Jeigu „numirė“ NTFS disko skirsnis…

Posted: 2013-07-15 in Darbeliai
Žymos:, , ,

Gavau patyrinėti „numirusį“ NTFS išorinį diską. Windows jį rodo, kaip RAW. Atseit, nėra jame jokios failų sistemos. O prieš tai viskas buvo gerai. Kiek žinau, diskas „sugedo“ po kažkokio failo perrašymo. Papildoma problema: diskas buvo 100% pilnutėlis. Man kažkaip įdomu, tai negi windauzai tokie durni, kad šitaip gali įvykti? Matyt. Aišku, vartotojams aš irgi visada patariu bent 10% disko laikyti tuščią… Na, bet visko pasitaiko.

Pradžiai išbandžiau Linux komandą testdisk. Ji dažnai sugeba su visokiais sugadintais skirsniais susitvarkyti. Deja, su šiuo nepavyko. Pamiršau paminėti, kad gimtoji Windows chkdsk to disko jau irgi „nebeėmė“, per daug jau ten struktūros pažeistos.

Perrausęs pusę interneto supratau, kad reikalas arti beviltiško, bet nepasidaviau. Išbandžiau dar kelis man žinomus triukus, bet nė vienas nesuveikė. Teko pradėti ieškoti komercinių metodų, nes su atvirojo kodo sprendimais kažin kaip nieko nesigavo.

Zero Assumption Recovery | Darau, blėDiską išgelbėjo „Zero Assumption Recovery“. Paprasta programėlė, bet NTFS disko skirsnį ji išnagrinėjo pakankamai gerai, atkapstė ten pasimetusius failus ir rado dar krūvelę „prarastų“. Veikia ji, aišku, lėtokai, bet ką reiškia kelios valandos? Duomenys juk svarbiau! Patogu tai, kad po disko skenavimo ir paieškų galima jo struktūros aprašą (tik aprašą!) išsaugoti į atskirą failą ir prie atstatymo darbų sugrįžti vėliau.

Vienintelis trūkumas: failų „gelbėjimui“ būtinas ne mažesnės talpos antras diskas, nes ZAR failus gali iškelti tik į kitą diską. Beje, negali iškelti į tinklinius diskus ir nesupratau, kodėl.

Tai va taip. Programėlė vienam vartotojui kainuoja $60, bet tai tikrai nėra daug. Be to, ji gali gelbėti ir FAT, ext  bei XFS failų sistemas.

Rekomenduoju.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.