Knyga: George R. R. Martin – A Dance with Dragons

Posted: 2014-06-04 in Pezalai
Žymos:,

George R. R. Martin — A Dance With Dragons | Darau, blėJo. Pabaigiau, vadinasi, „Ledo ir ugnies giesmės“ pentologiją. Na, tiek dabar yra. Autorius intensyviai dirba ties šeštąja, serialas varo kažkur į trečiosios pabaigą (regis). Beje, pradžiai klausimas ištikimiems skaitytojams: ar kartais nepadovanotumėte man popierinių bent vienos iš šių PFAF serijos knygų:

146  Harry Harrison – MIRTIES PLANETA IR PRAGARO IŠPEROS
204  Harry Harrison – PLIENINĖ ŽIURKĖ SPĄSTUOSE
249  Colin Wilson, Net Prickley – PASIUNTINYS
264  Simon Clark – TRIFIDŲ NAKTIS
306  Sergej Lukjanenko – SPEKTRAS (1)

O dabar atgal prie temos. Šiaip džiaugiuosi, kad pabaigiau. Knyga gera, bet, kaip sakoma, geriau gero po truputį. Šitas ciklas jau buvo pradėjęs įgristi, nes paprasčiausiai norisi ir ką nors kita paskaityti.

Čia taip pat viena iš mažų atmazkių, kodėl tingiu ką nors rašyti į tinklaraštį. Realistiškai tam kartui perdegiau ir tiesiog visų bioritmų sinusoidės dabar yra diametraliai priešingoje pusėje nuo rašymo, todėl greitu laiku įrašų srauto nesitikėkite. Be to, kai neskaitau, žaidžiu „S.T.A.L.K.E.R — Shadow of Chernobyl“. Taip taip, šitą senieną, kurią jau daugybė geimerių perėjo su visais modais įskaitant ir naujausiąjį. O aš tik šiemet įsigijau kompiuterį, su kuriuo ir galiu pažaisti, tai tą ir darau. Ai, ir dar su WQHD monitoriumi tas žaidimas labai gerai atrodo, turiu pasakyti. Tuo gerai žaisti senus žaidimus su naujesniu kompiuteriu — visi efektai ir blizgučiai ant maksimumo ir važiuoja be striginėjimų su WQHD raiška.

Ne, visgi atgal prie temos. Kaip minėjau kažkur ties ketvirtąja, ketvirtoji ir penktoji knygos yra išskaidytos maždaug geografiškai ir įvykiai jose klostosi daugmaž lygiagrečiai, tik skirtingiems veikėjams. Tiesa, ačiū Martinui, nebuvo jis totalus kiaulė ir kai kurių ypač įdomių kalių peripetijas visgi pratęsė ir penktojoje. Kaip sakė mano kolega, norėtųsi vienos kalės peripetijas pamatyti įgyvendintas seriale. Būtų labai gerai.

O šiaip tai ką… veikėjai sėkmingai dvesia toliau, aišku, ne be pagalbos. Kai kurie netikėtai atsiranda gyvi, kas beveik keista. Bet knyga visgi palieka labai daug tuštumos — iki tos šeštosios. Deja, dabar teks sustoti ir grįžti prie kitų knygų, nes kada pasirodys šeštoji — neaišku. Nes dar 2011-ųjų interviu Martinas apie galimą tolimesnių knygų išskaidymą pagal veikėjus sakė: „Three years from now when I’m sitting on 1,800 pages of manuscript with no end in sight, who the hell knows“.

Kas čia dar… nežinau, ką ir parašyti, kad nesugadinčiau skaitymo neskaičiusiems (laukiantiems vertimo, pavyzdžiui). Knyga gera, kaip ir visos senesnės. Ši serija — tikrai vienas iš šiuolaikinių šedevrų. Kaip ten kažkas sakė, „Žiedų valdovas“ palyginti su „Ledo ir ugnies giesme“ patyliukais rūko kampe. Tiesa, „Žiedų valdovo“ aš neskaičiau ir greičiausiai neskaitysiu, o ir žanrai, manau, nesulyginami.

Vėl kiek nukrypsiu nuo temos. Kai pirmą kartą išgirdau apie „Žiedų valdovą“, nuoširdžiai tikėjausi, kad bus kažkas susiję su gėlytėmis. O kai pasirodė, kad tai žiedai, kurie maunami ant piršto, labai baisiai nusivyliau ir iš karto sukilo nemeilė tam reikalui. Filmą buvau pradėjęs žiūrėti, bet jis man įvarė tokį mirtiną žiovulį, kad išjungiau ir daugiau prie jo negrįžau.

Gera, blė, knyga, kas dar neskaitėt šitos serijos, tai dabar vasara ant nosies — pradėkit. Galit ir lietuviškai, tik pirmoje knygoje su „Find/Replace“ pakeiskite „vaildlingus“ „tyržmogiais“. Pirmos knygos vertimas tikrai blogiausias, bet, deja, pažiūrėkit, kas vertė… ne visiems tą reikėtų daryti. Aš pats esu išbandęs vertėjo duoną ir kadangi verčiau šūdinai, daugiau tuo nebeužsiimu. To ir kitiems linkiu.

Reklama
Komentarai
 1. Vytautas Girdzijauskas parašė:

  Reiktų atkreipti dėmesį kada “Žiedų valdovas“ parašytas ir tada pradėti lyginti su naujausiom knygom. Čia kaip pilkus atspalvius lyginti su Stendalio “Raudona ir Juoda“.

  • Darau, Blė parašė:

   Nu, kamon, lyginti reikia viską ir visada 🙂 Ir jei jau lyginsim „Raudona ir juoda“ su „Atspalviais“, tai čia jau „Atspalviai“ gali patyliukais kamputyje rūkyti…

 2. Dovydas parašė:

  Pasigyrėt, kad naudojat WQHD raiškos monitorių, tad truputi paklausinėsiu 🙂
  Įdomu, kokį monitorių esate įsigiję ir kokie įspūdžiai?

  • Darau, Blė parašė:

   QNIX QX2710 Evolution II su DisplayPort jungtimi ir OSD (pigiausi variantai būna tik su Dual Link DVI ir be OSD bei skeilinimo). Įspūdžiai geri, nuotraukoms redaguoti tinka, matymo kampas platus. Nėra aukščio reguliavimo, bet yra VESA jungtis, tad norint galima įsigyti stovą atskirai. Overcloking’as iki 120 Hz. Į monitorių laisvai telpa keturios konsolės, kurios yra pagrindinis mano darbo įrankis. Na, ir šiaip vietos pakanka, netgi 16:9 proporcijos nelabai erzina.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s