(W)QHD monitoriai

Posted: 2014-06-16 in Pezalai
Žymos:,

Žadėjau už paaukotus pinigus nusipirkti šūdniekių ir juos aprašyti. Taip gavosi, kad (kol kas) vienintelė aukelė buvo sunaudota prie didesnės sumos perkant 27″ (W)QHD monitorių iš Korėjos. Greitai nusipirkau ir antrąjį, bet jau čia, Lietuvoje. Aprašysiu juos abu beigi trumpai pabambėsiu, kad Lietuvoje ne visais atžvilgiais taip jau gera gyventi.

Šiaip pastaraisiais metais pabyrėjo tikrai nebrangių (W)QHD raiškos (2560×1440 taškų) monitorių. Jei gyventumėm ne Lietuvoje, tai jau seniau būčiau tokiais apsikrovęs, bet yra tam tikrų niuansų.

Viena iš tokių firmų, nelabai žinomų mūsų kraštuose, yra QNIX. Jie gamina įvairaus pigumo monitorius su Samsung PLS ekranais. Monitoriai tikrai pigūs — pabrauzykite ybėjuje, patys pamatysite. Lietuvoje, tuo tarpu, galima palyginti irgi nebrangiai įsigyti firmos AOC (rašosi ЛOC ir aš niekaip kitaip negaliu perskaityti, kaip tik „loch“…) monitorių. Įdomu, kad nors AOC ir kokybiškesni, bet turi vieną kitą keistą trūkumą.

Šiandieninės apšvalgos egzemplioriai — QNIX QX2710 Evolution II LED DPort ir AOC Q2770PQU monitoriai.

QNIX siunčiausi iš Korėjos. Ir pirmoji kliūtis, su kuria susidūriau — siuntimas Lietuvon. eBay šie monitoriai siunčiami su nemokamu arba, tiksliau, įskaičiuotu siuntimu. Su viena sąlyga: jeigu negyvenate Lietuvoje… taip taip, EMS siuntimas pabaisiškai brangus, o Fedex su Lietuva neturi ekonominio siuntimo sutarties. Pyzia. Jei gyventumėm Lenkijoj, Latvijoj, Estijoj ar Rusijoj (na, pas kaimynus), tai siuntimas ir liktų įskaičiuotas. O jei nori 27″ „baseinėlį“ parsisiųst Lietuvon — būk malonus, mokėk papildomus $110. O už 30″ 2560×1600 (16:10!!!) monitorių tektų pakloti $350 — vien už siuntimą. Visgi susiskaičiavęs visus litus ir centus ir padaręs galutinę analizę bei domėn priėmęs vieną galimą machinaciją monitorių parsisiunčiau ir su prabangiu siuntimu… ir gavosi vis tiek pigiau, nei pats pigiausias AOC monitorius vietoje. Tiesa, nedaug, vos šimtu litų. Dabar bus puiki proga palyginti, ar tas šimtas litų ko nors vertas, ar ne.

QNIX monitorių ėmiau ne patį pigiausią — ieškojau, kad būtų su DisplayPort jungtimi ir OSD (ekrano meniu). Patys pigiausi palaiko tik Dual-link DVI, o aš turiu tik vieną kompiuterį su tokia jungtimi. Mano darbinis arkliukas  su trimis DisplayPort (čia prie stotelės, docking station prijungus), tad pirkti dar aktyvų adapterį būtų nesąmonė. Be to, tie patys pigiausi monitoriai neturi meniu, t.y. nieko nepareguliuosi, ir negali „ištempti“ mažesnės raiškos už gimtąją vaizdo. „Ištempimas“ gali tapti kliūtimi sugalvojus ką nors pažaisti mažesne raiška — jei kompiuteris nepaveža.

Taigi po užsakymo penktadienio ryte to paties penktadienio pavakare monitorius jau buvo atskridęs į Šarlio de Golio oro uostą, o antradienį iš „Translainerio“ gavau pasiūlymą pabūti muitinės tarpininkais. Šiaip nelabai man patiko su jų procedūromis terliotis, labai ilgai tempia, monitorius pas mane atsidūrė irgi penktadienį – t.y. po savaitės nuo pirkimo, kai galėjo ir per dvi dienas… bet „Translaineris“ turi tam tikrą darbo grafiką, kurio nekomentuosiu, ir dėl jo daug kas užsitempia.

