Nr. 300 arba debellatio

Posted: 2014-01-28 in Pezalai
Žymos:, , ,

Eilinis šimtinis įrašas. Jau tikrai eilinis. Tiesa, dabar šiokia tokia pertrauka. Neprisėdu nei prie savo elektroninių, nei prie medinių žaisliukų. Užsiiminėjom produktų fotografija šiek tiek, tas laiko suvalgė. Poilsiavom-pramogavom — irgi susinaudojo. O šiaip dabar, na, taip nuoširdžiai tingiu, kad nusprendžiau kurį laiką nieko nerašyti. Manau, patys suprantate, kad nors ir rašomas iš dalies savo malonumui, šis tinklaraštis vis tiek reiškia tam tikrą pareigą. Rašau aš neblogai (nesigirsiu, kad rašau labai gerai, bet gal ir taip manančių atsirastų), tad ir skaitytojų vieną kitą pritraukiu. Ir kai kurie, neabejoju, laukia naujų įrašų. Teks jums palaukti 🙂

Tiesą sakant, nepastebėjau net, kaip atėjo laikas šitam įrašui. Jei nebūčiau daręs pertraukėlės, tai būčiau jį sėkmingai ir prapylęs. Juokingai sutapo, kad kaip tik sustabdžiau rašymą ties 299-uoju. O va, prisėdau prie tinklaraščio skydelio, sakau, pasižiūrėsiu, kiek čia iki to trišimtojo liko… ir žiūriu, kad nebeliko, viskas. 299 paskelbti įrašai ir dar labai solidi krūvelė įvairiausių juodraščių.

Šio įrašo proga papaistysiu apie tokį vieną lotynišką terminą — debellatio (skaityti reikia „debelacijo“). Labai supaprastintai tai reiškia visišką priešo sunaikinimą — bellum lotyniškai reiškia karą. Apie šitą terminą sužinojau visai atsitiktinai skaitinėdamas apie Antrąjį Pasaulinį Pragarą ir tai, kas po jo liko iš Vokietijos ir ką turime dabar. Esmė paprasta: kai Sąjungininkai pribaigė Vokietiją, tiksliau, Trečiąjį Reichą, buvo sukurtos dvi Vokietijos: VFR ir VDR. Kažkuria prasme tai buvo galutinis ir visiškas sutriuškinimas ir galima pasakyti, kad debellatio su Vokietija buvo atliktas. Iš kitos pusės, Vokietija dabar yra vėl susijungusi, o ir šiaip — vokiečių tauta ir bendra teritorija nebuvo sunaikintos. Tad kai kurie istorikai prieštarauja šio termino naudojimui bent jau Vokietijos atžvilgiu, nors kiti baisiai jį mėgsta. Labiausiai, aišku, tie, kurių pačių tėvynės priklausė Sąjungininkams.

Aš, tuo tarpu, manau, kad šio termino naudojimas priklauso nuo istorinio konteksto. Vokietija tikrai buvo sutriuškinta ir pribaigta — anuomet. Šiuo metu Vokietija yra viena iš didžiausių jėgų Europoje (bent jau ekonominiu požiūriu), tad negalima sakyti, kad taip jau ji ir sutriuškinta. Galbūt būtų teisingiau sakyti, kad buvo sutriuškintas Trečiasis Reichas, o dabartinė Vokietija yra teisiškai pagrįsta Antrojo Reicho palikuonė — jei neklystu, dabartinis „pagrindinis įstatymas“ (Grundgesetz) arba Konstitucija, buvo sukurtas po pralaimėjimo Pirmajame Pasauliniame kare, po Antrojo Reicho subyrėjimo.

Tai va toks trumpas paistaliukas 300-ojo skaičiuko proga. Kada bus kitas įrašas ir apie ką — nežinau. Kaip minėjau pradžioje, po visokių intensyvių darbų truputį tingiu.

Ai, dar pastaruoju metu pajutau poreikį, kas kelerius metus iškylantį — pageiminti. Kitaip sakant, pasėdėti prie kompiuterio vaikštinėjant po netikrus pasaulius ir panašiai. Tokia smegenų plovimosi terapija, regis, kiek mažiau žalinga už alkoholį. Be to, iš patirties žinau, kad reikalas sąlyginai greitai praeinantis. Tai vietoj rašymo geiminu. Ką geiminu, galbūt parašysiu vėliau.

Be to gi, baigiau skaityti A. Bruštein trilogiją (I dalis, II dalis, III dar neaprašyta) ir pradėjau pilkuosius atspalvius. Nežinau, ar atspalvius baigsiu, nes knyga net ir savo pagrindiniu cveku nelabai džiugina. Tuščia, lėkšta ir nuspėjama. O anatomijos atlase įdomesnių dalykų yra.

Komentarai
  1. Edvinas parašė:

    Labai įdomu ką geimini 🙂 Aš irgi prieš keletą mėnesių pabandžiau žaidimų terapiją atsipalaidavimui, visai neblogai suveikė. Dabar jau nebevilioja, bet esu įsitikinęs, kad vėl ateis tam laikas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.