Skustis ar nesiskusti — štai kur klausimas

Posted: 2014-06-26 in Pezalai
Žymos:,

Aišku, skustis reikia. Na, nebent galite sau leisti vaikščioti apžėlę. Aš tuo tarpu negaliu: mano jaunas veidelis apaugęs kur ne kur, vienur kuokštai, kitur pliki plotai. Normali barzda auga tik ant paties smakro, kurios, beje, ir neskutu — imituoju šiokį tokį barzdylą. Tačiau ūsai atrodo apgailėtini, o skruostai — apipešioti. Visi bandymai ilgiau nesiskusti atsimušdavo į tą patį — po poros-trejeto savaičių nebegaliu žiūrėti į save veidrodyje ir susigėstu prieš visuomenę.

Tačiau šis įrašas — apie kai ką kita. Aš „atsiverčiau“ — nusprendžiau mesti visus naglus daugiaašmenius peiliukus lauk ir imtis paprasto dviašmenio klasikinio skustuvo, liaudyje žinomo kaip „stanokas“ arba „obliarka“. Negaliu sakyti, kad nebuvo kažkiek baisu. Iki šiol tokiu skustuvu nėra tekę naudotis. Kai kokių keturiolikos metų pradėjo rastis kažkokia tai ražiena ant smakro, naudojausi žirklėmis, o paskui iš mamos gavau dovanų elektrinį „Charkovą“, kuriuo sėkmingai naudojausi daugybę metų. Tiesa, kai pradėjau galvoti apie vestuves, mano gyvenime atsirado Gillette Mach 3, nes „Charkovas“ ne taip jau švariai skuto, o ir mano oda kažkaip juo nelabai būdavo patenkinta. Vėliau Mach 3 pakeitė Fusion, bet esminio pagerėjimo nepajutau. Tik tiek, kad nepadirbtų Fusion peiliukų (kartridžų) internete rasdavau lengvai. Pirkti peiliukus parduotuvėse ar netgi Gariūnuose yra žiauriai per brangu.

Taigi ekonominis faktorius nulėmė, kad po maždaug dvidešimties metų barzdos genėjimo sugalvojau pabandyti paprastą skustuvą. Nes netgi prestižiniai Feather peiliukai kainuoja juokingai palyginus su visom marketinginėm apgaulėm — viskas, kas turi daugiau, nei dvejus ašmenis, yra nesąmonė. Tiesa, tas „ekonominis“ faktorius yra apgaulingas: nėra turbūt nė vieno šitaip besiskutančio vyriškio, kuris turėtų tik vieną dviašmenį skustuvą. Vis tiek anksčiau, ar vėliau ateina noras pabandyti ką nors kita, kokį nors ypatingesnį ar senovišką skustuvą…

Antrasis faktorius, beje, ekologinis. Perdirbti plieninius peiliukus ir jų įpakavimo popierių yra kur kas paprasčiau, nei „kartridžus“ su penkiais-šešiais peiliukais — jie įlieti į plastiką, dėžutės taip pat plastikinės kaip ir įpakavimas. O plieną nuo plastiko atskirti yra labai chujovas reikalas. Taigi skutatės „stanoku“ — saugote gamtą! Atsiminkite tai. Aišku, ekologiškiausia būtų skustis tikra „britva“, bet nesu dar tiek nuotykiams nusiteikęs. Gal kada nors vėliau.

Trečiasis faktorius — skustuvai. Jų yra visokių ir galima įsigyti net ir senoviškų, šimto metų senumo skustuvų. Čia jeigu ant retro patraukia ar kokio stymo. Aš pats norėjau savo senelio komplektą pasiimti, bet močiutė jau prieš daugybę metų kažkur pravalė ir nebėra jo. O gaila, tiesą sakant, būtų buvęs malonus šeimos tradicijų pratęsimas 😦 Taigi skustuvų yra visokių, įvairių „naglumo“ lygių, super-duper gamintojų ir taip toliau. Tuo tarpu visokie kiti popsiniai daugiaašmeniai skustuvai dažniausiai turi vieną gamintojo pakištą rankenėlę ar dar kokią „dizainerio“ ir tuo viskas pasakyta. Jokios personalizacijos, gryna masinė produkcija. Galima tai vadinti snobizmu, bet man patinka visokie firminiai ir kažkuo ypatingi daiktai (kad ir „Classic“ serijos „Adidas“ batai, Bvlgari laikrodžiai, Bialetti keptuvės, Thinkpad kompiuteriai ir… sąrašą galėčiau tęsti ir tęsti).

