Ką daryti, kai norisi kadaginės

Posted: 2014-01-14 in Pezalai
Žymos:

Atsakymas paprastas. Važiuoti į Kadagių slėnį.

Šiaip šis straipsnelis šviečiamasis ir visai ne apie alkoholį, o apie tokią šiais laikais jau visiems kauniečiams žinomą Kauno marių regioninio parko įžymybę.

Kai pirmą kartą nugirdau apie šią įžymybę, ji buvo visai nežinoma. Tiksliau, kam po to pirmojo vizito pasakydavau, kad vau, yra toks Kadagių slėnis!., tai visi sakydavo maždaug taip „Ką?..“

Prieš maždaug penkiolika metų Kadagių slėnis buvo visiškai užslaptinta vieta. Iki jo nebuvo jokių nuorodų. Reikėjo žinoti, kuriuo keliuku tarp dviejų sodybų prasmukti, kad ten patektumėte. Dabar gi Vaišvydavos-Piliuonos keliu važiuojant reikia tik nežiopsoti ir prie miško ribos žiūrėti kelio į Viršužiglį — šalia jo yra ir pirmoji rodyklė į Kadagių slėnį. Toliau yra dar dvi rodyklės. Aikštelė prie Kadagių slėnio sukultūrinta, išplėsta ir yra netgi tualetas. Žmonių irgi nemažai. Padarytas medinis takas su suoliukais ir aikštelėmis. Kai buvau ten pirmąkart, nebuvo nė tos aikštelės, nė to medinio takelio. Užtai nebuvo problemų po patį slėnį pakopinėti, nes visur takelių buvo. Dabar jau pro tvorelę lįsti reikia.

Taigi štai ką pamatome užsukę į šią gražią vietą:

Kadagių slėnio užrašas | Darau, blė

Nelabai senas tas Kadagių slėnis. Ten vietoje yra šiek tiek informacinių užrašų, kuriuose paaiškinama, kad Kadagių slėnis išvešėjo užtvenkus Kauno marias. Iki tol ten aplink buvo ganyklos, bet pakilus vandens lygiui jos buvo užlietos, o stačiame skardyje iš keliolikos kadagių užsiveisė visas jų miškas.

Taigi čia jums ne kokios pušys ar eglės, o kadagiai viršūnėm šiūruoja:

Kadagiai saulei besileidžiant | Darau, blė

Čia truputį nevykęs HDR:

Kadagių slėnis HDR | Darau, blė

Nuotraukose matyti nemaža Nemuno salelė. Šiaip čia jau visiškas Kauno marių galas, nelabai tą vietą mariomis vadinti norisi, tiesiog Nemunas išplatėjęs.

O štai toks vaizdas matyti iš vieno taško — Kadagių slėnis visame gražume:

Visas Kadagių slėnis | Darau, blė

Trumpai tariant, kadagių slėnyje tikrai daug.

Dar vienas žvilgsnis į besileidžiančią saulę pro kadagių viršūnes:

Žvilgsnis į besileidžiančią saulę pro kadagių viršūnes | Darau, blė

Vasarą tame slėnyje kaimenėmis bėgioja sraigės. O žiemą iš jų likę ne kažkas:

Kadagių slėnyje rasti sraigių kiaukutai | Darau, blė

Čia tos didelės, vynuoginės, kurias reikia medžioti ir kepti su žolelėmis visokiomis. Bet tam reikės vasaros palaukti.

Google žemėlapiuose „Kadagių slėnis“ yra, tik… per kilometrą į šoną nuo tikrojo. Tai štai čia nuorodėlė į tikrąjį, palydovo vaizde matosi ir aikštelė, ir takelis per slėnį: https://goo.gl/maps/lNKmw

Beje, pasukus nuo Viršužiglio į Arlaviškes toli horizonte pasimato milžiniškas gelžbetonio masyvas — Kruonio hidroelektrinė. Verta nuvažiuoti tuo keliuku iki pat galo ir į tą elektrinę paspoksoti. Įspūdingas vaizdas, tikrai. Savo nuotraukos neturiu, bet radau vieną žemėlapiuose.

Jei esate iš Kauno ar Pakaunės ir nežinojote apie šią vietą, tai pirmu taikymu lėkit susipažinti su ja. O kitiems siūlau irgi pro šalį važiuojant nepatingėti užsukti.

Reklama
Komentarai
 1. mindogas parašė:

  Taigi kad kai sužinojau apie tą slėnį iš bendradarbio mano reakcija buvo plius minus “Kadagių kas??..“. Prie pat Kauno ir toks pakavotas jis realiai.. Nuvykus tikrai įspūdžių yra, gražus šlaitas, “upeliukas“, salelė 🙂 Netingintiems pakopinėti verta priėjus medinio takelio galą tęsti kelionę paprastu takeliu, tik dabar gal ir jį užbarikadavo..

  • Darau, Blė parašė:

   Ne, neužbarikadavo. Ir dauguma gezų su fyfom iki ten nedatraukia, dažniausiai nusėda su butelkom ant suoliukų ankstesniuose etapuose.

   Nelabai jis dabar pakavotas, reikia tik į rodykles žiūrėti. Tiesa, reikia žinoti, kur jos ir kam 🙂

   • mindogas parašė:

    Pasiekiamumo prasme tai taip, yra rodyklės, yra aikštelė ir panašiai.. Paslėptas jis aplamai kaip turistinis objektas. Jei per 6 metus gyvenimo Kaune apie jį sužinai iš bendradarbio, tai kažkas čia negerai 🙂 Nors žinoma kas ieško tas randa, o kitiems parodyti reikia..

    • Darau, Blė parašė:

     Taip, vienas įžymus Lietuvos turistas, mėgstantis vaikščioti pėstuke, labai smarkiai kritikavo Kauno marių regioninio parko valdybą, kad šūdinai (nepabijokime) piarina visas gėrybes, kurių aplink marias yra, tiesą sakant, begalės. Kadagių slėnis — tik kruopelė toje krūvoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s