Windows 7 ir Samba

Posted: 2013-06-01 in Darbeliai
Žymos:, , , ,

Čia toks užrašėlis tiek sau, tiek galbūt kokiems užklydėliams, kurie netyčia su panašiom nesąmonėm susiduria.

Kad Windows 7 nesusišneka su Samba, pastebėjau jau senokai, kai prireikė pagaliau darbines virtualkes praplėsti. Laikiau apsikeitimui vieną Sambos katalogiuką, prie jo XP jungdavosi sėkmingai. Vistos beveik gyvenime ir nemačiau, o va Windows 7 prireikė dėl visokių subtilybybių. Na ir ką, nesijungia. Tada problemos šaknų neieškojau, pasinaudojau virtualkės gimtąja failų apsikeitimo sistema, kuri, matyt, jau patiuninta, kad su visokiais vindauzais veiktų.

Kas ta Samba apskritai? Nagi čia yra Windows Share’ų atviro kodo įgyvendinimas. Kad visokie Linuxai ir kitos egzotiškos OS galėtų Windauzams duoti failus per tinklą. Ir dabar klausimas, tai jei Windows XP puikiauiai tuos Sambos share’us matė, kas blogai su Windows Vista ir su naujesnėmis versijomis? Ar kas blogai su Samba?

Iš tikrųjų tai atvejis gan paprastas, kaip ir visuomet tokiais atvejais. Pagrindinis gamintojas Microsoft nusprendė, kad šarai turi būti saugesni ir senus „susišnekėjimo“ lygius tarp kompiuterių išjungė. Nepašalino iš OS, bet išjungė. Ir paliko tik naujesnius „susišnekėjimus“. Kadangi Samba yra atviro kodo, tai, aišku, truputuką velkasi iš paskos. O ir naujesnės Sambos versijos, kurios lyg ir turėtų jau su Windauzais susišnekėt, kažkaip vis dar nepapuola kur reikia, arba jas ten reikia papildomai konfigūruoti/įdiegti. O tai su Linux’u yra terlionė, kurios aš, kaip tingus vartotojas, stengiuosi išvengti. Kitų akimis aš ir taip terliojuosi labai daug, bet kad jie žinotų kiek  aš nesiterlioju!

O reikalas paprastas. Paleidau aš tą Sambą savo Raspberry Pi avietiniame serveryje. Linuksinis kompiuteris, aišku mato, jam Samba ir taip prie dūšios. Kompiuteris su Mac OS X irgi mato, jokių problemų. Telefonai tuos šarus irgi mato… O va vienas kompiuteris su Windows 7 atsirado. Ir nemato.

Kokia bėda? Ogi tokia, kad nuo Windows Vista standartiškai SMB ryšiui užmegsti naudojamas išskirtinai tik NTLMV2 užklausų/atsakų protokolas. Jeigu jo nėra (o Samboje, be abejo, nėra), tai Windows kompiuteris prie tokių kompiuterių prisijungti negali. Netgi nerodo jų tinkle. Nemato visiškai. Visas nemalonumas tame, kad Windows įsijungia šitą NTLMV2 ir jį naudoja. XP naudojo ir senesnes versijas, bet ir sistema buvo senesnė. Gera žinia ta, kad senesnės versijos iš Windows neišnaikintos, tik išjungtos. O įjungti jas paprasta, tik reikia sekti štai šitais žingsneliais:

  1. Spaudžiam WIN+R arba per Start meniu pasileidžiam „Run…“. Kaip ten su Windows 8, nežinau, bet kažkoks „Run…“ gal yra?
  2. Įrašom secpol.msc ir spaudžiam Enter. Vista dar gali paklausti, ar tikrai tikrai norite šitą paleisti.
  3. Spaudžiam Local Policies > Security Options.
  4. Riedam sąrašu žemyn, kol randam Network Security: LAN Manager authentication level ir atidarom.
  5. Pakeičiam iškrentančiame sąraše esančią (arba nenustatytą) reikšmę į LM and NTLM – use NTLMV2 session security if negotiated.

Viskas. Išbandžiau, veikia kuo puikiausiai gražiausiai ir jokių problemų nėra. Galima bus multikus stryminti per Sambą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.