Filmas: Ana Karenina, 1935

Posted: 2013-07-16 in Pezalai
Žymos:, ,

Na, štai pagaliau pradėjau įgyvendinti savo seną svajonę. Kaži kada perskaičiau Aną Kareniną, tikrai gera knyga, labai patiko. Po to sugalvojau, kad pažiūrėsiu daug šio romano ekranizacijų. Daug, bet ne visas. Indiškos tikrai nežiūrėsiu, apsieisiu. Nemėgstu indiškų filmų.

Ana Karenina Greta Garbo | Darau, blėPradėjome nuo 1935-ųjų nespalvoto filmo su Greta Garbo. Įspūdžiai įvairūs. Na, pirmas dalykas, tai po visų šiuolaikinių filmų labai malonu, kad nėra papų ant kiekvieno kampo ir kitų pseudoerotinių elementų. Antras įspūdis — neįtikėtina, kiek tame filme autentiškos rusiškos medžiagos. Ypač atsižvelgiant į laikmetį. Rusiškos dainos, giesmės, ritualai, netgi užstalės žaidimai — tiesiog fantastika. Padaryta „nuo dūšios“, tikrai.

Tiesa, filmas trumpokas. Bet aš tą pastebėjau jau seniai. Jei perskaitai kokią nors storą knygą, filmas pagal ją vyniojasi per greitai. Na, prie knygos gali sugaišti kelias dienas (arba kelias savaites, jei sunku rasti laiko paskaitymui), o filmas perbėga per visus įvykius per pusantros-dvi valandas.

Pritrūko antrosios siužeto linijos, kuri romane eina lygiagrečiai su pačia Ana. Filme gal kokie trys epizodai, labai smarkiai supaprastinti ir sugrūsti. Pačios Anos irgi tik akimirkos, daug kas praleista. Bet tai suprantama — filmas yra filmas.

Šį filmą tikrai visiems rekomenduoju pažiūrėti. Klasika yra gėris. Garvežiukai labai gražūs. Greta Garbo irgi labai graži (bet čia, aišku, skonio reikalas).

Kažkaip daugiau neturiu ką pasakyti, geras filmas ir tiek, teisingai padarytas. Dabar eilėje kiti filmai, bus įdomu palyginti visokius detalumo lygius.

Filmo aprašymas IMDB.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.