Filmas: Anna Karenina, 2012 arba summa summarum

Posted: 2014-01-16 in Pezalai
Žymos:, ,

Filmas Ana Karenina, 2012, Keira Knightley | Darau, blėVisi suplanuoti filmai apie Aną Kareniną peržiūrėti. Kaip sakydavo vienoje laidoje, итак, подведем итоги.

Paskutinysis filmas apie Aną Kareniną kažkaip užsitempė. Jaučiu, kad į pabaigą suintensyvėjęs peržiūros maratonas įvarė šiokį tokį nuobodulį. O ir visi šiuolaikiniai filmai su Kiera Naitli (Keira Knightley) mane kiek erzina. Ji dėl savo veidelio kaišiojama į visokius senas istorijas vaizduojančius filmus, jų esu matęs keletą. Tarkime, makalojosi ji su Karibų piratais, sprendė dilemas apie puikybę ir prietarus, buvo neištikima kažkokiam tai kunigaikščiui ir šaudė strėlytes su Artūru. Į Kareniną ji irgi pateko.

Filmas iš pradžių kažkaip susuko smegenis, paskui smagiai įpynė, o galiausiai kažkaip nuobodžiai užsitempė. Smegenis susuko tuo, kad pradžioje staiga paaiškėjo, jog filmas — nevisai įprasto žanro. Ne miuziklas, ne kabarė, bet kažkas tokio pusiau. Tiksliau, lyg ir teatras, kuriame keičiasi ne scenos, o dekoracijos. Tas kaitaliojimasis ir piešti Rusijos vaizdeliai bei lauko scenos po stogu tikrai smegenis susuko maloniai. Tik paskui buvo nelabai aišku, kas, kur ir kaip, ir kada čia baigiasi tas teatras bei kada prasideda realus pasaulis.

Vienas insaideris papasakojo, kad pradinė režisieriaus mintis buvo Anos gyvenimą vaizduoti „teatre“, o Levino — „realybėje“. Jaučiu, kad į pabaigą režisieriui šis reikalas truputuką pabodo ir nebuvo iki galo išlaikytas. Tačiau visgi filmo vaizdai, dekoracijos ir visa kita įspūdį paliko. Tiesą sakant, aš netgi labai pritariu tokiam miksui: juk jau tų filmų apie Aną ir taip bile kiek, be to — yra gerų. Tai dar vieną daryti, ypač, kad paskutinis geras buvo sukurtas palyginus neseniai, kaip ir būtų nesąmonė. Tad filmas pateiktas smarkiai kitokiu žanro kampu.

Jaučiu, kad mano asmeninis nusistatymas prieš pūstas Kieros lūpytes gadino ir šio filmo peržiūrą. Negaliu pasakyti, kad ji bloga aktorė. Tikrai ne, profesionali ir atsidėjusi. Nu bet nepatinka man jinai ir viskas. Ir lavonėlis pabaigoje toks vaikiškas, kaip koks tai grožis.

Tiesa, viską sugadino Vronskis. Na, toks nupiepęs garbanius, kuris turi dvi išraiškas (tik viena daugiau, nei Chuck Norris). Ir tas pirmasis žvilgnis… na, visiškas šlamštas. Kituose filmuose ta vieta iškelta, išvystyta, suasmeninta… o čia… nu briedas visiškas, fuflo. Labai labai blogas Vronskis. Visiškai lievas.

Juokinga, kad filme rusiškumas pavaizduotas amerikietiškai perdėtai, bet toks buvo ir tikslas. Pavyzdžiui, užrašas МОСКВД vietoj МОСКВА — atseit, rusiškiau atrodo. Kietumo ženklų prisvaidyta ir pan. Žodžiu, kiek perspausta.

Taigi, o dabar visa mano nuomonė trumpai:

 • 2012: nuostabus filmas žanro prasme, įspūdinga, spalvinga ir meniška režisūra. Istorija perteikta pakankamai detaliai ir gerai suakcentuota. 8/10.
 • 1997: jei norėtumėte apie Aną pažiūrėti tik vieną filmą, rekomenduočiau tik šitą. Istorija perteikta detaliai, Ana labai graži ir gerai atskleistas jos charakteris, filmuota išskirtinai Rusijoje ir primaišyta rusiškos kalbos (pačių amerikiečių aktorių). Dekoracijos, dvarų erdvės, apranga — mano galva, tobuliau amerikiečiai sukurti tiesiog negalėjo. 9/10.
 • 1967: rusiškas kino filmas, puikus operatoriaus darbas, autentiška išvaizda ir tikras rusiškumas: rėkiančios storos bobos ir panašiai. Tačiau pagrindinė aktorė žiauriai nuvylė, netiko ji tam filmui nei išvaizda, nei teatrališkumu. Nors sekso buvo. Sunku vertinti, gal visgi 6/10.
 • 1948: puikus filmas su nerealiai gražia aktore, kuri dėl savo galvos bėdų puikiai pavaizdavo Anos bėdas. Jautrus ir gražus filmas. Ir traukinys Aną gražiai partiesė. 7/10.
 • 1935: seniausias gautas filmas. Neįtikėtina, kiek jame rusiškos autentikos: dainų, užstalės žaidimų, vedybų ceremonijos. Labai patiko būtent tuo. Nors pati istorija išvystyta lyg ir silpnokai. Visgi už autentiką negaliu duoti mažiau: 8/10.
Komentarai
 1. Evelina parašė:

  Užkabinot. Bandysiu parsisiųst šiuos filmus (tikiuosi pavyks visus rasti) bei peržiūrėti 🙂

  • Darau, Blė parašė:

   Sėkmės 🙂 Aš pats 1911 ir 1914-ųjų filmų nesugebėjau iškapstyti, bet nebaisiai ir stengiausi. Todėl apsiribojau šiais penkiais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.