peiliukus ir skustuvą. Manasis Lord Premium LP1822 (L6) yra tikrai tikrai švelnus skustuvas. Man su juo taip ir nepavyko pasiekti kūdikio užpakaliuko švelnumo ant savo ražienos. Iš bandomojo rinkinuko išbandžiau šiuos peiliukus:

Skutimosi peiliukai: Lord, Astra, Rapira ir Shark | Skustis | Darau, blė

Trumpai apie juos:

 • Lord: šlamštas. Prastai skuta, nors ir skuta. Skutausi su juo keturis kartus, kol nusprendžiau keisti. Nepastebėjau atbukimo.
 • Astra: rusiškas peiliukas, kokybiškas. Skuta neblogai, su juo išmokau kelis triukus, kad skutimasis būtų glotnesnis. Galėčiau tokiais naudotis ir toliau.
 • Rapira (t.y. Рапира) – kitas grynai rusiškas peiliukas. Astras gamina Gillette gamykloje, tad tai nėra tikras rusiškas produktas. Rapira gaminamas Maskvoje, tačiau man nepatiko. Po Astros „neskuto“.
 • Shark. Sako, gan aštrus turėtų būti. Šiaip skuta neblogai, po Rapiros – tikra atgaiva. Taipogi galėčiau naudotis ir nematyčiau vargo.

Bet nė su vienu peiliuku ir jokiais eksperimentais nepavyko nusiskusti tikrai glotniai. Maniau, kad tikrai rankos kreivos, putytė per skysta/per šlapia ar dar kas nors. Kol nepagalvojau, kad galgi Lord L6 skustuvas yra tikrai pernelyg švelnus. Ir pabandžiau neįsukti iki galo jo rankenėlės – atseit „pareguliuoti“. Toks pareguliavimas ir pabandymas nukirsti kelis plaukelius man sukėlė daugiau minčių ir pagalvojau, kad reiktų taip pabandyti nusiskusti. Turėjau mintį kokią šaibą* įdėt ar panašiai. Galų gale paaukojau vieną peiliuką, nukirpau jo ašmenis ir uždėjau ant darbinio peiliuko:

Papildomas nukarpytas skutimosi peiliukas skustuvo agresyvumui padidinti | Skustis | Darau, blė

Viena klaida: su tarpiniu peiliuku nepriveržiau skustuvo iki galo. Nusiskutau taip glotniai, kaip nepavykdavo net ir su Gillette Fusion. Bet kaklą ir panosę susipjausčiau atsakančiai, teko intensyviai išnaudoti koaguliacinį teptuką. Užtai dabar žinau, kad nebuvau visiškas kreivarankis ir man reikia kiek agresyvesnio skustuvo, nei Lord L6. Ar pirksiu reguliuojamą skustuvą? Nežinau, ar verta. Be to, neradau nė vieno gražaus 😀 Man gražiausias – Merkur 34C. Nors tai vienas ir populiariausių ir labiausiai nuvalkiotų skustuvų, bet… pamačiau jo nuotrauką ir užsimaniau. Daugybė žmonių liaupsina Edwin Jagger DE89, bet man pamačius jo rankenėlę darosi negera. Nuobodi ir negraži, be to, atrodo slidi. Man pačiam norisi tokio daikto, kuris patiktų ir pagal išvaizdą.

Na, bet čia fantazijos vėlesniam laikui. Kol kas ir Lordas bus gerai. Su tarpine, be abejo, tik geriau priveržtas.

* — poveržlę, tokį mechaninį išradimą

Reklama
Komentarai
 1. jarik parašė:

  O kiek kainuoja peiliukai? Kiek laiko, palyginus su gilette?

  • Darau, Blė parašė:

   Neteisingas klausimas 🙂 Visų pirma, peiliukų yra labai daug rūšių ir gamintojų. Kainos skiriasi nuo 10 centų už peiliuką iki dviejų-trijų litų. Sakykim, penki „Sputnik“ peiliukai kokioj nors Maksimoj kainuoja 0,99 Lt. Gillette Rubie — 4 Lt. Šitų dar nebandžiau, nors nusipirkau — girdėjau, kad Gillette Rubie yra neblogi. eBay galima tų peiliukų ir visai už neblogą kainą rasti, ypač perkant kokį 100 vienetų. Bėda tik, kad reikia dar iki to išsiaiškinti, ar jie tinkami. Man teoriškai atrodo, kas Supermax Super Platinum turėtų būti geri — 100 kainuotų apie 41 Lt. Nepigu sąlyginai, bet peiliukai prestižinės kokybės. Tačiau nežinau, ar mano skustuvui ir veidui jie tiktų. Teks brangiai nusipirkti kelis ir pažiūrėt — jei tiks, imt daugiau. O gal ir Derby man visai tiks, dar nemėginau… tų 100 kainuotų apie 30 Lt. O jei tiks „Sputnikas“, tai iš viso nereikės niekur pigiau ieškot 😀

   Dėl laikymo tai aš nežinau — dabar esu bandymų stadijoje ir kaitalioju gan dažnai, kas porą skutimųsi. Nors va, su Lord peiliuku skutausi keturis kartus ir nepajutau kažkokios degradacijos. Shark skutausi jau tris kartus ir taip pat kol kas „gerai jama“. Vienas pažįstamas skutasi „sputnikais“ ir keičia peiliuką kas skutimąsi — atseit taip pigu, kad neverta taupyt. Kitas tuo tarpu tuos pačius „sputnikus“ keičia kas savaitę, o skutasi kasdien. Taip kad negaliu nieko konkretaus pasakyti — kiekvienam individualu.

