Filmas: Ana Karenina, 1967 arba Ana su ūsais

Posted: 2014-01-06 in Pezalai
Žymos:, ,

Ana Karenina, 1967 | Darau, blėŠtai ir pirmasis rusiškas kino filmas apie Aną Kareniną iš maratono. Toks keistas jausmas, kad siužetas truputį nukopijuotas nuo angliškojo. Bet nėra ką ir lyginti…

Nesu nei nostalgiškas, nei romantiškas, nei šiaip kažkoks rusiškojo kino gerbėjas. Ir visiškai suprantu šiuolaikinius jaunuolius, kurie nė velnio nekerta, kas gi tokio ypatingo yra „Šuriko nuotykiuose“. Dabar aplinkui pilna šimtus ar net tūkstančius kartų geresnių, kokybiškesnių ir gražesnių filmų. Bet yra ir rusiškojo kino šedevrų.

Aš nežinau, ar šitas filmas gali būti laikomas šedevru. Gal ir ne. Bet romanas rusiškas, o šis filmas — irgi. Jame yra kai ko, ko nėra kituose filmuose. Va, rašiau apie „Stalkerį“, susilaukiau komentaro apie fotografiškus vaizdus ir nebylius dialogus ar scenas. Šitoje Anos Kareninos ekranizacijoje fotografinių vaizdų yra apsčiai. Darbas kamera iliustruojant jausmus, kuriant „efektus“ yra tikra dailė. Taip ir įsivaizduoji, ką mato Ana, voliojama traukinio… o jau šienavimas dalgių eilėmis per ūkanotas kalvas… mmm….

Filme nepaprastai patiko aktorių parinkimas (išskyrus, lyg tyčia, pačią Aną). Jurijus Jakovlevas Anos brolio vaidmenyje stačiai nerealus. Greičiausiai pamenate Ipolitą iš filmo apie likimo ironiją ar carą ir komendantą iš pastarųjų apsikeitimo profesijomis? Pačios Anos vyras irgi kol kas įspūdingiausias iš kitų matytų filmų. O Mają Pliseckają jau buvau ir pamiršęs, kaip ji atrodo… įspūdingos išvaizdos ji visgi. Na, man graži, ta prasme 🙂 O ir antrinė siužeto linija išvystyta labiau, daugiau persipynimų su Anos gyvenimu. Vronskis pavaizduotas puikiai, tikras nevykėlis plevėsa.

Bet jau kaip žiauriai nepatiko pati Ana, tai neįsivaizduojate. Tatjana Samoilova tikra teatro aktorė. Na tai viskas tuo teatru ir dvokia. Teatrinės pauzės, pauzės tarp skirtingų pozų, ilgesingi žvilgsniai, skardus balsas, aikčiojimai visokie ir cypavimai… jėėėtaus, koks košmaras. Ir ūsus galėjo filmui nusiskusti. Tebūnie ano meto realizmas neskustos pažastys, bet ūsai tai jau nelimpa nė pro kur.

Sugadino vienoj vietoj viską aukštos įtampos elektros stulpai. Arkliukai ten visokie, suknelės ir pyst — aukšta įtampa. Bugas, žodžiu.

Filme, atsižvelgiant į kūrimo laikotarpį ir santvarką, yra tikra sekso scena. Nudažyta aistros raudoniu.

Pažiūrėjęs filmą užsimaniau pačiūžų riestais galais. Nuoširdžiai. Kodėl tokios išnyko? Jos gi nepaprastai gražios! Ir aulai iki kelių tikrai atlaikys bet kokius „navarotus“.

Na, dar vienas geras filmas į kolekciją.

Apie filmą rusiškojoje Vikipedijoje, angliškoje ir, be abejaus, IMDB.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.