Technikos degradavimas: sudie, Lenovo!

Posted: 2014-04-15 in Pezalai
Žymos:,

Čia bus antrasis pabambėjimas iš technikos degradavimo serijos. Pirmasis buvo apie ekranų raiškas ir proporcijas.

Kadaise iš IBM perėmusi nešiojamųjų kompiuterių verslą, Lenovo sukėlė nemažą baimę tarp ThinkPad gerbėjų — ar išlaikys IBM dvasią? Kurį laiką Lenovo nenuvylė… T ir W serijų profams skirti kompiuteriai buvo tikrai geri ir kokybiški.

Aš esu ThinkPad gerbėjas ir mylėtojas. Namie turiu pramogoms skirtą seną X61s ir darbinį arkliuką W520. Deja, W520 yra paskutinis mohikanas iš buvusios vienos geriausių nešiojamųjų kompiuterių serijos. Jo pasekėjai W530 ir T540p yra nebe Lenovo, o kažkokie… lievono.

Kaip žinote (galbūt ir ne), ThinkPad T ir W serijų kompiuteriai yra skirti profams. W serija tas pats, kas T, tik su galingesniais parametrais ir dar labiau „užturbinti“. Jie buvo tvirti, kampuoti, savotiškai patrauklaus dizaino. Tikri darbiniai kompiuteriai. Aišku, Lenovo irgi pasekė su visais ir T/W500 buvo paskutiniai su 16:10 ekranais. O W520 — paskutinis su tipiška, tarsi kirviu iškirsta, septynių eilių klaviatūra su mėlynu „Enter“:

Lenovo ThinkPad W520 klaviatūra | Darau, blė

O dabar pažiūrėkite, kaip atrodo W530 klaviatūra:

ThinkPad W530 keyboard | Darau, blė

Negana to, kad iš normalios klaviatūros Lenovo padarė žaislinę (taip vadinamo chiclet stiliaus), bet dar ją ir apkarpė. Tai čia dar nieko, dar išlikę garso mygtukai. O štai T540p tapo eiliniu buhalteriniu kompiuteriu, su praplatinta klaviatūra, kuri užknisa, nes jos vidurys yra ne kompiuterio vidury, nebeliko atskirų garso mygtukų, o pats kompiuteris iš viso prarado visą Lenovo kirviu kapotų kompiuterių įvaizdį:

ThinkPad T540p klaviatūra | Darau, blė

Nebeliko ir ekrano kablių, užlankstytų formų ir kitų Lenovo ThinkPad dizaino ypatumų. Pilkas, lygus ir neįdomus kompiuteris. Sakysite, koks skirtumas? Ogi toks, kad žmonės tiesiog pamilsta kažką, kas jiems patinka. Nuoseklus išlaikymas ir subtilus tobulinimas išlaiko gerbėjus, jie grįžta, dalinasi, buriasi į mylėtojų klubus. Ir vieną dieną staiga pamato, kad jie niekam nerūpi. Nerūpi tiems, ką jie myli.

Aš šiaip šitų naujesnių kompiuterių nečiupinėjau, tik skaičiau apžvalgas. Tiesa, klaviatūrą bandžiau mažesnio T430. Galiu pasakyti tik viena: ji truputėlį geresnė už kokio nors HP, bet vis tiek šūdas. Aš visiškai nepritariu tokioms klaviatūroms, nors jos ir taupo vietą ir kompiuterio storį. Kam rūpi tas storis, kai kalba eina apie daiktą, skirtą darbui, o ne brauziojimui? Žinau tik viena: nusibaigs po kelerių metų mano W520 ir neturėsiu kuo jo pakeist. Ir man tikrai bus labai labai liūdna, nes tai, kas dabar darosi su kompiuteriais, yra tikra technikos tragedija. Na, pasakykit, kam taisyti tai, kas gerai veikia?

Dar su W530 kompiuteriu nebeliko vieno seno (net ir mano senukas X61s turi) finto: lempelės monitoriaus rėmelyje, kuria tamsoje galima apšviesti klaviatūrą. Taip, kam jos reikia, kai pati klaviatūra švyti… bet nebeliko vieno iš unikalių Lenovo aksesuarų.

Senesniuose Lenovo kompiuteriuose, kaip mano turimas X61s ar kolegos W500, dar po ekranu buvo krūva indikatorių. Jie rodydavo, ar įjungtas bevielis tinklas, Bluetooth, 3G ryšys, ar kažką veikia kompiuterio kietasis diskas, baterijos būsena, ar kompiuteris įjungtas į elektros tinklą, ar jis miega, Numlock ir Capslock indikatoriai… o naujesniuose liko tik trys indikatoriai: Wi-Fi, Bluetooth ir disko aktyvumo. Na, o T540p sunuobodintas ir šia prasme — neliko ir indikatorių… taip, aš suprantu, kad indikatoriai — ne pirmo būtinumo dalykas… bet suteikia tam tikrą malonų komforto ir informuotumo jausmą. Na, bet viskas piginama, prastinama ir paprastinama…

Tiesa, pratęsiant šiek tiek monitorių proporcijų temą… tie patys Lenovo paskelbė gaminsiantys štai tokį iškrypimą:

Lenovo LT2934z monitorius | Darau, blė

Aš net nekomentuosiu, nes nėra ką. Tai — nenormalu. Neduokdie, dar ir laptopai iš paskos pažengs link tokių ekranų, tai rimtai teks pirkti Mac laptopus, ten kišti Linuxą ir laukti, kol degraduos ir jų ekranai…

Reklama
Komentarai
  1. Skirmantas parašė:

    Man žodis “nenormalu“ reiškia, kad labai gerai 😁

    O šiaip tai faini tie tankai buvo. Darbinį turėjau T61. Bet labai neliūdėjau, kai pakeitė į hp EliteBook. Žinoma, būč pasidžiaugęs labiau, jei dizainas būtų likęs, kaip T61 – negražus tas hp, o klaviatūra labai bloga. Bent du mygeliai prastai spaudžiasi, nusitrynė krūva raidžių: https://plus.google.com/app/basic/photos/105815752680925081611/album/6004072941775073057/6004072942059630514?cbp=1ad564qgy5qyt

    Aišku nebėda, žinau kur kokia, bet kokibė nekokibiška labai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s