Ketvirtasis faktorius yra greičiausiai susijęs su noru mesti masinę reklaminę produkciją ir pabandyti kažką klasikinio. „Ant durniaus“ taip sakant. Tačiau, žinote, kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių. Pasikonsultavau su vienu kolega, kuris — koks sutapimas! — kaip tik neseniai pasuko prie „obliarkos“. Jis truputuką užvedė ant kelio: papasakojo apie firminius skustuvus, peiliukus, muiliukus, šepetukus ir taip toliau ir panašiai. Užrodė forumų ir kitos informacijos. Patikėkit, dviašmenių skustuvų gerbėjai gyvena savame pasaulyje… nebūčiau apie tai net ir pagalvojęs. Verda diskusijos, apžvalgos, „kitatikių“ atvertinėjimas, netgi suvažiavimai ir rungtynės… Nuoširdžiai bandžiau išlįsti iš šio informacinio burbulo ir pabandyti ieškoti panašių reiškinių, susijusių kad ir su Fusion ar naujesniais peiliukais ir skustuvais… su elektriniais dar dar kažkiek daugiau yra, o visi kiti — neįdomūs. Tai nenuostabu, nes žmones dažnai patraukia kažkokia klasika, o dviašmeniai skustuvai — vienas iš tokių dalykų. Beje, yra ir krūvos senoviškų vienašmenių skustuvų gerbėjų — tai dar įdomesnis „nukrypimas“.

Penktasis ir svarbiausias faktorius — paprasčiausias gyvenimo džiaugsmas. Gyvenimas yra trumpas, o džiugesio galima susiteikti įvairiais būdais. Kad ir pakeičiant skutimosi įpročius.

Štai mano pirmasis skustuvas — Lord Premium LP1822 (dar žinomas, kaip Lord L6). Pigus, bet ne papigiaška, gan kokybiškas daiktas. Tas patsai skutimesi patyręs kolega parekomendavo jį, kaip „startuolio“ įnagį:

Lord Premium LP1822 (L6) egiptietiškas dviašmenis skustuvas | Skutimasis | Darau, blė

Pradžiai užsipirkau ir bandomąjį peiliukų rinkinuką su „gydomaisiais degtukais“ (koaguliaciniais teptukais):

Pavyzdinis koaguliacinių teptukų ir skutimosi peiliukų rinkinys iš Turkijos: Shark, Rapira, Derby, Astra | Skutimasis | Darau, blė

Beje, turbūt suprantate, kad skutimasis dviašmeniu skustuvu yra neįsivaizduojamas su skutimosi želė ar putų flakonėliu? Tikri vyrai skutasi šlapiuoju būdu, t.y. su šepetėliu ir skutimosi kremu ar muilu. Aš pradžiai nuėjau į „Drogą“ ir pasiėmiau ten esantį vienintelio modelio skutimosi šepetėlį:

Sintetinis skutimosi šepetėlis iš „Drogo“ | Skutimasis | Darau, blė

Šiurkštus, zaraza… gal kada nors ir kokį nors Mühle ar Edwin Jagger nusipirksiu, iš tikro opšraus kailiuko… o gal ir kinišką, bo pas juos barsukai yra parazitai ir kinai šepetėlių dėlei juos labai mielai naikina.