Atkeliavo va tokia dėžė:

QNIX QX2710 monitoriaus siuntinio dėžė | Darau, blė

Net šuva susidomėjo, kas čia per daiktas. Įtartinai, musėt, korėjiečiais kvepia…

Dėžėje buvo kita dėžė, įgrūsta milimetras į milimetrą:

QNIX QX2710 monitoriaus įpakavimo dėžė | Darau, blė

Mano monitorius turi savyje visas aktualias jungtis: VGA, Dual-link DVI, HDMI ir Display Port. Taip pat turi garso jungtį, jei norėtumėte jį naudoti už kolonėles. Kolonėlės ne kažkokios, bet už šnypštuką iš bėdos gali pabūti. Tiesa, yra vienas labai keistas „navarotas“ — garsą galima perduoti ir skaitmeniniu būdu per DisplayPort jungtį (per kitas skaitmenines, musėt, irgi, tik nebandžiau). Taigi, „proto“ tas monitorius turi šiek tiek. Štai tos jungtys:

QNIX QX2710 monitoriaus jungtys | Darau, blė

Komplekte — Dual-link DVI kabelis ir maitinimo blokelis bei 3,5 mm stereo kabeliukas garsui prijungti (jei netyčia norėtųsi kažkodėl):

QNIX QX2710 monitoriaus priedai | Darau, blė

Kadangi jau pagal aprašymą ir pardavėjo apklausinėjęs žinojau, kad man reikalingo DisplayPort kabelio komplekte nebus, jį apdairiai nusipirkau iš anksto.

Kiti privalumai be kainos — overclockingas. Galima pavaryti iki 120 Hz — o visokiems žaidimams „šaudyk-gaudyk“ to tikrai reikia. Ir tai tikrai veikia, aš likau patenkintas. S.T.A.L.K.E.R — Shadow of Chernobyl važiuoja puikiausiai visa raiška ir su tuo pačiu 120 Hz. Afigienybė stačiai.

Trūkumai… man jų nelabai ir yra. Na, aukštis nereguliuojamas, tačiau aš šitą problemą sprendžiu nereikalingomis knygomis. Šiaip monitorius turi VESA tvirtinimą (keturias skyles varžtams), tad galima kokią nors „koją“ jam įtaisyti, jei jau toks reikalas yra.

Dar vienas tikrai durnas trūkumas. DisplayPort jungtis, kaip galbūt žinote, yra užsifiksuojanti ir norint ištraukti kabelį reikia nuspausti svirtelę. Monitoriuje DisplayPort jungtis įtaisyta taip, kad svirtelė atsiduria monitoriaus pusėje — vos vos pavyksta mažąjį pirštelį užkišt, kad galėčiau kabelį ištraukt. Gerai, kad dažnai nereikia.

Na, o paskutinis trūkumas — išorinis maitinimo blokelis. Jėtaus, juk čia 27″ monitorius! Tikrai būtų galima tą blokelį kur nors įmontuot… O dabar blokelis mažiuliukas, 12 V, 5 A, karštas kai velnias, gali stale skylę pradegint… čia jau kažkaip nupiginta ryškiai, gal QNIX blokelių kelias tonas iš kinų užsisakė. Aš jau turiu mintį tą blokelį su epoksidke prie monitoriaus priklijuoti, tik šiek tiek bijau – pagal dydį jis tikrai neadekvatus ir gali būti, kad vieną dieną susvils. Gal reikės pasidairyti kokio nors stambesnio pakaitalo ar perdirbti kokį turimą kompiuterio 19 V blokelį mažesnei įtampai.

Spalvos man dzin, tačiau žmonikei redaguot nuotraukoms tiko. Monitorius, į jį pažiūrėjus, atrodo kiek „šaltokas“, t.y. melsvas, bet tai nėra išskirtinė savybė — beveik visi monitoriai su diodų apšvietimu turi šią „bėdą“. Galima tą kiek kompensuoti pareguliuojant kanalų gamas ir problemos baigiasi.

