Maitinimas krūtimi ir alkoholis

Posted: 2014-02-16 in Tėvystė
Žymos:

Alų gerianti maitinanti motina | Darau, blėSakykime, visuotinai priimta ir aišku, kad nėštumo metu alkoholio vartoti negalima. Na, tiesa, yra įvairių spekuliacijų dėl „mažo kiekio“ arba „dėl trupučio nieko nenutiks“, bet tik tiek. Moksliškai pagrįsta, kad alkoholis sukelia vaisiui neigiamas pasekmes. Tas pats aišku ir dėl vaikų. Negalima jiems alkoholio duoti.

Na, bet maitinimas krūtimi ir alkoholio vartojimas yra ne visiškai aiškus ir šiuo požiūriu rasti konkrečios informacijos sunkoka. Nėra griežto „ne“. Kodėl? Ogi todėl, kad alkoholio kelias per skrandį, kraują į pieną ir į kūdikio burną yra šiek tiek komplikuotesnis ir jį apima keletas faktorių.

Pirmas dalykas: geriau alkoholio nevartokite ir toliau neskaitykite. Bus garantuotai ramu. Na, bet jei visgi truputuką norisi…

Antras dalykas: nusigerti negalite. Kiekis, kurį galima sąlyginai saugiai suvartoti, yra mažas. Kai kurie šaltiniai teigia, kad tai maždaug „alaus bokalas“, kiti „pusė taurės vyno“, o dar kiti irgi kažką peza. Deja taip yra dėl to, jog alkoholio kelias per kūną yra individualus.

Trečias dalykas: jei norite nusilakti, turite nusilakimo laikotarpiui apsiginkluoti pieno atsargomis ir/arba mišinuku ir bent parą laiko prie tiesioginio maitinimo negrįžti.

Taigi, sakykime, kad norite truputuką palaižyti alaus, vyno ar tai šampano, bet esate krūtimi maitinanti mama. Neabejoju, kad tokiam norui kilus galite pajausti ir kaltės jausmą, ir abejonę, ir dar kitų įvairių jausmų. Neduokdie, dar sugalvosite apie tai pasišnekėti su kitomis mamomis ir užtaikysite ant mamafijos. Suprasite, ką reiškia papulti po prekiniu sąstatu, nes juk maitinimas, blė, šventas dalykas, koks dar alkoholis ir kaip iš viso tokios degradavusios mintys į galvą ateina.

Ramiai. Viskas tvarkoje. Norėti pavartoti alkoholio yra normalus noras. Bet kurioje gyvenimo stadijoje. Aišku, kol tai nėra alkoholizmas, bet ne apie tai šiandien kalbame.

Taigi elektrinis Amerikos pediatrų asociacijos popiergalis teigia štai maždaug taip:

  • Alkoholis nėra rezorbuojamas piene. Jei alkoholis pasišalino iš kraujo — pasišalino ir iš pieno. Tai yra esminė gera žinia.
  • Alkoholis patenka į motinos kraują ir pieną bei pasiekia aukščiausią lygį po 0,5–1 val. Tai reiškia, kad norint maksimaliai ištempti alkoholio pasišalinimo/sumažėjimo iki saugaus lygio laiką geriausia jį vartoti maitinimo metu.
  • Nederėtų vienu kartu suvartoti daugiau, kaip 0,5 g alkoholio vienam kilogramui kūno masės. Na, tai  60 kg mamytei — 50 gramų 🙂 (40% degtienės… nors, mano kuklia nuomone, tas kiekis turėtų būti perpus mažesnis).
  • Toks alkoholio kiekis sumažės iki „saugaus“ lygio maždaug per dvi valandas nuo suvartojimo. Reikia, aišku, atsižvelgti į suvalgytą maistą ir individualų alkoholio apdorojimą — vienos mamos gali išblaivėti greičiau, nei kitos. Taip pat į kūdikio maitinimo ritmą.
  • Apytikriai, jei galite vairuoti, galite ir maitinti. Bet, žinot, čia labai jau nekonkretus reikalas. Kai kurie pradeda galėti vairuoti porą bonkų vodkės įtempę…

Iš viso šito išplaukia va toks reikalas: norite išgerti, tai gerkite maitindama. Alus in, pienas out. Vaikas vienoj rankoj, bokalas kitoj. Nes alkoholis iš karto į kraują ir pieną nepatenka, tad maitinsite, mėgausitės, o kai ateis kitas maitinimas (sakykim, kad vidutiniškai kūdikis maitinamas kas porą valandų) — vėl būsite pasiruošusi. Maitinti, aišku, o ne vėl gerti, blė.

Dar galite primesti apytikrį galimą alkoholio kiekį ir valandas pagal promilių skaičiuoklę, bet, kaip minėjau, tai labai individualu ir priklauso nuo keleto faktorių.

Tebūnie vaizdelis nelabai estetiškas ir tikrai netinkamas žurnalui apie vaikus, bet yr kaip yr. Apskritai stenkitės mąstyti sąmoningai ir mažiau pyktis su savo sąžine. Jei pusvalandukas abejotino malonumo jums kainuos dieną ar savaitę graužaties, tai geriau nereikia. Bet šiaip graužtis čia nėra ko, tik nereikia įprasti 😀

Dabar, tarkime, norite išsivalyti karmą ir gerai nusilakti. Variantai du: primilžti pieno su pientraukiu iš anksto ir užšaldyti, kad užtektų maždaug parai (sugaišti teks savaitę-dvi, kad per daug savęs neforsuotumėte) arba pasinaudoti mišinuku. Kūdikis, be abejo, turi būti pripratintas prie nereguliaraus maitinimo buteliuku. Taip pat reikia nepamiršti savo krūčių: jeigu prisilaksite ir parą laiko jose kaupsis pienas, prisidarysite bėdos. Tad privalu turėti po ranka pientraukį arba savotiškai pikantiškai-erotinei patirčiai pasiryžusį vyrą ir vienu arba kitu naudotis maždaug tokiu pat ritmu, kaip maitinamas kūdikis.

Šis paskutinis variantas yra mažiausiai toleruotinas ir nelabai pateisinamas, bet visgi jis įmanomas. Tačiau aš labai griežtai rekomenduoju nerizikuoti maitinimu ir krūtimis dėl nusilakimo. Būna svarbesnių atvejų gyvenime, kai to prireikia (trauma, operacija, liga ar dar kažkokia bėda).

Tai tiek šiam kartui.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.