Filmas: Ana Karenina, 1997

Posted: 2014-01-11 in Pezalai
Žymos:, ,

Anna Karenina, 1997 | Filmai | Darau, blėDar vienas, priešpaskutinis filmas, į kolekciją. Iš karto pasakau: šitas dar geresnis už iki šiol žiūrėtus. Ir Sophie Marceau man pasirodė gražiausia iš kitų aktorių. Vronskis, tiesa, truputėlį per senas — juk turėtų būti jaunuolis, už Aną gerokai jaunesnis. Na, bet yr kaip yr.

Šis filmas įdomus tuo, kad pasakojimą veda Konstantinas Levinas. Su juo susijusi antrinė knygos siužeto linija irgi gerai išvystyta. Įdomiai, be to. Na, ir pats Levinas toks neblogas, tik veidelis aktoriaus nelabai ūkininkaujančiam ponaičiui tinkamas. Bet čia, spėju, mano paties kažkokio neatrasto stereotipo apraiška.

Žiūrint šitą filmą po 1967-ųjų rusiškojo nuolat apimdavo keistas déjà vu jausmas. Vaizdai matyti. Čiuožykla iš viso tokia pati ir vaizdai fone tie patys. Net pačiūžos tokios, lyg paimtos iš 1967-ųjų filmo rekvizito. Paskaitom aprašymą. Cha, viskas aišku: pirmoji nerusiška ekranizacija nufilmuota išskirtinai Rusijoje. Tai šį tą paaiškina.

Šiame filme labai patiko rusiškosios dvarų prabangos vaizdavimas. Na, tokia scena, kurioje Kiti bėga į balių… durys, durys, durys, durys ir dar kartą durys. Koridorius už Kiti vis tolsta, tolsta į begalybę… sunku įsivaizduoti, kokio realiai dydžio tas dvaro pastatas, jei per tiek koridorių ir durų galima tiesia linija nueiti. Žavus kinematografinis grožis.

Šį filmą turbūt reikėtų reitinguoti N-14, nes kai kurios scenos pernelyg detalios. Ir Anos lavonas pabaigoje iš matytų filmų… hm, kaip čia išsireiškus… negražiausias. Užbėgdamas į priekį, kadangi rašau šį įrašą pažiūrėjęs ir 2012-ųjų ekranizaciją, galiu pasakyti, kad Keira lavoną pavaizdavo juokingai lėliškai. Palyginus.

Filme teigiamai linksmino vienas dalykas: kartas nuo karto įterpiami rusiški dialogai ar monologai. Kuriuos taria amerikiečiai aktoriai, savo balsu. Be jokių titrų. Tiesiog, sugalvoja Ana, kad jai reikia prasivėdinti ir sako „padisat’ svezim vozdukam“. Bet ir režisierių, ir pačius aktorius už tai gerbiu. Kiek amerikiečiai galėjo, tiek liežuvius išmiklino — aš jų rusiškus intarpus supratau laisvutėliai. Nepalyginsi su Švarcnegerio „kapitalisti…

Jeigu kas nors dabar manęs paklaustų, kurią Aną Kareniną iš esamų labiausiai verta pažiūrėti, tai sakyčiau, jog šią. Na, jei norima pažvelgti į Anos gyvenimą detaliau, artimiau ir intymiau, pasigėrėti rusiškais vaizdais, pamatyti artimiausią knygos ekranizaciją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.