Šildymas — pačiu laiku!

Posted: 2013-10-19 in Pezalai
Žymos:

Na ką gi, užvakar Kaune paskelbtas oficialus šildymo sezonas, o vakar vakare jau pradėjo šilti radiatoriai. Įdomiai taip, pusėje buto. Kitoje pusėje krapštėsi iki po vidurnakčio, bet irgi užkūrė.

Šįsyk esu labai nustebęs, kad šildymo sezonas pradėtas kaip niekad taikliai. Dar iki vakarykščios dienos lauko temperatūra buvo visai pusėtina, kambaryje irgi nebuvo labai šalta — apie 19 ℃. Nors savaitę ar kažkiek prieš buvo jau pradėję darytis žvarboka. O vakar vakare apie kokią ketvirtą valandą pradėjo pūsti labai bjaurus vėjas ir temperatūra pradėjo labai gražiai čiuožti žemyn. Per naktį nučiuožė iki minusiuko su trupučiu. Smagu į grafikėlius pasižiūrėt:

Temperatūra | Darau, blė

Jo, pas mane dar du šviesos davikliai stovi, vienas į lauką nusuktas, kitas į vidų. Ir matuoja šviesą kažkokiais netikrais liuksais. Ilgokai krapščiau galvą prie datašyto ir aiškinausi, kaip fotorezistoriaus reikšmę į liuksus perskaičiuot. Atvažiavo draugas su eksponometru ir parodė, kad mano liuksus reikia maždaug iš dešimt padaugint. Bet nedauginsiu, gerai ir taip bus. Jei atkreipsite dėmesį į vakarykščio ryto drėgmės spyglį, tai žinokite: viriau pusryčiams kiaušinius.

Reklama
Komentarai
 1. Augustas parašė:

  “Viriau kiaušinius“ good one 🙂

 2. mindogas parašė:

  Kaip suprantu kazkur ties 21 valanda pradejo sildyti? Jei taip tai labai idomus man dalykas su drekme.. Labai smarkiai ji krenta, tiek daug nesitikejau.

  • Darau, Blė parašė:

   Aha, vakare pradėjo. Drėgmė apskritai smarkiai šokinėja, galvojau, kad ji pastovesnė. Pas mus žiemą šiaip būna žiauriai sausa, be drėkintuvo neišgyvenam. Be to, daviklis ant palangės virš radiatoriaus, tas gali turėti įtakos visiems matavimams.

   • mindogas parašė:

    Tai va va, jei tiesiai virs silumos saltinio daviklis tai todel ir sausa tai. Realiai tai tikrai negerai toks sausas oras.

 3. mindogas parašė:

  Įdomu būtų sužinoti kaip skaičiuoji Lux’us? T.y. kokia formulę naudoju turimai analoginei reikšmei konvertuoti į kažką suprantamesnio žmogui?

  • Darau, Blė parašė:

   Nu tai pasiėmiau datašytą ir skaičiau skaičiau skaičiau… paskui formules su logaritmais rašiau rašiau rašiau, prastinau prastinau prastinau ir galų gale gavau tokią funkcijikę (12 bitų konverteriui ir 10 kΩ fotorezistoriui):

   def _lightLux(self, raw):
       pad = float(10000)
       rez = ((4096 * pad / raw) - pad)
       return 53472440 * pow(rez, float(-10/7))

   Bet reikia turėti omenyje, kad čia konkrečiam fotorezistoriui GL5539. Tiesa, kai draugas pamatavo su eksponometru, pasirodė, kad pas mane greičiausiai dar vieno nuliuko trūksta: reikšmės buvo vidutiniškai 10 kartų mažesnės pas mane.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.