Šepetėlį su paprastu Nivea skutimosi kremu išbandžiau dar neatkeliavus skustuvui, su senuoju Gillette Fusion ir beveik pribaigtu kartridžu bei su vienkartiniais BIC. Tiesą sakant, norėjosi riebiai nusikeikti, bet negalėjau — procesą atidžiai stebėjo dukriukė. Nusikeikti norėjau, nes pasitvirtino forumuose ir kitur skleidžiama informacija, jog šlapiasis skutimasis yra kur kas geriau už purškiamą želė ar putas. Taip, tikrai. Užtrunka ilgiau, tačiau kokybė nepalyginama. Oda man padėkojo. Tuomet padėjau peiliuką ir nusprendžiau kitą kartą nusiskusti jau atkeliavus pirmajam dviašmeniui skustuvui — kelios dienos ir turėtų būti jau pašte.

Ir štai birželio sukilimo dieną siuntos numerėlis man pranešė, kad skustuvas — vietiniame pašte. Nulėkiau staigiai, kaip akis išdegęs, a nugi baisiai norisi jį pasiimti…

Skustuvas trijų dalių, su pridėtu į komplektą vienu peiliuku:

Dalimis išrinktas skustuvas Lord Premium LP1822 (L6) | Skutimasis | Darau, blė

Jį pirmiausia ir išbandysiu.  Skustuvas atitinka interneto gandus: galvutė kokybiška, masyvi, o rankenėlė — lengva aliuminio. Tiesa, kadangi tai mano pirmasis skustuvas, neturiu ką pasakyti apie kažkokius disbalansus ar kažką panašaus — neturiu patirties tokiems dalykams vertinti.

Pirmojo skutimosi įspūdžiai… na, pirmoji mintis buvo „nichuja čia niekas neskuta“. T.y. skustuvas slysta švelniai ir lengvai — nieko panašaus į skutimąsi kartridžu. Tas „nichuja neskuta“ pasirodė klaidingas atidžiau pažvelgus į veidrodį — skuta ir dar kaip. Tiesa, tikrai iš pradžių sunkoka pataikyti laikymo kampą, nes čia nėra prie veido reljefo prisitaikančios besisukinėjančios galvutės ir plokštumos. Tai — pirmoji sritis tobulėjimui: susipažinti su savo veido reljefu, skustuvu ir tinkamu laikymu. O ir šiaip tai malonu tokį daiktą rankoje laikyti:

Rankoje laikomas skustuvas Lord Premium LP1822 (L6)Pirmojo skutimosi dviašmeniu skustuvu rezultataiDalimis išrinktas skustuvas Lord Premium LP1822 (L6) | Skutimasis | Darau, blė

Nors neturiu dar su kuo palyginti, bet manau, kad šis skustuvas priskirtinas prie „švelnių“. Jei pažiūrėsite į nuotrauką aukščiau, pamatysite, kad jo apsauginė plokštuma nėra vientisa — ji su grioveliais. Ašmenys liečiasi prie odos tik per tuos griovelius, taigi mažiau gremžia, o daugiau švelniai pjauna. Komplekte pridėtas „Lord“ peiliukas man irgi kol kas nėra aiškus: ar jis aštresnis, ar bukesnis, ar dar kažkoks. Gal bus aiškiau, kai pereisiu savo bandomąjį rinkinuką. Kol kas dabar esu nusiteikęs mėnesiui bandymų, o paskui žiūrėsiu, kuo čia savo naująjį pomėgį papildyti. Žinau tik viena: prie kartridžų nebegrįšiu, nebent prie vienkartinių skustuvėlių kelionėse be bagažo.

Ką gi, pirmą kartą BBS (baby bottom smooth), be abejo, nesigavo, bet aš to ir nesitikėjau. Dar daug reikės tobulintis:

Pirmojo skutimosi dviašmeniu skustuvu rezultataiDalimis išrinktas skustuvas Lord Premium LP1822 (L6) | Skutimasis | Darau, blė

 

Antrąjį kartą skutausi jau kitą dieną. Šiaip seniau negalėdavau skustis kasdien, oda pasišiaušdavo. Tai gali būti susiję tiek su skutimosi želė iš flakono, tiek su peiliukais. Dviašmenis skustuvas, nujaučiu, mažiau dirgina odą, o gerai suplakta putytė atitinkamai kokybę irgi pagerina. Tiesa, kol kas skutimosi kokybė prastesnė — nesu labai švelniai nusiskutęs. Galbūt ir Lord peiliukas nėra man tinkamas — bet dar per anksti spręsti.