Kitas monitorius – AOC. Pirkau jį savo mielajame IT Taške. Jaučiama, kad monitoriui skirta kiek daugiau dėmesio, nei QNIX. Net dėžė didelė ir spalvota:

AOC Q2770PQU monitoriaus įpakavimo dėžė | Darau, blė

Galime ją palyginti su QNIX dėže, matosi, kad „mėsos“ pridėda drūčiai. Labiausiai dėl to, kad monitorius turi solidžią „koją“ aukščio reguliavimui ir sukaliojimui – ji užima nemažai vietos:

AOC Q2770PQU ir QNIX QX2710 monitorių įpakavimo dėžių palyginimas | Darau, blė

AOC — tikrai kokybiškesnis produktas. Net ir spalvų gama geresnė iš karto. Reguliuojamas aukštis, galima pasukti į vertikalią poziciją (niekad nesuprasiu, kam to reikia), turi USB 3.0 šakotuvą (!) ir vieną „always on“ USB jungtį. Jungtys iš apačios ir tai yra geriau, nei iš šono, kaip QNIX. Kiek daugiau tvarkos ant stalo. Maitinimo šaltinis įmontuotas monitoriuje. Turi irgi garso sistemą, tiek analoginę, tiek per DisplayPort ar HDMI veikiančią. Komplekte buvo visi įmanomi kabeliai, net ir VGA — nors šis monitorius savo pilna raiška per VGA nevažiuoja. Nežinau, kodėl, kame kampas, bet nevažiuoja. Aišku, šiaip ir neturėtų, VGA tokios raiškos neprivalo patempti, tai — sena analoginė jungtis.

Testukas šioks toks. Stotelę (docking station) laikau darbinėj kontoroj, namo nesinešioju. Tad antrą išorinį monitorių galiu prisijungt tik per VGA jungtį. Prijungiau AOC tenai, o QNIX palikau kaboti ant Display Port. Nu ir ką — net su visais „hakais“ nepayvko AOC priversti veikti pilna raiška. Netgi nepavyko trijų monitorių sujungti (įskaitant nešiojamojo kompiuterio monitorių):

Prie nešiojamojo kompiuterio prijungti du 27" monitoriai | Darau, blė

Taigi, AOC geriausia raiška per VGA — Full HD. Kaip matote galbūt, pagal Launcher’io aukštį – raiškos skiriasi. Aišku, Full HD atrodo baisiai – VGA ir dar ne gimtoji raiška. Viskas išplaukę.

Antras bandymas. Sakau, gal netyčia bus kaip nors geriau… Jungiu AOC per Display Port, o QNIX — per VGA. Ir ką jūs pasakysit. QNIX akivaizdžiai yra skirtas visokiems overclockinimams: važiuoja 2560×1440 ir dar 60 Hz! Aišku, vaizdo kokybė prastesnė, nei per skaitmeninę jungtį, bet važiuoja! Ir netgi mano trijų monitorių konfigūracija veikia sėkmingiausiai:

Trijų monitorių konfigūracija su nešiojamuoju kompiuteriu | Darau, blė

Verdiktas? Jei negyvenčiau Lietuvoje, pirkčiau tik QNIX monitorius. Tačiau kadangi į Lietuvą siuntimas yra perbrangintas kaip ir neverta dėl šimto litų daryti įvairias gudrybes bei paaukoti kokybiškesnio produkto suteikiamus patogumus. Vienintelis dalykas, dėl ko verta rinktis QNIX monitorių – overclockingas. AOC šituo atžvilgiu patyliukais rūko kampe. Na, ir galimybė per VGA jungtį naudoti pilną (W)QHD raišką. Kadangi neturiu dviejų darbinių stotelių, man ši „problema“ aktuali.

Kas dar… labai bijojau, ar manęs neerzins 16:9 proporcijos. Kolega vis tyčiojosi, kad sėdėsiu prie televizoriaus. Tačiau su tokiu dydžiu ta problema nebėra tokia išreikšta. Full HD aš negaliu pakęsti, todėl seniau ieškodamas monitoriaus ieškojau naudoto su WUXGA raiška. Tuo tarpu (W)QHD toleruoju gan gerai, matyt, nuo šio dydžio proporcijų svarba nebe tokia didelė. O ir ekonominis faktorius veikia: WQXGA monitorių yra tik 30″ ir jų kaina ženkliai didesnė, net ir ekonomiškų variantų, ypač dar su DisplayPort jungtimi. Jei būtų 27″ WQXGA, tikrai pirkčiau, bet neradau ir, panašu, kad tokių niekas negamina. Todėl mano pasirinkimas yra šie pigūs 27″ monitoriai su (W)QHD raiška. Dar kokius porą nusipirksiu ir bus visai gerai…

