HD filmai su Raspbian OS ir XBMC

Posted: 2013-07-27 in Darbeliai
Žymos:, ,

XBMC Raspberry Pi kompiuteryje su Raspbian OS | Darau, blėAš vis naudoju savo avietinį serverį ir kaip medijos centrą. Ne tiek kaip medijos centrą, kiek tiesiog aparatą filmų peržiūrai. Viskas buvo gerai, kol žiūrėjau visokius iš senų archyvų iškrapštytus Xvid ir DivX filmus AVI formatu. O kai pabandžiau MKV su viduje esančiu kažkokiu HD filmu — ekranas pajuodavo arba iš viso nieko nedarė. Garsas girdėt, o vaizdo nėr. Ir kažkaip keista, juk su omxplayer viskas kuo puikiausiai. Tik tas omxplayer kažin kodėl kartais keistai ištampo filmus, neproporcingai ir šiaip kažką daro su televizoriaus raiška. Todėl ir apsistojau ties XBMC, be to, kadangi mano mažoji klaviatūra „netraukia“ iki sofos, tai XBMC kiek patogiau valdyti infraraudonų spindulių nuotoliniu pulteliu arba programėle telefone. Apie pultelio pritaikymą XBMC gal kada parašysiu, dabar turiu aprašęs tik preliminarų derinimą.

Prie reikalo. XBMC kažkodėl „nepaveža“ HD filmų. Iš pradžių galvojau, kad bėda gal tame, jok naudoju Raspbian OS, o XBMC pas mane toks svetimkūnis, papildoma programa. Juk yra Raspbmc — visa distribucija, specialiai skirta avietei būti medijos centru. Tik va, man nepatinka visokios specializuotos distribucijos, nes man labiausiai reikia serverio, o medijos centras — šalutinė funkcija.

Ir vėl nukrypau 😀 Negaliu kitaip tiesiog. Taigi pirma įtarta problema, kad pagal vieną instrukciją XBMC įdiegiau savo Raspbian OS. Kiek pakapstęs aplinkui radau, kad žmonėm tokių problemų būna. Bet visi „pataisymai“ nė kiek nepanašūs į tai, ko man reikia. Ir taip, ir kitaip žiūrėjau. Netgi vėl pasileidau LXDE desktopą, pasižiūrėjau, ar omxplayer tuos filmus groja. Na, groja kažkodėl. O XBMC — ne.

Galiausiai buvo net kilus mintis įsitaisyti antrą SD kortelę ir turėti medijos centro versiją. Bet paskui pagalvojau, kad ir tą daiktą reikės derint visaip… ir noras praėjo. Na, ar maža dar terliojimosi. Bet visgi pradėjau nagrinėtis, kuo skiriasi specializuota distribucija nuo manosios. Ir pradėjau teisinga linkme — nuo paties kompiuteriuko nuostatų. Radau, kad žinotumėte, išties įdomų dalyką…

Raspberry Pi, naujesniosios (kaip ir mano) kartos, turi 512 MB RAM (operatyviosios atminties). Tai nėra daug. Ypač, kad ta atmintis dar dalinamasi su grafiniu procesoriumi. „Serverinei“ konfigūracijai tos atminties GPU galima palikti vos 16 MB. Vis tiek nelabai reikia. O štai norint kažką daryti su vaizdais, pavyzdžiui, žiūrėti filmus, reikia daugiau…

Jei dar neatspėjote, tai pasirodė, jog mano nustatytų 64 MB skirtų GPU yra mažoka. Raspbmc, pavyzdžiui, standartiškai skelia atmintį per pusę ir 256 MB duoda GPU, o kitus 256 — operacijų sistemai. Va taip va. H264 aparatūriniam dekoderiui būtina kiek daugiau atminties, jei norite HD filmus žiūrėti.

Aš pabandžiau nustatyti 128 MB ir 720p filmai važiuoja puikiausiai. 1080p greičiausiai to neužteks. Klausimas tik, kodel omxplayer pagroja filmus ir be tos nuostatos… gal jis sugeba kažkaip dinamiškai tos atminties GPU išskirti. Bet juk teoriškai ir pats XBMC rodymui omxplayer naudoja. Žodžiu, nežinau.

Atmintis skirstoma redaguojant /boot/config.txt failą. Jame reikia pakeisti (arba įterpti) eilutę gpu_mem ir nurodyti atminties kiekį. Pavyzdžiui:

gpu_mem=128

Štai ir viskas. Tiesa, mane šis sprendimas nelabai tenkina, nes visgi norėčiau, kad kai nežiūriu filmų, OS gautų daugiau RAM. Kažkur užmačiau, kad yra įmanomas dinaminis šios atminties skirstymas. Reikės gal kada išbandyti. Gal kai koks naujas monitorius ant stalo atsiras.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s