Coca-cola: duoti vaikams ar ne?

Posted: 2013-09-22 in Tėvystė
Žymos:

Coca-Cola logotipas | Darau, blėĮdomus faktas, kad Kokakola (aš taip toliau rašysiu šio gėrimo pavadinimą) yra labiausiai mitais ir prietarais apipintas gėrimas — kaip joks kitas. Rimtai. Bandžiau kažkokių mitų iškapstyti apie kitus populiarius gėrimus. Nieko neradau. Na, tiesa, kai kur apie Fantą plinta mitai, kad, atseit, kitose šalyse jos yra labai keistų ir nenormalių skonių, ne tik apelsinų. Pavyzdžiui, juodųjų serbentų, kivių, ananasų ir pan.

Ananasų Fanta Japonijoje | Darau, blėJuokinga yra tai, kad šie faktai yra pabrėžiami, kaip mitai. O iš tikrųjų Fantos yra ir dar įdomesnių skonių — man teko buvoti šalyse, kur Fanta yra labiausiai visokiais skoniais praturtintas gėrimas. Na, Kokakola yra Kokakola, Sprite yra Sprite, o va iš Fantos išsidirbinėjama kaip tik įmanoma.

Grįžtam prie Kokakolos. Gėrimas ypatingas tuo… kad jis yra skanus. Ir netgi labai. Na, bent jau daugumai žmonių, kiek man teko susidurti. Gal klystu netyčia, tyrimų ir apklausų nedariau. Taip pat jis ypatingas tuo, kad yra apipintas mitais, legendomis ir prietarais. Na, kam neteko girdėti, kad Amerikoje policija laiko Kokakolos atsargas kraujui nuplauti dėl joje esančios fosforo rūgšties? Negirdėjote šito mito? Tai ir gerai, nes tai yra nesąmonė. Bet kuris santechnikas jums pasakys, kad taip nebūna ir kokios rūgšties reikia visokiems organiniams dalykams nuvalyti. Na, ir kaip ta rūgštis garuoja, kad graužia visas gleivines. Apskritai, nustatyta ir įrodyta, kad bent jau fosforo rūgštis — mažiausia baisybė, kurios yra Kokakoloje.

O štai keli tikri faktai iš sudėties:

  • Cukraus ekvivalentų puslitriniame buteliuke yra apie 65 g. Tai kokie… dvidešimt šaukštelių cukraus. Į sveikatą ir į storumą.
  • Kofeino kiekis puslitriniame buteliuke yra pakankamas, kad tokį buteliuką išgeriant kasdien išsivystytų kofeino priklausomybė.
  • Kokakola — gazuotas gėrimas, o tai didina skrandžio rūgštingumą (kaip ir kofeinas, beje).
  • Kokakola taikoma regionams pagal pragyvenimo lygį dedant atitinkamai pigesnius pakaitalus ir komponentus. Lietuvoje geros Kokakolos net ir nenusipirksi. O ir gera ji vis tiek šlamštas.

Šitie visi dalykai yra paprasti, akivaizdūs ir, iš tikrųjų, ne tokie ir baisūs. Kokakolą palyginus su kitais gaiviaisiais gazuotais gėrimais ir visokiais vaisvandeniais nėra kažkuo blogesnė ar geresnė. Blogiau gal tik kofeino kiekis, kuris ir vysto priklausomybę, ir dar papildomai gadina skrandį.

Mes patys gazuotų ir kitokių panašių gėrimų bei „limonadų“ neperkame. Kokakola kartais mėgaujamės, bet ne reguliariai. Savo vaikui jos neduodame ir neduosime, nebent būtų reikalas. Apskritai, gerti yra geriausia skiestos sultys, bent jau mano nuomone. Aišku, ne tos, kurios pardavinėjamos pakeliais parduotuvėse. Bet čia kitas reikalas.

O visgi yra gydytojų rekomendacija, kada vaikams galima ir netgi reikia duoti Kokakolos ar panašių gėrimų 🙂 Netikite? Aš jums papasakosiu truputuką ir suprasite, kame logika.

Taigi Kokakolos ar panašių adiktyvių skoniu ir kvapu gėrimų net ir mažiems vaikams galima duoti tada, kai jie apsinuodija ir vemia bei viduriuoja. Logika labai paprasta. Pabandykite save įsivaizduoti, kai jums bloga. Skysčius prarandate, o į burną nieko imti negalite. Kokakola yra skanus gėrimas, be to gazuotas ir gaivinantis (bent jau tam momentui), todėl net ir su prasta savijauta gali kilti noras jį gerti. O vaikui, kuris tokio gėrimo neragavęs, tai bus nauja patirtis. Skanus gėrimas nukreips dėmesį ir padės atstatyti skysčių pusiausvyrą. Be to, gėrime yra daug cukraus, kuris suteiks šiek tiek energijos, o kofeinas pažvalins. Tad šiuo atveju nauda iš gėrimo yra didesnė, nei žala. O ir vienkartinis vartojimas praktiškai nėra žalingas. Kitaip sakant, Kokakola ar panašus gėrimas apsinuodijimo atveju yra geras būdas vaiką šiek tiek nudžiuginti (skonis juk džiugina, o dar toks), atstatyti skysčių pusiausvyrą ir suteikti šiek tiek energijos. Net jei ir išvems atgal tą Kokakolą, tai irgi nebus labai blogai, nes geriau turėti kuo vemti, nei bandyti tuščią skrandį tampyti. Be to, Kokakola, kaip ir kiti gazuoti bei rūgšties turintys gėrimai, iš tikrųjų skatina papildomą troškulį, o apsivėmusiam ir apsividuriavusiam vaikui tai tik privalumas — kuo daugiau skysčių, tuo greičiau pasibaigs blogoji savijauta.

Tiek trumpai šiam kartui.

Reklama
Komentarai
  1. Laura parašė:

    čia iš Airijos atsivežiai gydymo kokakola praktiką? 🙂 ten girdėjau gydytojai jos “išrašo“ 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s