Naujas žaislas: Locus Map

Posted: 2013-10-17 in Pezalai
Žymos:, ,

Šįkart apie ne materialų žaislą, o apie prieš porą mėnesių atrastą Android skirtą programėlę. Taigi, žaislas jau ne toks ir naujas, bet siaubingai mane džiuginantis.

Aš kiek pamišęs dėl GPS. Na, nereali technologija, prieinama kiekvienam šių laikų žmogui. Mano pažintis su GPS prasidėjo įsigijus labai senovišką išmanųjį — HTC Artemis (P3300) — apie jį kada nors nostalgiškai parašinėsiu. Paskui atėjo laikas ir Androidui. iPhone aš nesiruošiu įsigyti, nes man tai yra per brangus malonumas, o ir šiaip daug kas ten nepatinka. Tad kai nusprendžiau įsigyti Android išmanųjį, pradėjau tyrinėti rinką ir žiūrėti, ką gero iš GPS pasaulio man jis gali pasiūlyti. Labia nuliūdau, kad nebeturėsiu Garmin Mobile XT programėlės, kuri man leido turėti detaliausią Lietuovos topografinį žemėlapį ir 4×4 klubo miškų keliukų žemėlapį. Mano mylėta iGO 8 programėlė Android telefone pasirodė besanti visiška pagaida palyginus su Windows Mobile variantu. Pastarąją aš naudojau visokioms vietoms žymėtis: aikštelėms miške, nepažįstamame miete palikto automobilio vietai, turistavimo punktams ir pakavotoms soliaografijos dėžutėms vėliau surasti.

Deja, Android prieš porą metų iš visų programėlių išsirinkau tik GPS Essentials. Ji labai gera tuo, kad atitiko beveik visus mano reikalavimus: galėjau laisvai dėliotis punktus, skirstyti juos žymomis, užsidėti man suprantamas piktogramas ir paprašyti programėlės, kad kompasu rodytų kryptį į kokį nors tašką. Pavyzdžiui, norimą rasti miško ežerą ar kažką tokio. Taip, aš mėgstu su kompasu ir GPS po miškus bastytis. Nesu nei koks orientacininkas, nei haikeris, bet tokią meilę miškams turiu. Deja, GPS Essentials neturi normalios galimybės naudoti telefone išsaugotų žemėlapių. Galima ten kažkokius atviro kodo žemėlapius užsikešuoti, bet tam reikia juos stumdyti po norimą plotą — tik taip išsaugomi vaizdeliai. Nepatogu, sakykite, ką norite. O trumpą laiką buvusi galimybė kešuotis Google žemėlapius irgi buvo nekokia — galima buvo išsisaugoti tik žemėlapius, o ne palydovų vaizdą.

Ir štai prieš porą mėnesių atradau naują GPS programėlę: Locus Map. Jei būčiau kūręs programėlę pats, pagal savo pageidavimus, būčiau kūręs būtent tokią. Aš su ja galiu išsisaugoti norimų žemėlapių gabalus į telefoną, galiu dėliotis taškus, maršrutų įrašymas, kaip sakoma, ant steroidų, netgi yra navigacija. Tiesa, navigacijai reikia interneto ryšio, pati programėlė to daryti nemoka. Bet yra galimybė maršrutus kurti su kitom programom. Lietuvai yra net ir nemokamas vektorinis žemėlapis, kuris pravers ten, kur neturėsite išsisaugoję, pavyzdžiui, Google žemėlapių. Galima išsisaugoti ir palydovų vaizdus. Aišku, kuo didesnio detalumo norėsite, tuo daugiau paveiksliukų reikės parsisiųsti. Yra vienas apribojimas: 10000 žemėlapio gabaliukų per parą. Na, bet galima esamus žemėlapius papildyti, išsisaugoti dideliu detalumu konkrečius plotelius, jei yra poreikis. Tačiau viskas labai liuks.

Standartinėje programėlėjė, tiesa, Google žemėlapių išsisaugojimui nėra. Tačiau yra Locus – addon Map Tweak priedas, kuris šią galimybę suteikia. Apskritai paredagavus tam tikrą šios programėlės failą galima daug žemėlapių patiems įsidėti. Deja, maps.lt man susikonfigūruoti nepavyko, kažkoks durnas jų naudojamas koordinačių formatas (šešioliktainis) ir Locus Map jo neįkerta. Na, gal dar pavyks, vilties neprarandu.

Tiesa, programėlės sąsaja yra kiek painoka — iš pirmo žvilgsnio. Bet po to su ja apsipratau ir dabar jau naudojuosi visai lengvai. Na ir mano jau sukauptą solidų visokių man svarbių žemėlapio taškų archyvą iš GPS Essentials pavyko susiimportuoti visai be problemų.