Manau, kad kiekvienam tikram vyrui reikia bent pabandyti įsisavinti skutimosi meną 🙂 Highly recommended.

Resursai:

Tam kartui tiek.

Komentarai
 1. mindogas parašė:

  Nieko geresnio už elektrine barzdaskute nesu radęs. Skutuosi visiškai sausu būdų, be jokių želių net. Taip greita, patogu ir tikrai konfortiška. Ypač patogu kelionių atvejų kai reikia tik pasikrauti baterija, išsivalyti vidų ir vieną vienintelį aparatą įsimesti į tašę. Ramus būni visa savaitę. Kainos atžvilgiu vėlgi normaliai viskas. Tėra vienas vienkartinis mokestis ir kas du metus reiktu keisti peiliukus.. Pastaruosius perku iš Ebay nes musuose labai jau brangu palyginus.

  Rezultatų aišku negaliu girti. Kadaise naudojau naglus Gillete, tai su jais žinoma lygiau ir užtikrinčiau plaukai pasišalina.

  Beja, visai neseniai buvau priverstas pasinaudoti vienkartiniais peiliukais, tai visas kruvinas likau 😀 Teko pirma karta išbandyti amerikonų filmuose propaguoti popieriaus gabaliukų klijavimą ant veido 😀

  • Darau, Blė parašė:

   Na, čia viskas individualu. Mano veidas nei elektrinių, nei kartridžų, pasirodo, netoleruoja. O „obliarka“ su šlapiom putom — liuks. Tiesa, ir su kartridžais šlapiasis metodas geriau, bet ne tiek gerai. Dabar bandysiu rusiškus peiliukus, gal už egiptietišką bus aštresni (jei internetai nemeluoja). Žodžiu, laukite tęsinio 😀

 2. jarik parašė:

  Gal galima placiau, kad reiskia “slapias metodas“ ir kuom jis skiriasi nuo sausojo? Negi galima be vandens, iskart ant veido varyti tas putas is flakono?

  • Darau, Blė parašė:

   Plačiau galima. Putų ant veido negalima tepti jo nesudrėkinus, tai būtų tikrai nelabai gerai. Tačiau „šlapiasis“ metodas skiriasi tuo, kad putos pasidaromos iš kažkokios žaliavos (muilo ar kremo) ir vandens. T.y. jos suplakamos vietoje, prieš skutimąsi. Ar šis metodas pranašesnis, ar ne, aš rimto pagrindo teigti neturiu. Tačiau mano trumpa asmeninė patirtis yra malonesnė su iš kremo suplaktomis putomis, nei putomis ar želė iš flakono. Tiesą sakant, iš flakonų esu bandęs putas ir želė, tai putos man visiškai netiko, skutimasis buvo ypač nemalonus. Taip jos ir liko stovėti spintelės kamptyje neišnaudotos.

   Žodžiu, „šlapiojo“ metodo esmė – pačiam susiplakti kokybiškas putas. Kol kas labai trumpa patirtis rodo, kad tą gerai padarius skutimasis yra žymiai malonesnis. Šiandien stengiausi švariau nusiskusti per šešis kartus – nei oda susierzino, nei įsipjoviau. Ir ant durniaus pabandžiau per šlapią odą brūkštelėt – iš karto negerai.

   Kol kas naudojuosi Nivea kremu, laukiu atkeliaujant „Mitchell’s Wool Fat“ muilo, žiūrėsiu kas ten gausis. Apie kokybiškos putytės suplakimą kada nors parašysiu plačiau, kai jau turėsiu ką 🙂

 3. giedriuszzz parašė:

  Kažkada ir aš taip skutausi (nerandu priežasčių kodėl nebesiskutu taip). Aš turėjau dviašmenį skustuvą, kur reguliuojasi peiliuko išlinkimas (sukant kotelį), ar kažkas tokio. Reguliuojant išlinkimo kampą, galėdavai reguliuoti peiliuko išlindimą iš galvutės.

