Knyga: George R. R. Martin – Kardų audra

Posted: 2014-03-10 in Pezalai
Žymos:,

Knyga: George R. R. Martin – Kardų audra | Darau, blėBuvau pasiryžęs iki rudens laukti „Storm of Swords“ vertimo. Na, pirmąsias dvi knygas išleido atitinkamai rudenį, tai galvojau, kad ir šita bus išleista panašiai. Buvau kiek pavargęs nuo angliško skaitymo. O čia šast – ir dar žiemą atsirado. Dar geriau, kad pirmiausia atsirado elektrinė versija – popierinės dar net knygų mugėj nebuvo, o aš jau mėgavausi skaitymu.

Taip… Martinas, žinote, yra toks suka, kuris savo herojų negaili. Kaip paminėta visokiose vikipedijose ir panašiose vietose, negalite tikėtis, kad jums patinkantis herojus išgyvens. Nesvarbu, ar jis teigiamas, ar neigiamas, ar koks nors prodažna škura, bet vis tiek: tikėtis negalite. Tuo pačiu sukuriamas įtaigus tikroviškumas pasaulio, kuriame nėra sąžinės, nors stebuklų kartais pasitaiko.

Ką gi, trečioji „Ledo ir ugnies giesmės“ knyga man pasirodė dar niūresnė ir labiau bloga lemianti, nei antroji. Be to, kur kas geriau išversta, nei pirmoji. Su antrąja lyginant panašiai. Bet pirmoji visgi turėjo būti provalas. Na, bet čia smulkmena. Tiesa, radau šioje knygoje ir kiek optimizmo, nors ir negausiai. Įtampa knygoje išlaikyta toliau ir šioje, trečiojoje, jos buvo dar daugiau.

Kadangi nenoriu niekam gadinti būsimo skaitymo (spoilinti), tai daugiau ne kažką galiu pasakyti. Palūžau iš karto, pabaiga tokia, kad negaliu prisiversti laukti ketvirtosios knygos vertimo ir vėl pasigriebiau anglišką. Jaučiu, kad su laiku angliškų knygų skaitymas darosi paprastesni, visgi pastaruoju metu daug skaitau ne vien angliškų internetų ir forumų. Per pastaruosius trejetą metų neblogai patobulėjau, nors nauji žodžiai į galvą lenda žiauriai sunkiai. Gal aš visgi kalboms negabus.

Beje, su šia knyga dėl jos įdomumo ir noro naudotis proga ir skaityti bile kur, naudojausi Kindlo ir Kindle programulkės telefone sinchronizacija. Na, žinote, Kindlas ir programulkė praneša Amazonės debesiui, iki kurio puslapio nuskaičiau ir tada kitame įrenginyje tą patį puslapį atverčia. Na, puslapis elektrinėse knygose toks biškį atavizmas, bet vis tiek man jis patinka. Su vienu bičiuliu išsišnekėjome, kad naujesniuose Kindluose, o taip pat ir programulkėje, yra rodomas numatomas laikas, kiek liko skaityti iki skyriaus pabaigos: 5 minutės, 10 ar panašiai. Žinote, naudingas dalykas. Iš pradžių galvojau, kad tai mane erzina ir gadina skaitymo malonumą, bet paskui pradėjo patikt.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.