Sulaužyto Nokia E51 remontas

Posted: 2013-08-05 in Darbeliai
Žymos:

Vienam draugui sulūžo Nokia E51 telefonas. Kaip ten įvyko, jis ir pats dorai nesuprato, atsirėmė kišene į kažką, o telefonui tiek ir trūko: subyrėjo ekranas ir pats telefonas sulinko. Taigi liko veikiantis, bet be ekrano. Ne kažin ką su tokiu nuveiksi…

Aš kartais užsiimu telefonų „geležies“ remontu. Prasidėjo viskas nuo to, kad kadaise labai seną ir dar vadintą „delninuku“ išmanuką HTC Artemis (P3300) pataikiau numesti ir pritrenkti mašinos durelėmis. Nuo to jo ekranas labai gražiai sutrupėjo. Tad pirmasis remontas ir buvo šio aparato ekrano keitimas. Paskui teko ir tokių panašių, ir kitokių darbelių daryti. Apskritai man patinka viską ardyti, o paskui vėl sudėti. Manau, jau supratote.

Tad kadangi mano stalčiuje gulėjo visai gražus ir dar veikiantis toks pat Nokia E51 telefonas, pasiūliau bičiuliui jo donorystę ir pakeisti ekraną. Ir atnaujinti sulūžusį korpusą, aišku.

Štai du telefonai. Juodasis ir pridulkėjęs — nukentėjusysis, o auksinis (draugas jį pavadino „čigonišku“) — donoras:

Juodas sulaužytas Nokia E51 ir auksinis viekiantis toks pat telefonas | Darau, blė

Donoras, beje, veikiantis, bet su vienu labai žiauriu trūkumu: neveikiančiu žaliuoju skambučio mygtuku. Galima atsiliepti ir per meniu, o žurnalą pasiekti kitais būdais, bet tai — labai labai nepatogu. Žaliasis mygtukas yra esminis. O nukentėjusiojo telefono klaviatūra nebeturi „0“ mygelio. Nutariau pažiūrėti, ar reikalas išorinėje klaviatūroje, ar vidinėje ir, reikalui esant, sutvarkyti ir šią bėdą.

Eilinį kartą pasidžiaugiau savo atsuktuvėlių rinkiniu. Nes su visokiais remontiniais komplektais įsigyti kiniški atsuktuvėliai paprasčiausiai nepagotūs ir greitai lūžtantys. Tokių pigių įrankių turiu visą krūvą, čia — keli tinkantys noškijoms:

Kiniški remontiniai atsuktuvėliai Nokia telefonams | Darau, blė

Telefoną greitai išardžiau. Matyti, kad korpusas lenktas, o po to tiesintas:

Sulenktas Nokia E51 telefonas | Darau, blė

Laikančioji plokštė, antena ir klaviatūros maigymo pagrindas viename — net nuo stalo pakilusi:

Apsauginė Nokia E51 laikančioji plokštė | Darau, blė

O čia — telefono plokšte su nuimta laikančiąja plokštele ir atsiknojusia klaviatūra:

Išardytas Nokia E51 telefonas, jo motininė plokštė su sudaužytu ekranu ir klaviatūra | Darau, blė

Plokštė iš kitos pusės. Matosi įtrūkimų žymės nuo smūgio:

Sulaužyta Nokia E51 motininė plokštė | Darau, blė

Beje, jai nedaug tetrūko. Matyt, apsauginė plokštelė ją dar prilaikė. O kai išardžiau, plokštė sujudėjo ir greičiausiai nutrūko keli takeliai: iš naujo surinktas telefonas nebeveikė.

Čia nuimta klaviatūra. „Auksiniame“ telefone ir ši klaviatūra ties žaliuoju mygeliu buvo pažeista, ir pats mygelis. Matyt, jie ten bendrai vienas kitą pribaigė.

Nokia E51 klaviatūra | Darau, blė

O čia — klaviatūros jungtis. Ji kokių trijų milimetrų išilgai. O gal dviejų. Šiaip mane šios ypač smulkios jungtelės su kaspininiais laideliais žavi. Vienas iš šiuolaikinės elektronikos pavyzdžių. Gaila, bet tokių pats nepasidarysi, bet gamybai užsisakyti galima:

Nokia E51 klaviatūros jungtis | Darau, blė

Ką gi, o ką daryti su neveikiančiu telefonu? Išvada paprasta: draugui atiduoti visą donorinį, tik klaviatūrą bei mygtukyną sutvarkyti. Jam toks sandėris irgi tiko, vis geriau veikiantis aparatas. Tad taip ir padariau. Tik va, negi dėsi klaviatūrą be nuliuko, kad ir su veikiančiu žaliuoju mygeliu? Pagalvojau ir pasikuitęs stalčiuje radau visiškai negražią, nereprezentacinę ir visiškai nuvalkiotą, bet pilnai veikiančią juodą klaviatūrą. Auksiniame korpuse tokia „rat style“ klaviatūra atrodo ypač durnai, bet svarbiausia, kad veikia!

Surinktas ir suremontuotas Nokia E51 telefonas su nauju korpusu, bet sena klaviatūra | Darau, blė

Tai va, tiek to remonto šį kartą. Kitas nusimatantis remontas — mano paties telefono garsiakalbio, t.y. ausinės, keitimas. Paskutinius porą mėnesių sunkokai susikalbu, ypač su tyliau kalbančiais ar daugiau nuo veido telefoną įpratusiais atitraukti žmonėmis. Kiek rodo patirtis, dulkių išvalymas ten prastai padeda, susidėvi pats mažytis garsiakalbiukas. O ir korpusas jau lupasi. Telefonas dar man visai geras, kol kas keisti nenoriu, tad manau, jog trejetui-ketvertui metų jo egzistenciją reikia pasistengti pratęsti.

Reklama
Komentarai
  1. Arvydas parašė:

    E51 izvis yra labai lepios jos gali numirt be aiskios priezasties. O mygtukus galima sutvarkyt ir nekeinciant visos klaviaturos tiesiog surast trukusi takeli ir pravest laiduka.

    • Darau, Blė parašė:

      Nežinau, maniškis tai ugnį, vandenį, varines dūdas ir dar visokį velnią perėjo, daug atlaikė. Tad neturiu nė menkiausio priekaišto. O ir va draugui dar perleidau. Na, čia gal kaip kam pasiseka. Žmonos E52 numirė po savaitės, tai keitė visą mamą — buvo masinė vengriškų mamų problema, keitė taip pat masiškai į korėjietiškas…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.