  • Darau, Blė parašė:

   Manau, kad man pirmasis skustuvas gerai ir nereguliuojamas. O tai užsižaisčiau vietoj to, kad skusčiausi 🙂 Be abejo, kada nors gal ir įsigysiu tokį, bet dabar gerai ir šitas – yra ir taip ką veikti.

 4. Kiborgas parašė:

  Žmona užpirko lygiai tokį patį Lord šį blogą užskaičius, tai šian išbandžiau. Skusdavau ne tik barzdą, bet ir galvą – tai tikrai džiaugiuos pokyčiu. Paprasčiau, ne taip užsikemša (dviejų savaičių ir barzda, ir galva – tai plaukų tikrai užtektinai :)), visi tie ekologiniai momentai irgi prie širdies. Susipjausčiau mažiau. Dėkui!

  • Darau, Blė parašė:

   Nu stačiai širdis džiaugiasi tokio komentaro sulaukus 🙂 Džiaugiuosi, kad padėjau surasti kažką naujo. Mano paties įgūdžiai po truputį tobulėja ir vis labiau džiugina.

 5. Eustachijus Vamzdys parašė:

  Na, šiaip LORD skustuvai nėra blogi, bet labai neilgaamžiai. Po 2 mėnesių kasdieninio naudojimo būtinai nulūš varžtas per sriegio vidurį. Patikrintas variantas:D
  Pirkti juos internetu neapsimoka (kaina prasideda nuo 10 baksų). Lietuvoje juos galima nusipirkti už 4-8 litų kainą. Na aš žinau keletą vietų kur Kaune galima nusipirkti įvairius modelius.
  Šepetėlio pasirinkimas taip pat nepavykęs. EUROCOS parduoda aukščiausios kokybės OMEGA (mano nuomone, tai yra apskritai geriausia, kartu su SEMOGUE, šerno šerių skutimosi šepetėlių gamintoja pasaulyje.) šerno šerių šepetėlius už labai priimtiną kainą. Ypač rekomenduoju modeliuką už 15 litų.

  • jarik parašė:

   Pasidalinkite kur lietuvoje parduoda tuos lordus ir dar pigiau negu internete? 🙂 Gal ir muilo skutimuise galima rasti uz priimtina kaina ir dar vietoj?

   • Eustachijus Vamzdys parašė:

    Pabandžiau parašyti Jums atsakymą, bet jis kažkodėl nepasirodė. Bandau antrą kartą.
    LORD skustuvus Kaune nebrangiai galima rasti:
    Dainavos turgus, 2-as aukštas, Ūkinių prekių parduotuvė.
    Prekyvietė Vytauto prospekte tarp autobusų stoties ir Geležinkelio turgaus, nežinau jos pavadinimo, bet ten kažkas panašaus į prekybos miestelį. Vos įėjus/įvažiavus į teritoriją, kioskas kairėj pusėj.
    Šitose vietose LORD skustuvus mačiau visai neseniai.
    Skustuvai bus identiški anotuotajam, tik naujesnės versijos, aukso spalvos.

    • Darau, Blė parašė:

     Įvykdyta patikra. Dainavos turguje kokybiškų skustuvų nerasta (žiūrėjau ne pats, kitas ekspertas). Rasti tik prastos kokybės kiniški skustuvai. Beje, Lord skustuvų irgi yra kelių rūšių ir jos visos yra šlamštas. Tikrai geras yra būtent modelis LP1822, „Merkur-like head“. Tad neapsigaukite ieškodami. O kiniški skustuvai gali sugadinti bet kokį įspūdį apie šį skutimąsi. Geriau tada iš prekybcentrio „Wilkinson Sword Classic“ skustuvą pasiimti, kuris nors ir plastmasinis (su metalu rankenoje dėl svorio), bet tarnauja visai padoriai. Mano geras draugas jį naudoja ir teigia, kad savaitės šerius jama kuo puikiausiai 😀

   • Eustachijus Vamzdys parašė:

    Gero natūralaus kokybiško muilo galima įsigyti ekologiškų prekių parduotuvėse, pavyzdžiui, Saulėtekio prekybos centre.
    PRORASO muilo jautriai odai (Baltoji linija) galėčiau gal ir aš parūpinti iš savo atsargų.

