Knyga: Richard Adams — Watership Down

Posted: 2013-10-14 in Pezalai
Žymos:

Richard Adams — Watership Down | Darau, blėIš karto pasakau: tai viena geriausių mano gyvenime skaitytų knygų. Gal net kokioj antroj-trečioj vietoj. Tikrai, nuoširdžiai. Vienas draugas parekomendavo, kai paklausiau, ką čia įdomesnio angliškai paskaičius. Parekomendavo ir jau kad dėjo su ta rekomendacija… Tikrai nieko tokio ar kažko panašaus nesitikėjau. Kažkas tokio. Nereali skaitymo patirtis. Pribloškiamas pasakojimas. Ir taip toliau, ir panašiai.

Visų pirma, ši knyga yra storas ir solidus romanas apie… laukinius triušius. Apie jų gyvenimą „iš vidaus“. Žinote, gali pasirodyti, kas čia per tokia gera knyga, jei jau apie triušiukus, ar ne? Juk tai tokia lyg ir pasakos lygio fikcija. Bet taip nėra.

Knyga yra solidus ir kokybiškas bojavikas (veiksmo trileris gal?). Ji yra apie atskalūnus, besigelbėjančius nuo blogos lemties, apie draugystę, apie sunkią lyderystę, laisvės ir nepriklausomybės siekį ir apie triušišką meilę. Taip pat apie karines ir diktatoriškas triušių struktūras, apie žmonių vietą triušių pasaulyje ir apie nuostabią ir taikią Voteršipo kalvą. Kuri, beje, yra tikras geografinis darinys netoli Hempšyro.

O dar ko vertos triušių legendos ir „liaudies istorijos“… ooo…

Knyga įtraukianti ir skandinanti. Kaip tas pats draugas sakė, unputdownable. Be to, skaitydamas ją supratau, kad nė velnio neraukiu apie botaniką. O ir iš kur gi jau rauksiu. Visus augalų ir medžių pavadinimus sąžiningai bukmarkinausi, paskui verčiausi, o po to praleidau kelis vakarus vikipedindamas. Na, triušiai juk laukuose, žolėje ir miškuose gyvena. Tai ir aktualijos atitinkamos, labai botaniškos.

Sunkoka dar kažkokią recenziją parašyti ir nesugadinti skaitymo per daug atskleidžiant. Bet labai labai rimtai sakau: genialus darbas, gera knyga, viena iš tų, kurias per gyvenimą būtina perskaityti. Tiesa, į lietuvių kalbą ji nėra išversta, bet jei jums artimesnė rusų, nei anglų, galite pasiieškoti šios knygos pavadinimu „Обитатели Холмов“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.