  • Darau, Blė parašė:

   Pamiršau paminėti, kad man Gillette Fusion atlaikydavo penkis-šešis skutimus. Tačiau du paskutiniai būdavo nekomfortiški, smarkiai pešdavo ir pjaustydavo. Aukodavausi dėl kainos…

 2. necromaggot parašė:

  Velnias žino, su LAZER iš spaudos kiosko nusiskutu visiškai glotniai.

 3. Karolis parašė:

  Aš didžiulį skirtumą pajaučiau, kaip pradėjau skustis iš po dušo (o ne prieš) – žymiai geriau skutasi ir kur kas mažiau erzina odą. Kas dėl peiliukų, tai dabar iš to, kas Maximose, Iki ir pan. yra, tai Gillette Rubie labiausiai patinka. Turėtų už dienų Feather akeliauti – bus įdomu palyginti.

  • Darau, Blė parašė:

   Aš irgi stengiuosi iš po dušo skustis, kai ritmas sutampa. Bet kažkaip didelio skirtumo nejaučiu, nes vis tiek gerą minutę karštu vandeniu mirkausi. Dabar kaip tik Gillette Rubie bandau, visai neblogai skuta.

   O gal, jei kaunietis esat, pasidalintumėt vienu kokiu Feather?

   • Karolis parašė:

    Žinoma, kad pasidalinčiau. Šiaip ar taip, pirkau pabandymui ir pažiūrėjimui, kas per daiktas, nes visur (ankščiau ar vėliau) jie išlenda – vieni juos giria, kiti peikia (sako, kad per aštrūs), bet apie juos šneka. Tik tiek, kad aš ne iš Kauno, bet nėra problemos įdėti į voką ir nueiti iki pašto. Turiu dar kelis Wilkinson Sword (mano pirmieji) – galėčiau prie to paties įdėti.

  • necromaggot parašė:

   Bet kalba, kad po šalto vandens geriau nusiskuti, nes tipo daugiau plauko išlenda iš odos susitraukus kraujagyslėms.

   • Darau, Blė parašė:

    Aha, yr tokia teorija. Bet tada dar plaukeliai iššoka su odos kalniukais tokiais, kurie irgi gerai nusipjauna 😀

    Šiaip šiltas ir karštas vanduo ar kompresas suminkština plaukus ir jie skutami lengviau. Atsiverdamos poros ir apatiniai sluoksniai taip pat pastumia folikulus aukštyn. Oda nuo šilumos pasidaro lygesnė ir elastingesnė — taip sumažėja galimybių susipjaustyti.

    Pamėginkite šaltąjį būdą ir pasidalinkite įspūdžiais, bus įdomu.

 4. Eustachijus Vamzdys parašė:

  Įdomu, įdomu… Pagaliau Lietuvoje (netgi Kaune) atsirado tikrų šlapiojo skutimosi mėgėjų-entuziastų. Visiškai atsitiktinai aptikau štai šitą blogą.
  Džiugu, kad pagaliau atsisakymas vergauti Gillette koncernui atėjo ir mūsų kraštus.
  Aš pats esu saugaus skustuvo naudotojas nuo 1994 metų. Būtent tais metais pirmą kartą nusiskutau saugiu skustuvu. Taigi mano stažas – 20 metų. Visus tuos metus skutausi saugiu skustuvu, išskyrus keletą eksperimentinių gyvenimo etapų (Philips elektrinė mašinėlė, vienkartiniai peiliukai ir kt.).
  Galiu užtikrinti. jog nieko geresnio nei saugūs skustuvai man nepavyko surasti:)
  Pradžia buvo gana įdomi. Skustis pradėjau 14 metų, dovanotu Schick firmos daugiaašmeniu skustuvu. Būtent tuomet sužinojau kokia jautri mano oda. 15-ojo gimtadienio proga nusipirkau Schick Premium saugų skustuvą su 5 Schick peiliukais. Nuo to prasidėjo ilgametė draugystė su saugiu skustuvu:)
  Na, o hobi skutimasis saugiu skustuvu tapo maždaug prieš 8-9 metus, kai atsirado pirmieji dideli šlapio skutimosi forumai, mantic59 filmukai youtub’ėje ir tt.
  Na tiesiog pasidarė įdomu viską išbandyti:D
  Na, žodžiu, išsivystė savotiška priklausomybė.
  Šiai dienai turiu sukaupęs ne tik patirtį, bet ir nemažą skustuvų, peiliukų ir kt. reikmenų kolekciją.
  Beje, esu kaunietis. Būtų visai įdomu pabendrauti su bendraminčiais.
  Na ir peiliukais pasidalinti ar pasimainyti nieko prieš:) Žinau, kad norisi viską išbandyti:)

  • Darau, Blė parašė:

   Puikiai. Siūlau kada alaus (jei toks reikalas tinka), galima ir pašnekėt bus. Dėl bandymų tai teisybė: šiandien kaip tik draugui paskolinau savo Merkur 11C, kad patirtų, kas yra atvirų šukų skustuvas.

   Geras vyriškas užsiėmimas. Net pačiam gėda, kad seniau tiek mažai dėmesio savo veidui skyriau.

   • Eustachijus Vamzdys parašė:

    Parašykite į mano nurodytą mailą savo telefono numerį, būtinai paskambinsiu artimiausiomis dienomis. Galima bus ir užgurkšnoti ko nors:D

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s