   • Eustachijus Vamzdys parašė:

    Na, iš esmės patikra Dainavos turguje atlikta galimai nekokybiškai, nes pats maždaug prieš 10 dienų mačiau visą krūvą LORD skustuvų Ūkinių prekių parduotuvėje. Netikiu, kad kažkas juos taip staigiai išpirko. Jei turėsiu laiko, savaitės pradžioje būtinai nuvažiuosiu ten ir nusipirksiu dar vieną skustuvą, vien tam kad būtų įrodyta bloga paieška:)
    Beje, dėl LORD skustuvų kokybės, aš pats asmeniškai manau, jog Dainavos turguje parduodami auksinės spalvos LORD skustuvai yra ne tik kad geresnės kokybės gaminiai, bet ir geriau skuta apskritai bei yra žymiai labiau pritaikyti pradedantiesiems nei Merkur like head modeliai (jų yra keletas variacijų, bet nei viena iš jų nėra net gulėjus šalia tikro MERKUR skustuvo:)) Pagrindinis LORD skustuvų Merkur like head minusas yra prastas skustuvo balansas, dėl kurio tenka tiesiog spausti skutantis. Tai prieštarauja vienam iš pagrindinių skutimosi saugiu skustuvu principų: SPAUSTI NEREIKIA, SKUSTUVO SVORIS TURI PADARYTI VISĄ DARBĄ. Skustuvų yra labai įvairių, vieni iš jų labai švelnūs, kiti – labai agresyvūs, bet geras skustuvas yra tas, kurio balansas leidžia švariai nusiskusti nespaudžiant, o tiesiog išnaudojant skustuvo svorį.
    Norintiesiems pajusti kuo skiriasi MERKUR ir jų plagiatai, siūlau tiesiog išbandyti vieną iš MERKUR modelių: 23C arba 34C (tai yra, ko gero, du populiariausi pasaulyje saugūs skustuvai). Jokių klausimų išbandžius likti neturėtų:)
    Auksinės spalvos LORD skustuvai turi vieną labai gerą dalyką pradedantiesiems: visišką peiliuko fiksaciją, tai yra įdėjus peiliuką, nereikia tikrinti ar jis įdėtas lygiai.

   • Eustachijus Vamzdys parašė:

    Šiandien pasisekė apsilankyti Dainavos turguje. Ūkinių prekių parduotuvėje ieškojau LORD skustuvo. Nė kiek nenustebau, kad man pasisekė:)
    Kaina, tiesą pasakius, nuliūdino, nes ji gerokai ūgtelėjus. Dabar skustuvas kainuoja net 9,20 Lt. Matyt, euro įvedimui ruošiamasi:)
    Nupirkau skustuvą, kad įrodyčiau, jog kai kas blogai ieškojo:)


    Daugiau skustuvo nuotraukų:


    Palyginimas su MERKUR like head modeliuku:    Trys LORD skustuvai:    Mano nuomone, modelis su juoda rankenėle yra pats geriausias. Antras būtų modeliukas su auksine rankenėle. Žymiai prastesniu už pirmus du laikyčiau MERKUR like head skustuvą.
    Beje, iš patikimų šaltinių sužinojau, kad prekyvietėje šalia geležinkelio turgaus auksinis LORD skustuvas kainuoja tik 7,20 Lt.

