Statybos #1. Pamatai ir sklypo kėlimas.

Posted: 2013-10-26 in Pezalai
Žymos:

Va ir aš pradėsiu statybų rubrikėlę. Prie visų tų šimtų namų statybą pasakojančių tinklaraščių. Tiesa, ne nuo pradžių. Procesas pas mumus vyksta jau pora metų.

Pernai gruodį baigėm pamatus statyti. Šiaip patys tai nieko ir nestatėm — viską darė statybininkai 🙂 Na, bet, tarkim, kad mes statom.

Trumpai apie sklypą. Mūsų jis kvadratinis, po 30 metrų kraštinėmis, maždaug vienuolika arų. Orientuotas įstrižai pasaulio šalims, t.y. į tas pasaulio šalis beveik tobulai rodo sklypo kampai. Tai neturim nei tikrų pietų, nei vakarų. Jis dar gale gatvės, tai dauguma kartotinių projektų su visokiais pro šalį einančiais keliukais netiko. Na, ir kaip visada: norim taip, kaip kitur nėr. Galų gale, pasidarėm individualų projektėlį. Gruntas pasirodė nelabai dėkingas, prireikė masyvių ir gilių gręžtinių pamatų — polių 56, po pusę metro ir tris metrus gylio. Fortas, o ne pamatai. Sklypas dar pilnas tarybinio drenažo, kuris pas kaimyną buvo nutrauktas. Na, bet tiek, kad mes aukščiau už tą kaimyną, bet žemėjančiame mūsų sklype buvo nemažas natūralus prūdas. Kai kaimynas aptiko, ką jo statybininkai jam su drenažu prikiaulino ir viską susitvarkė, mūsų prūdas nuseko. Kiek nuseko ir kito kaimyno priešgaisrinė bala. Po to, darydami mūsų polius, statybininkai pataikė į tris 50 mm vamzdelius. Iš jų vanduo varė taip, kad pompos nespėjo traukti. Na, ką gi, drenažą teko susitvarkyti tiesiog ankstėliau, ne po pamatų gamybos, o prieš ją. Sutvarkė visai neblogai, nesiskundžiu, savo prūdą jau ir pamiršom, o kaimyno priešgaisrinis irgi išdžiūvo.

Esminis smagumas su mūsų sklypu toks, kad jis žemėjantis ir smarkokai. Poliai buvo lieti per du kartus — po žeme ir virš žemės. O dabar nuotraukėlė:

Pamatų ploto užpylimas smėliu | Darau, blė

Štai čia aš stoviu per porą žingsnių už savo sklypo ribos. Atkreipkite dėmesį: stoviu ir fotografuoju. Akių lygis sulig pamatų pylimo dalimi. Smėlio privežė bile kiek. Nepigus malonumas, o kur dingt?

Šiaip viskas baigėsi gerai, pamačiukai gavosi visai gražūs:

Baigti lieti pamatai | Darau, blė

Vaizdas visai neblogas. Jame net nematyti šone ir už pamatų esančios „duobės“, t.y. natūralaus sklypo aukščio. Geras metras su šmotu. Preliminariais paskaičiavimais kokie 300 kubinių metrų, kuriuos dar reikės kažkuo užpildyti. Tradicinis užpilas — priemolis.

Praėjusį pavasarį važiuojant netoli mūsų kaimo vienu keliuku žmona atkreipė dėmesį į ženklą „atiduodu žemes“. Na, daug jau tokių buvom matę ir daug prisiskambinėję ir prisiorganizavę, tik taip nieko ir nesigavo. Čia pasirodė palyginti netoli — už 10 km nuo mūsų. Primetėm, kad „mašina“ žemių gal bus apie 200 Lt. „Mašina“ toks sudėtingas matavimo vienetas, nuo 10 iki kažkur 17 kubinių metrų talpos transportas.

Na, bet laikas bėgo, skambinėjimaisi su tų žemių savininku vis būdavo iš operos „na, tai kitą mėnesį pradėsim“. Pradėjo va, spalį. Tik kai galų gale jau pagaliau pas mane tos mašinos pradėjo važiuoti, tai supratau, kad pasisekė nerealiai. Nes jos pradėjo kursuoti iš maždaug už kilometro statomo eilinio logistikos sandėlio. 300 kubinių metrų kainavo 3000 Lt, įskaitant ir buldozerio darbą. Taigi „mašina“ gavosi apie 115 Lt. Tiesa, po to dar šiek tiek atsivežėm. Žemėmis susidomėjo ir aplinkiniai kaimynai.

Na ir va, mes pagaliau turim maždaug vienodo lygio sklypą:

Priemoliu sukeltas sklypas | Darau, blė

Ir vaizdelis nuo mūsų dviejų metrų aukščio juodžemio krūvos:

Priemoliu sukeltas sklypas | Darau, blė

Kinetė, kuri buvo plika beveik iki pat drenažo vamzdžio, tapo gražiai užpilta, tik suremontuota po sulaužymo:

Priemoliu sukeltas sklypas | Darau, blė

O čia vėlgi atsistojau už sklypo ribos. Akių lygis beveik tas pats, kaip ir pirmoje nuotraukoje, tik nebėra akivaizdžiai matomos krūvos — ji dabar prasideda čia pat, panosėj:

Priemoliu sukeltas sklypas | Darau, blė

O va ir paskutinė nuotrauka, šiaip, juodžemio krūvelė, per porą metų gerai apžėlus:

Apžėlus juodžemio krūva | Darau, blė

Tiek šiam kartui. Pratęsiu statybų temą kada nors, gal kai kokią sieną pradėsim statyti. O gal kai klijuosim pamatus iš vidinės pusės putplasčiu ir pilsim smėliuko. Tai gal kitą vasarą, kai bus šilčiau terliotis 🙂

Komentarai
 1. Evelina parašė:

  Straipsnis įdomus. Nu bet ir žiauriai nuotraukos gražios, ypač tos su mėlynu dangum 🙂

 2. D parašė:

  O toli nuo miesto sklypas?

 3. Julius parašė:

  Kiek kainavo pamatu statyba. Matau, kad nerealus fortas ir giliai, tad prasom pasidalinti tuo nepigiu malonumu. Aciu

 4. n/a parašė:

  Smėlį/žvyrą supylet ir viskas? Netankinot net ir namo vietoje? Vieni sako kas 30cm tankint būtina, kiti sako pinigų išmetimas tai ir dvejoju 🙂

  • Darau, Blė parašė:

   Tankino statybininkai, be abejo. Palaidas smėlis visgi turi labai daug „laisvės“. Ant gerai sutankinto vaikštant pėdsakų nelieka.

   • n/a parašė:

    O vibravo tik virsuje ar sluoksnis po sluoksnio?Ir vibravo tik “name“ ar visa sklypa?

    • Darau, Blė parašė:

     Kiek pamenu, vibravo sluoksniais. Kokio storio – nepasakysiu. Vibravo namo plote. Sklypas buvo pakeltas ne smėliu (kas būtų biškį nesąmonė), o priemoliu. Išvažinėjo jį buldozeris, paskui dar pastovėjo porą metų, susigulėjo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.