Lėlių namelis. Tąsa

Posted: 2013-12-19 in Darbeliai
Žymos:

Kalėdinio maratono proga neturiu laiko nei rašyti, nei galvoti apie įrašus, nei kaupti jiems medžiagos. Na, medžiagos šiek tiek pakaupiau, bet kada ją galėsiu paviešinti — neįsivaizduoju. Tarpušvenčiu, kaip ir dauguma žmonių, tinginiausiu, juolab, kad šiemet šventės susidėliojo gan dėkingai. T.y. nedirbsiu ir tingėsiu. Taigi ir nerašysiu greičiausiai.

Savaitgalį buvo toliau vykdomas lėlių namelio statymas. Kadangi labai daug laiko neturėjau, tai pastačiau irgi ne kažką. Užtai pasiskolinau papildomų įrankių ir ateinantį savaitgalį (arba gal kurį nors dar vakarą) jau kaip dėsiu…

Savaitgaliniai darbai prasidėjo nuo namelio šonų sujuntimo. Pasimatė ir namelio dydis. Perspėjimas tiems, kas norėtų šitokį daiktą pasidaryti: jis didžiulis. Geros komodžikės dydžio.

Pradėjau nuo vidurinio štakieto, nes nuo apatinių kažkaip pabijojau. Išsiskės ar dar ką nors… tai sukabinau va šitaip:

Medinio lėlių namelio rėmo konstravimas | Darau, blė

Vienas spaustuvas pradėjo atšokinėt veržimo metu. Matyt, prastoka metalo kokybė. Reikės, jaučiu, savaitgalį lėkti į parduotuvę su čekučiu aiškintis ir bandyti pasikeisti į kitą.

Būsimoji namelio šeimininkė porą varžtų irgi susuko. Nesunkiai jie sukasi su nauja galvute, nes senąją tai buvau išmalęs smarkokai:

Mergaitė suka varžtą į medinio lėlių namelio rėmą | Darau, blė

Turime, škia, visą esminį karkasą — „sienas“:

Surinktos medinio lėlių namelio sienos | Darau, blė

Tolimesnis darbas — kraigo rėmas. O va čia smagumas toks iškilo, pasirodė, kad neturiu kampamačio. Maniau, kad turiu, tiesą sakant. Ir visgi greičiausiai neturiu. Tai gerai, kad namuose yra internetas ir spausdintuvas:

Atspausdintas 30 laipsnių žingsnio šablonas | Darau, blė

Reikalas toks, kad kraigo štakietus reikia nupjauti 30° kampu. Na, tai pasižymėjau iš šablono iškirptu gabaliuku ir pjoviau…

Kai jau vieną nupjoviau, tai atrodo visai neblogai… bet su pieluke brūžyt kančia, ne darbas:

30° kampu nupjautas klijuotos medienos tašas | Darau, blė

Pabandžiau elektriniu siaurapjūkliu — neverta, vienas vargas ir kreiva.

Jei esate tokie patys meistrai, kaip aš, t.y. nelabai prie įrankių-įnagių ir retai užsiimantys panašiais darbais, tai greičiausiai irgi turėsite mąstyti visokias gudrybes, kaip čia tiesiau ar gražiau kažką nupjauti. Pjauti tai aš moku, t.y. tolygiai brūžinti, tas nesunku. O va kaip pjūklą nulaikyti vertikaliai tiesiai? Ar pradžią įpjauti? Pradžią įpjauti tai nesunku, turiu metalinį kampainį, jį pridėjau ir palei jį išbrūžijau pradžią. O paskui, kad būtų į ką atremti pjūklą, atseit, šabloną atraminį pasidaryt, sukonstravau va tokią bezobraziją:

Iš kampainio ir spaustuvėlio sukonstruota atrama pjūklui | Darau, blė

Spaustuvėlį tai „paveldėjau“ kartu su butu. Buvę šeimininkai akivaizdžiai mėgo skaitliukus prispaudinėt, kad vandens „nesuktų“. Radau du tokius spaustuvėlius po vonia numestus ir vieną skaitliuką sulaužytu stiliuku. Spaustuvėliai buityje kartais visai praverčia, va, kaip ir šiuo atveju. Yra į ką pjūklą atremt, kad tiesiai „eitų“.

Štai kažkaip taip panašiai kraigas atrodys, panašiu kampu reikės ir namelio rėmų „ragus“ nupjaut:

Būsimas medinio lėlių namelio kraigo karkasas | Darau, blė

Visgi po visų šių keturių pjovimų daugiau nieko ir nenuveikiau. Ir pavargau, ir laiko daug atėmė. Užtat pasisekė, vakare apsilankiau svečiuose ir iš giminų pasiskolinau rankinį kreiziuką. Kai vėl prieisiu prie šio darbelio, pjaustysiu kiek efektyviau ir lengviau.

Komentarai
  1. mindogas parašė:

    Jei turi gera atrama tai rankinis kreiziukas yra tikras išsigelbėjimas, bet jei pjauni ore tai viska taip lengva sugadinti 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.