  • Darau, Blė parašė:

   Nesąmonė! Aš Lord skustuvą nusipirkau už $5 su atsiuntimu. Aišku, brangiau, nei 4-8 Lt, bet aš tingiu fiziškai ieškot. O ir dėl naudojimo nesutinku. Draugas naudoja jau daugiau, kaip pusmetį ir nieko — aliuminį reikia tiesiog pasaugoti, švelniai su juo elgtis. Nors tikiu, kad gali būti įvairių atvejų. Kaip sako, YMMV (jumi gali būti kitaip).

   • jarik parašė:

    Aciu Eustachijui ir sio blogo autoriui… susigundziau ir as isbandyt kas cia tokio :)) Vilnieciams galiu pranesti, kad Lord skustuvu turi Seskines kioskuose prie didziausios iki parduotuves (Seskines 22). Tiesa turi tik viena modeli – su juoda plastmasine rankenele, kaina 8Lt. Pasitikejau komentatoriu ismintimi ir pasiemiau si modeliuka. Nors dabar ji paciupinejes galvoju, kad gal geriau reikejo greta esanciame Eeurokose pasiimti Wilkinsona uz 11lt. Atrdo taip pat labai plastmasiskai, bet pasirode kiek sunkesnis, itariu rankeneles viduje gali buti ir metalo kazkiek. Dar pasiemiau Gilette peiliuku. Jei po rytojaus bandymu neberasysiu, zinokit, kad mano siela ant jusu sazines! :))

    • Darau, Blė parašė:

     Na, čia juk „safety razor“ 😀 Su juo pasipjauti nelabai įmanoma 😀 Va jeigu apie atviruosius skustuvus kalbėtumėm…

   • Eustachijus Vamzdys parašė:

    Aš manau, kad skustuvas juoda rankenėle yra labai geras pasirinkimas. Reikia tiktai turėti omenyje, kad, nepaisant tikrai lengvo svorio, tai yra pakankamai agresyvus skustuvas.
    Tarnauti labai ilgai, kaip ir kiti LORD skustuvai, jis tikrai neturėtų, bet pradžiai tiks:) Na šiaip iš bendro vaizdo, jis atrodo pagamintas žymiai kokybiškiau nei MERKUR like head modeliai ir tai suteikia šiokį tokį pagrindą optimizmui.
    Šiuo skustuvu esu skutęsis kokį dešimtį kartų, pasirodė visai neblogas variantas, turint omenyje pigumą.
    Na turbūt nieko nenustebins tas faktas, kad skustuvas nėra originalus gaminys. Tai yra tikrų tikriausia vieno GILLETTE modelio kopija.
    Palyginimui:


