Filmas: Мимино

Posted: 2013-12-07 in Pezalai
Žymos:,

Filmo Mimino (Мимино, მიმინო) plakatas | Filmai | Darau, blėMimino (Мимино, მიმინო) — senas rusiškas-gruziniškas filmas, išleistas 1977-aisiais. Apskritai tai jį buvau matęs ir vaikystėj, ir paauglystėj, dažniausiai per televizorių. Mano tėvui, kuris irgi yra lakūnas, tas filmas labai patinka ir turi jis savą interpretaciją.

Aš jau keleri metai zyziau savo žmonai, kad ir ji privalo tą filmą pažiūrėti. O ji vis atsikalbinėdavo, nes, atseit, nemėgsta rusiškų senų filmų (išskyrus tai, kad Москва слезам неверит žiūrėjo ir žavėjosi, koks tai universalus visiems laikams tinkamas filmas neskaitant senstelėjusių dekoracijų). Iš dalies suprantu. Tiesą sakant, didžioji dauguma filmų turbūt morališkai labai greitai pasensta. Kai žiūrėjau gan šviežiai išleistą Hackers, man buvo jau truputį juokinga… jau tada. Apskritai, kaip kompiuterastas, sunkiai galiu žiūrėti filmus, kur parodomos ir paminimos kažkokios ypatingos ir subtilios kompiuterinės ypatybės. Bet nujaučiu, kad panašiai yra ir kitų profesijų atstovams: sunku žiūrėti į tai, ką pats gerai žinai ir akivaizdžiai matai, kiek ten prifalšyvyta.

Taigi pagaliau išsizirziau Mimino peržiūrą. Kartu dar buvo mūsų geras bičiulis, kuris nors ir nebuvo matęs, bet gal iš mano pasakojimų, o gal ir iš kažkur kitur papildomai, buvo apie tą filmą girdėjęs ir mielai sutiko pažiūrėti. Be to, jis nemažai metų praleidęs Maskvoj, tai dar ir miestovaizdžius labai įdomiai ir išsamiai apibūdino.

Filmas apie lakūną, skraidantį sraigtasparniu aplink gimtąjį Gruzijos miestelį kalnuose. Peizažai — atimantys kvapą. Bet štai, pagrindinis herojus Valikas, pravarde Mimino („sakalas“), sutinka buvusį bendrakursį, skraidantį legendiniu rusišku viršgarsiniu laineriu Tu-144. Blykst blyks žavios stiuardesės iš didžiosios „tuškės“ akutės ir Mimino užsimano tapti didelio lėktuvo pilotu. Su gausybe nuotykiu, nauja draugyste ir neįtikėtinais atsitiktinumais Mimino to lėktuvo pilotu pagaliau tampa, bet jo širdy išsikeroja ilgesys gimtosioms vietoms ir senajam sraigtasparniui.

Viena iš filmo poteksčių: tikras gruzinas turi būti teisingas ir garbingas. Pažiūrėję suprasite.

Norėčiau pasakyti, kad šitas filmas yra puikus šviečiamasis tam jaunimui, kurie tiki, kad tarybiniai laikai buvo kažkuo geresni, romantiškesni ir kitokie -esni. Bet bijau, kad to meto nė kiek nepamenantys ir eilėse prie pamėlusių vištų nestovėję vaikinai ir merginos tiesiog nepastebės filme vos ne kiekvienoj minutėj besirodančių ano meto realijų. Tiek man, tiek mano bičiuliui tos realijos tiesiog badė akis ir purtė lengvas šiurpuliukas. Tiesa, manau, kad pačioj didžiojoj Rusijoj viso to „gero“ dar likę su kaupu. Omeny turiu įvairias protekcijas, ryšius, „gavimus“ ir dar begalę viso kito. Galėtumėme išanalizuoti iki smulkmenų visą siužetą, kokiu būdu Mimino atvykęs į Maskvą gavo pusę viešbučio kambario. Oi, kokios ten machinacijos!..

Ką gi, rekomenduoju šį filmą ir mačiusiems (prisiminti), ir nemačiusiems (sužinoti ir patirti). Jaunesniems žiūrovams, gimusiems taip maždaug po 1985-ųjų rekomenduočiau žiūrėti kartu su kokiu vyresniu sužiūrovu, kad galėtų kai ką paaiškinti.

Nuorodžikės:

Reklama
Komentarai
 1. golfietis parašė:

  Blė, Mimimo skraidė su Mi-2 sraigtasparniu, ne malūnsparniu 🙂

  Čia iš serijos “sunku žiūrėti ką žinai ir išmanai“

  Iš wiki:

  “Sraigtasparnis − sunkesnis už orą orlaivis. Sraigtasparnio keliamąją ir į priekį varančiąją jėgą sukuria vieno ar kelių variklių sukamu vienu ar keliais sraigtais. Sraigtas susideda iš kelių menčių.

  Sraigtasparnius dažnai painioja su malūnsparniu (autožiru), tačiau pastarojo keliamąją jėgą sudaro pasyviai besisukantis sraigtas, kurį įsuka aptekantis oras, kai malūnsparnis juda pirmyn dėl priekin varančių variklių darbo.“

  • Darau, Blė parašė:

   Taip taip, aš žinau skirtumą tarp malūnsparnio (autožyro) ir sraigtasparnio, bet, kaip sakoma, kadangi dauguma painioja, tai man kaip ir px tas terminas. Bet kadangi jau pastebėjote, tai ištaisysiu 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.