Na, o dabar keletas ekrano nuotraukėlių ir kitų navarotų. Labai daug nesiplėsiu, jei patiks, ką pamatysite, išsibandysite patys. Yra ir nemokama programėlės versija, beje, bet man ji taip patiko, kad nepagailėjau kelių litų ir nusipirkau Pro.

Pirmiausia pagrindinis ekranas. Čia naudojamas parsisiųstas Google hibridinis žemėlapis. Tai jau savaime gėris.

Locus Map Pro | Darau, blė

Štai sąrašėlis mano išsisaugotų žemėlapių įvairiems poreikiams. Kai kuriais atvejais geriau turėti atskirus žemėlapius, nei vieną labai didelį: truputį greičiau veikia. Va:

Locus Map Pro | Darau, blė

O čia — nemokamas vektorinis Lietuvos žemėlapis, ganėtinai detalus:

Locus Map Pro | Darau, blė

Pagrindinį žemėlapį nustatau, kaip palydovinį. Tada einu į nuostatas, „More“ ir „Map Overlays“. Susikonfigūruoju užklotą vektorinį žemėlapį — taip galima daryti savo asmeninius žemėlapių hibridus:

Locus Map Pro | Darau, blė

Ir štai rezultatas: ant palydovinio žemėlapio užklotas vektorinis:

Locus Map Pro | Darau, blė

Išsisaugoti norimus žemėlapius paprasta. Programėlės lango viršutiniame dešiniajame kampe, kaip matote, yra žemėlapių piktograma. Ją bakstelėję galite pamatyti visus įmanomus žemėlapius. Štai interneto (online) žemėlapių sąrašas, aš rinksiuos Google Hybrid:

Locus Map Pro | Darau, blė

Šio ekrano viršuje yra piktograma su rodyklėle, rodančia žemyn — tai žemėlapių parsisiuntimo ir išsaugojimo telefone piktograma. Ją spustelėjus parodomas pasirinkimų sąrašas:

Locus Map Pro | Darau, blė

Aš rinksiuosi Select Area ir galėsiu pasižymėti norimą plotą:

Locus Map Pro | Darau, blė

Paskui, spustelėjus žalią mygtukėlį, pasirodo langelis, kuriame galima pasirinkti: išsaugoti naują žemėlapį, ar papildyti esamą seną. Naujam taip pat galima nurodyti pavadinimą. Aš renkuosi esamo žemėlapio papildymą (External map):

Locus Map Pro | Darau, blė

Šiaip paspaudus nuostatų mygtukėlį (tokį su trim vertikaliais taškais, pagrindinio ekrano kairėje viršuje) ir paskui spustelėjus More yra dar visa krūva visokių utėlių, pavyzdžiui, maršruto įrašymas (Track record):

Locus Map Pro | Darau, blė

Jį pasirinkus pagrindiniame ekrane atsiranda įrašymo juostelė su papildomais mygtukėliais:

Locus Map Pro | Darau, blė

Spustelėjus REC pradedamas įrašinėti maršrutas, o mygtukėliai atitinkamai pasikeičia:

Locus Map Pro | Darau, blė

Nuostatose galima pasirinkti įrašinėjimo profilius — tai man labai patinka. Pavyzdžiui, bindzinėjimui pėsčiomis galima įrašinėti GPS taškus kas penkis ar porą metrų. Važiuojant dviračiu — kas 20, o automobiliu gal užteks ir kas 50. Įrašytas maršrutas rodomas gražiai, netgi su kryptimi, kaip buvo eita:

Locus Map Pro | Darau, blė

Beje, tas kryžiukas žemėlapio viduryje veikia kaip pelytės žymeklis. Kaip matote, jis užvestas ant maršruto pradžios taško ir ten iššoko langelis su informacija. Taip vyksta su visais žemėlapyje sukurtais objektais. Nagi labai patogu.

Tame More langelyje yra ir kitų gerų priemonių. Pavyzdžiui, supaprastintas pastatyto automobilio pažymėjimas. Arba savų asmeninių maršrutų-atstumų dėliojimo priemonė:

Locus Map Pro | Darau, blė

Čia aš išvardijau kokį penktadalį programėlės gėrybių. Eikite daugiau patys patyrinėti 🙂 Tikrai geras daiktc.

Komentarai
  1. […] Map yra unikali daugybe atžvilgių. Aš kažkada seniai jau esu apie ją rašęs. Man svarbiausia buvo tai, kad galėjau į telefoną išsisaugoti palydovinius žemėlapius […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.