    Nepaisant akivaizdaus plagijavimo atvejo, LORD modeliukas tikrai pavykusi kopija.
    Beje, nuotraukoje kartu yra pavaizduotas originalus GILLETTE Rubie platinum skustuvas, kurio kopijom įvairiausiais pavadinimais yra užtvindytas visas internetas, Rusijos, Ukrainos, Indijos ir kitų šalių parduotuvių lentynos. Kiek žinau, Sankt Peterburge SPUTNIK gamykloje dar yra gaminami šie skustuvai, tik nežinau kokia dabartinės produkcijos kokybė:)
    Aš skustuvą pirkau maždaug apie 1997 metus, juo skutausi mažiausiai 1000 kartų, manau, kad jis dar tiek pat laisvai atlaikytų.
    Grįžtant prie LORD skustuvo ir skutimosi juo, mano patarimai pradedančiajam (patarimai galiotų skutantis pirmus 15-20 kartų) naudotojui būtų:
    1. Skustis po dušo.
    2. Naudoti priemonę prieš skutimąsi, tokios neturint, duše veido plaukams suminkštinti galima naudoti žmonos plaukų kondicionierių.
    3. Naudoti kokybišką skutimosi muilą jautriai odai, tokio neturint, naudoti NIVEA sensitive skutimosi kremą, kurį galima lengvai rasti prekybos centruose ar šiaip eilinėse parduotuvėlėse.
    4. Naudoti kokybišką šepetėlį, iš pigesnių kokybiškų prekių Lietuvoje galima rasti tiktai OMEGA šerno šerių šepetėlius. Kaina EUROCOS parduotuvėse nuo 15 litų, užtaikius ant akcijos, dalima ir už 10 nusipirkti.
    5. Naudoti švelnesnius skutimosi peiliukus, iš jų LIETUVOJE dažnai sutinkami (kad ir tame pačiame EUROCOS) WILKINSON SWORD peiliukai. Reikia turėti omenyje, kad GILLETTE Rubie platinum peiliukai yra labai aštrūs, juos naudoti pradedančiajam reiktų ypatingai atsargiai. Teflonu dengti peiliukai, tokie kaip SPUTNIK, yra skirti pažengusiems vartotojams, pradedančiajam nerekomenduotini. To paties peiliuko pradedančiajam naudoti daugiau nei 3 kartus nerekomenduojama. Kiekvieną kartą prieš naudojant peiliuko ašmenis galima apipurkšti skysčiu turinčiu daugiau nei 50 procentų etilo alkoholio (tinka odekolonas, kosmetinis spiritas, samagonas, kvepalai ir tt.). ĮSIPJOVUS reikia naudoti kraujavimą stabdantį pieštuką arba alūno akmenį.
    6. Skutantis nenaudoti jokio spaudimo, LORD skustuvas juoda rankenėle yra pakankamai gerai subalansuotas, kad spausti nereiktų.
    7. Skustuvą laikyti tvirtai, nesimakaluojant riešu, stengiantis visą laiką išlaikyti skutimo kampą.
    8. Skustis reikia TIKTAI pagal plauką.
    9. Geriausia pradedančiajam skustis dviem užėjimais, tai yra pabaigus pirmą kartą, skutimo procedūrą pakartoti.
    10. Po skutimosi reikia švariai nuplauti odą šiltu vandeniu, po to perskalauti kuo šaltesniu, odą nusausinti rankšluosčiu (būtent nusausinti, o ne nuvalyti). Tada:
    esant riebiai arba mišriai odai reiktų naudoti spirituotą odekoloną, po jo galima naudoti kremą, balzamą ir tt., reiktų tiktai pažiūrėti kad kuo natūralesnis būtų.
    esant sausai odai odekolono naudoti nereikėtų, užtenka kremo ar balzamo.
    Šie patarimai galioja tiktai pradedančiajam, atsiradus patirčiai atsiras ir sava skutimosi metodika.
    Skutimasis saugiu dvipusiu skustuvu nėra termobranduolinė fizika, skustis gali išmokti kiekvienas, svarbiausia įveikti nedidelius sunkumus pradžioje.
    Sėkmės:)

 6. Eustachijus Vamzdys parašė:

  Kaune LORD skustuvus galima nusipirkti:
  Dainavos turgus, 2-as aukštas, Ūkinių prekių parduotuvė.
  Prekyvietė Vytauto prospekte tarp autobusų stoties ir Geležinkelio turgaus. Nežinau kaip ji vadinasi. Vos įėjus/įvažiavus į teritoriją, kioskas dešinėje.
  Geležinkelio turgus. Ne kioskuose, bet priešais kioskus. Eilės nepasakysiu, teks pasivaikščioti:)
  Šitose vietose esu neseniai matęs. Dabar į Lietuvą yra užvežta pagrinde aukso spalvos LORD skustuvai.
  Na šiaip visai neblogas variantas pradedančiajam būtų WILKINSON SWORD CLASSIC skustuvas. Jį galima rasti kažkuriam iš didžiųjų kosmetikos prekybos tinklų: EUROCOS ar DROGE. Tiksliai neatsimenu. Taip pat Urmo bazėj.
  Skustuvą veiksme galima pažiūrėti:
  https://www.youtube.com/results?search_query=wilkinson+sword+classic
  Labai pigus ir geras variantas kiniškas RIMEI skustuvas:
  http://www.dx.com/p/rimei-stainless-steel-double-edge-blade-razor-silver-116281#.U-EPf2OKaJM
  Veiksme:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.