Liūdesys…

Posted: 2013-10-31 in Pezalai
Žymos:, ,

Rytoj ištiksiančios valstybinės šventės proga visai nešventiškas ir liūdnas įrašas… Antradienį vakare, apie 19 val., bandant iš miego prižadinti Obuolį (aka Macbook Pro 4,1) jis į žadinimą nesureagavo. Šeimos nariai greitai įsitikino, kad jis jau sustingdytas mirties šalčio.

O liūdna iš tikrųjų. Vienas dalykas, prie daiktų mes prisirišam. Antras — net jeigu ir pavyktų kažkoks remontas, tai yra nenumatytos išlaidos. Trečia, jei remontas nepavyks, išlaidos bus didelės ir teks priimti sunkų sprendimą, ką gi daryti toliau. Ketvirta, šio tinklaraščio veikla smarkiai nukentės, nes nuotraukų ryškinimo procesą reikės kažkur perkelti, o su šiuo metu turimu ūkiu tai yra užduotis ne iš lengvųjų. Penkta, Lightroom pamokėlės irgi kol kas nueis velniop, nes velionis buvo to reikalo darbo įrankis.

Apie savo Obuoliuką aš jau rašiau. Tai — paskutinis pirmosios MacBook Pro ir paskutinės PowerBook šeimos palikuonis. Kita karta jau buvo Unibody, kurie man visai nepatinka, nes yra negražūs. O ir klaviatūros mygtukai keturkampi, be ergonominių įgilinimų pirštams ir nepatogūs. Kaip ir, beje, visos kitos degradavusios Mac klaviatūros. Deja, progresas ne visada eina taip, kaip mes norėtume, bet niekur su tuo nedingsi.

Obuoliukas jau buvo kartą remontuotas: buvo atšokę keli vaizdo posistemės mikroschemos kontaktai. Kvailiodavo vaizdas paties kompiuterio ekrane, išoriniame veikdavo normaliai. Tąkart vienas labai nagingas kompiuterių meistrelis tą mikroschemą perlitavo. Teks vėl nešti pas jį ir žiūrėti, ką pasakys. Norėtųsi tikėtis, kad gedimas koks nors nesunkiai pataisomas. Deja, šįkart jis kiek rimtesnis, nes kompiuteris tikrai neįsikrauna ir į daug dirgiklių nebereaguoja. Jei remontas nepavyks, vietoj suplanuotų septynerių metų iki keitimo bus atitarnavęs penkerius.

Šiaip su kompiuterių gedimais man yra tekę susidurti nedaug. Apskritai jie genda retokai, palyginti. Aišku, gal dar dėl to, kad pats perku tokius, kurie yra laikomi geresniais už vidutinius. Na, su kai kuriomis išimtimis. Tarkim, šiemet įsigijom Prestigio tapšninuką. Naują, bet labai pigų. Sukvailiojo baterija, iškeliavo į garantinį. Taip pat sudegė trečius metus man tarnavęs darbinis kompiuteris. „Parėjo“ orkaitės laikrodžio mechanizmas ir dėl jo ji visai neįsijungė. Suvargo žmonos telefonas. Maniškio taip pat jau visai genda ausinė, vos susišneku su žmonėmis. Ir šiaip, šie metai buvo tikrai kažkokie pilni visokių smulkių ir visai rimtų gedimų. Gal čia tiesiog daug technikos susipirkom panašiu metu ir ji pradėjo galus atidavinėti? Neįsivaizduoju, bet tikėtina.

Na, Obuoliuk, geras draugas buvai, jeigu jau nebesusitiksim, tai linkiu tada bent danguj tau su Styvu susimatyti:

Besikraunantis MacBook Pro 4.1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.