SGS2 ausinės remontas

Posted: 2013-12-10 in Darbeliai
Žymos:

Turiu tokį labai gerą telefoną — Samsung Galaxy S2. Be abejo, palyginus su šiandieniniais naglofonais (kad ir žmonikės LG G2) jis jau senas, silpnas ir mažu ekranu. Bet… man jis vis dar da best. Šis telefonas nubrėžė svarbią gairę: jame pirmą kartą panaudotas nebe vieno branduolio procesorius. Lyginau jį su Galaxy S. Pastarasis tikrai su šiuolaikinėmis programėlėmis ir žaidimais jau nebe taip gerai susitvarko. O S2 vis dar gerai viską paveža. Tad ir klausimas, kam gi tuos telefonus taip nesveikai tobulinti ir spartinti? Nežinau. Greičiausiai tam, kad būtų galima daugiau pinigų paimti iš telefonų mylėtojų.

Taigi mano telefonas nors jau ir senas, bet man vis dar geras ir nematau jokio reikalo jį į kažką keisti. Na, kraščiukai apsilupinėjo:

Telefonas Samsung Galaxy S2 | Darau, blė

Tiesa, manau, kad apsilupinėję kraščiukai funkcionalumui tikrai nekenkia. Bet va, pradėjo kenkti tikras ir vienas iš svarbiausių funkcionalumo sutrikimų: pradėjau sunkiai girdėti žmones pokalbio metu. Na, ausinės garsiakalbis susidėvėjo. Esu turėjęs tokią pačią problemą su Nokia E51. Maždaug irgi po poros ar trejeto metų naudojimo.

Pastaba. Šiaip šitų telefonų ausinės grotelės yra labai bjaurios, su mažomis skylutėmis. Nuo riebalų, prakaito, odos atplaišų ir dulkių jos labai greitai užsikemša — ir beveik aklinai. Tad jei pradedate prastai girdėti, pirmiausia smeigtuku tas skylutes išvalykite. Aš ausinę susiruošiau keisti tik tada, kai šis valymas jau nustojo padėti.

Parsisiunčiau, škia, ausinę. Įdėjau. Neveikia. Negirdžiu nei šaukimo signalo, nei balso. Išimu. O tu rupūže, naują ausinę sugebėjau sugadinti, nuplėšiau kažkaip plonytį takelį nuo paties garsiakalbio, kad jį kur.

Abidna. Bet ką padarysi, parsisiunčiau ausinę dar kartą, kažkoks ybėjaus kinas geras, labai greitai ateina, per porą savaičių. Tai pašelpiau jį dar kartą.

Telefoną ardyti paprasta: reikia tik atsukti septynis matomus varžčiukus:

Telefonas Samsung Galaxy S2 su nuimtu galiniu dangteliu | Darau, blė

O paskui plastmasinį korpusą reikia atskirti nuo telefono priekinės dalies, prie kurios primontuotas visas protas ir periferija. Patogiausia pradėti krapštyti nuo garso reguliavimo ar įjungimo/miego mygtuko:

Ardomas telefonas Samsung Galaxy S2 su praskėstu korpusu | Darau, blė

Galima krapštyti mediatoriumi ar kokia kiniška lopetėle iš remontinių komplektų. Tik nereikia bijoti, skėsti drąsiai ir klausytis trakštelėjimų. Po pusės minutės telefonas išardytas jau pakankamai:

Iš dalies išardytas telefonas Samsung Galaxy S2 | Darau, blė

Ar matote, kurią dalį reikia keisti? Ji pažymėta numerėliu 17. Ant pirmojo, sugadinto, remontinio komplektuko irgi buvo tas skaičiukas, o ant antrojo nebėra:

Išardytas telefonas Samsung Galaxy S2 ir naujas ausinės remontinis komplektas | Darau, blė

Čia keičiami keli dalykai: vibratorius, šalutinis triukšmų valymui skirtas mikrofonas, ausinių lizdas ir pats garsiakalbiukas, kuris man „nusėdo“. Vibratorius ir garsiakalbis turi lipdukus, kuriais prisitvirtina ir mažytę šešiolikos kojų jungtelę. Nuotraukoje matyti išimtas komplektas ir naujasis su nenuplėštais lipdukais:

Iš telefono Samsung Galaxy S2 išimta garso posistemė gretimais su nauju remontiniu komplektu | Darau, blė

Lipdukus nuplėšiau, įstačiau į vietą ir viskas, laikas testui:

Į vietą įstatytas naujas garso posistemės komplektas telefone Samsung Galaxy S2 | Darau, blė

Testas pavyko, antrojo komplekto nesugadinau 😀 Buvau kur kas atsargesnis. Beje, telefoną patogu testuoti, nes korpusas labai gerai užsispaudžia ir pabandymui paskambinti nebūtina įsukti nė vieno varžtelio.

Reklama
Komentarai
  1. Ignas parašė:

    O man, velnias, sugedo ekranas, iškrito šunį vedant. Buvo dėkliuke odiniam tai ekranas neskiles, digitaizeris veikia. Galiu iš atminties visa numerį surinkti aklai spaudinėdamas! Gal tamsta žinotų ką daryti tokiu atveju? kažkaip nesinori tų 200 mokėti už visą kita ekrana :c

    • Darau, Blė parašė:

      Mhm. Jei kalba apie tokį patį telefoną, tai 200 Lt — labai jau nedidelė kaina už naują ekraną… Šiaip galima būtų išardžius pažiūrėt, ar kokia jungtelė nenušokus. Digitaizeris ir ekrano valdymas gali būti atskirai prijungti (nors negaliu garantuot). Arba kokia kaspino dalis nutrūko, tai tada ne kažin kas… Šitas telefonas ardomas ir atgal sudedamas palyginti lengvai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.