Tiek džiaugsmų šiam kartui. Jei turite draugų Latvijoje ar Lenkijoje, galite su jais tartis, kad už jus nupirktų ir parsiųstų QNIX monitorių iš Korėjos — tikrai sutaupysite. Jei neturite tokių draugų (aš tinkamų neturiu), tai pirkite vietoje AOC. Tiesa, jei netyčia norėsite jungti monitorių per VGA jungtį, AOC — ne pats geriausias pasirinkimas. Aš paprastai daug monitorių jungiuosi per kompiuterio stotelę, bet namie jos neturiu ir tenka kombinuoti DisplayPort ir VGA — čia QNIX kiek parankiau. Ir šiaip AOC nepavyko overclockinti iki 120 Hz, matyt, neskirta.

Reklama
Komentarai
 1. Vytautas Girdzijauskas parašė:

  Vertikaliai paverstą monitorių mačiau pas vienos advokatės administratorę, matyt patogiau, kai matai visą dokumentą ekrane ir nereikia skrolinti. Ypač kai visas darbas su dokumentais.

 2. Modestas parašė:

  O nuotraukom redaguoti jie tinkami? Kažkaip žiūriu į Dell Ultrasharp seriją, bet per brangūs man.
  Kiek šitie kaštuoja su siuntimu?

  • Darau, Blė parašė:

   Aišku, kad tinkami. Mano žmona su abiem dirba ir nesiskundžia. AOC grafo gal ir tinkamesnis, mano kuklia nuomone, tiesiai iš dėžės geriau sureguliuotas. Panelės abiejų vienodos — samsukai. PLS man per akis, apžvalgos kampas problemų visiškai nekelia. Kainas pats ybėjuj pažėk ir pridėk iš Korėjos $110 už siuntimą.

 3. Omg parašė:

  Kodėl ne IBS matrica. Gal kas jose nepatinka?

 4. Omg parašė:

  IPS*

  • Darau, Blė parašė:

   Neturiu nieko prieš. Bet su IPS monitorių radau tik su Dual-link DVI, o man reikia DisplayPort. Pridėjus aktyvaus ir kokybiško adapterio kainą pasidaro nebeįdomu.

 5. jarik parašė:

  Atsidarau pirma linka ebajuje ir raso kad shipping free, tai pat i lietuva 🙂
  http://www.ebay.com/itm/QNIX-QX2710-LED-Evolution-II-Multi-TRUE10-SE-27-2560×1440-Monitor-Overclockable-/121362628914?pt=Computer_Monitors&hash=item1c41c6c132
  ar tokie dalykai islenda veliau, kai jau uzsisakai…?

  • Darau, Blė parašė:

   Nu nihaliu, ot nepatiklūs tie žmonės 🙂 Daug ką tam ybėjuj rašo. Šiaip paaiškės perkant arba laiškelį pardavėjui parašius.

 6. Santa parašė:

  O kaip su PVM jai sius is Korėjos prisides ir apmuitinimas.

  • Darau, Blė parašė:

   Apie muitus aš nieko neskleisiu, bet kiek pamąsčius jie didelio procento nesudarys.

   • santa parašė:

    Manau uz tokia kaina puikus monitorius puiki nuoroda apie http://www.overclock.net/t/1384767/official-the-qnix-x-star-1440p-monitor-club/40
    Nes kažkaip ips su 120hz nera pasirinkimo Lietuvoje o PLS tas pats kaip ir pigus AH ips bet ne taip blogai kaip butu su TN film. O aukcio reguliavimas labai geras dalykas nes sedint buna ekranas per aukstai arba per žemai ir kede nepadeda. Naudoju dell u2312hm ir P2314h dizaino ir reguliavimo prasme idealus tik kam dellui reikia 4 usb niekad nesupratau. Kaistantis isorinis lcd psu ir pas mane yra ant samsung tiesiog padariau moda ausinimo. Daug pigiu ips monitoriu turi backlight bleeding problema ipac dell P2314h bet tai įsisprendžiama.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.