Lėlių namelis. Bandom pradėti

Posted: 2013-12-12 in Darbeliai
Žymos:

Prieš kokį gal mėnesį išsivystė diskusija, kad gal mūsų dukrikei reikėtų medinio lėlių namelio. Kodėl medinio? A todėl, kad jis gražesnis už plastmasinį. Aš šiaip nesu nusiteikęs prieš plastmasę ir manau, kad tai vienas iš geriausių dalykų pasaulyje, bet medis turi savito žavesio ir tiek. Kainos namelių, aišku, nemažos, nes medis tai brangus.

Pagalvojau po to… anava, žmogus lovą pasidarė pats. Tai negi aš kokio nors namelio nepadarysiu? Nuėjau į tą patį Ana White tinklapį ir pradėjau ieškoti… ir iš karto ieškoti užbaigiau, nes pirmu bandymu radau kažką, kas man patiko.

Ir štai „darbo“ kambaryje atsirado tokia vat klijuotų tašų krūvelė:

Klijuotos medienos tašų krūvelė lėlių nameliui pagal Ana White | Darau, blė

Kažkaip teks juos paversti namelio rėmu.

Iš pradžių galvojau išvengti varžtų ir šitų tašų sukabinimui pasinaudoti dygiais. Bet po to pagalvojau, kaip tiksliai neturėdamas jokių staklių gręžiosiu skylutes ir mintį išmečiau lauk. O ir žmona priminė, kad daryti reikia viską paprasčiau, o ne sudėtingiau. Ačiū jai už sveiko proto balsą. Tad nusprendžiau, kad „dezainas“ tebūnie nelabai gražus, su matomais varžtais, bet paprastas ir tvirtas. Aišku, jis jau kiek perdėtai tvirtas, nes varžtų nepamažinau, bet namelis irgi nėra iš mažųjų.

Šitas namelis dar tapo pretekstu pasipildyti vyriškų žaisliukų  kolekciją. O būtent: įsigyti porą kampinių spaustuvų. Apie juos svajojau jau seniai ir kai kurių kitų darbelių metu mintyse paaimanuodavau, kad neturiu. O dabar paėmiau ir įsigijau. Rimtesniems darbams tai tokių spaustuvų būtų gerai turėti ir cielus keturis, na, bet ir du labai gerai.

Va taip tas spaustuvas atrodo:

Kampinis 90 laipsnių spaustuvas ir klijuotos medienos tašai | Darau, blė

Oranžinės knopkės — greitojo perstūmimo mechanizmas, jos laiko spaustuvų sriegį. Paspaudus galima spaustuvą greitai suskleisti ar pritaikyti prie reikiamo dirbinio.

Su dviem spaustuvais galima sėkmingai sulipdyti dalį rėmo:

Kampiniais spaustuvais sukabinta medinio lėlių namelio rėmo dalis | Darau, blė

Nuotraukoje dar matyti jau nebeegzistuojančio „Days Hotel“ viešbučio reklaminis pieštukėlis.

Per vakarą padariau du tokius namelio rėmo šonus:

Medinio lėlių namelio rėmo šonas | Darau, blė

Varžtus sukti buvo sunku, nes nevisiškai pritaikiau grąžtelio storį. O ir grąžtelį teko rinktis skirtą metalui, nes medžiui tinkamo ilgio negavau. Tašai yra 5×5 cm, tai pergręžti reikia atitinkamai ilgesnio grąžtelio. Na ir kitame taše dar reikia įgręžti nemažai. Varžtai 8 cm, tai teko ieškoti iiiiilgo grąžto. Bet pasisekė, kad radau.

Varžtai „dezainą“ kiek bjauroja, bet, kaip minėjau, noriu padaryti tvirtai ir paprastai. O terliotis ten su visokiais furnitūrai skirtais gudriais sukabinimais neturiu įkvėpimo. Tik nuo sukaliojimo kiek skauda dešiniąją kūno pusę 😀

Laukite tęsinio.

Komentarai
 1. mindogas parašė:

  Mergaitė tave ant ranku nešios pabaigoje 😀
  Dėl ilgo ir plono gręžto tokia pati problema ir man buvo bet kai metalui skirti grąžtai kainuoja tik pora litu tai bedu mažai. Šiaip su varžtais negerai darai.. Aš daryčiau kaip tariau su lova – gręžiu vieną skylę medvaržčiui ir dar vieną platesnę skylę kad tilptu galva. Tuomet kai viska sugręžioji teisingai ir nežadi konstrukcijos ardyti parašai skyles užglaistai pušies ar eglės atitinkamu glaistu ir tose vietose net spalva menkai nesiskirtu (jei nežadi dažyti žinoma). Jei nenaudojai kliju tai nebėda viska dabar būtų perdaryti. Jei reiktu glaisto galiu padovanoti.

  • Darau, Blė parašė:

   Na, pas mane tie varžtai įgilinti, bet… kaip minėjau, žmona patarė daryti kaip paprasčiau, tai aš ir darau paprasčiau 😀 Dažyt nežadu, nebent nulakuot. Tik kad dabar toks sezonas, kai lakuot nėra kur. Namų smardint nesinori, o balkone su tokiu oru labai ilgai džius…

 2. paul parašė:

  Na tai prie žaisliukų kolekcijos gal tada reiktų įsigyt grąžtelį konfirmatoriams ir(optional) frezikę ekscentrikams. Ant ekscentrikų ir konfirmatorių galo dedasi tokie pypukai, kuriuos galima gan neblogai priderinti prie medžio spalvos – nereiks papildomai grežiot, tepliot; varžtai nesimatys o gaminys atrodys labiau fabrikinis.

 3. Evaldas parašė:

  Labas, kur pirkai klijuotus tašus? nesiseka man tokių rasti, o labai reikėtų..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.