Klaviatūra-distancinis

Posted: 2013-05-06 in Pezalai
Žymos:, ,

Kadangi kartais vis (o gal ir nuolat) mėgaujuosi šopingo terapija, sugalvojau užvesti čia tokią apžvalgėlių kategoriją, t.y. pridėti naują žymę. Dabar papaistysiu apie tokią nedidelę klaviatūrą, kuri kartu turi ir liečiamą paviršių pelės žymekliui valdyti.

Atrodo ji šitaip:

Air mouse and keyboard maža klaviatūra

Beje, visas šis tekstas ja rašomas. Jau truputuką gailiuosi 🙂 Nepatogiausia tai, kad pelės jutiklis yra vienoje pusėje ir teksto rinkimui klaviatūrą labai nepatogu laikyti. Norėtųsi ir Shift klavišo abiejose pusėse. Dar negaliu surinkti ilgojo brūkšnio, nes paprastai jį surenku su dešiniuoju Alt ir minusu, o šita kvailatūrėlė turi tik kairįjį. Prie telefono jos prijungti dar nebandžiau, bet pastebiu, kad sakinio pradžioj pamirštu didžiąsias raides — matyt dydis asocijuojasi su telefonu, kuriame veikia automatinė korekcija. Kaži kodėl kompiuterių klaviatūros tokios atsilikę? Galėtų daug kas pereiti iš telefonų… Va Word moka visokius taisymus daryt, bet galėtų tai būti vieningiau, pačios klaviatūros tvarkyklėje įdiegta.

Kitoje pusėje yra lizdas su paslėptu bevieliu adapteriu. Jis nėra Bluetooth standarto, nors dažnis panašus, tie patys 2,4 GHz.

Mažos klaviatūros bevielio adapterio lizdas

Adapteris mažiukas, kaip šiais laikais madinga. Geriausia tai, kad nelieka skylės — adapteris turi tokį kaip ir stalčiuką:

Mažos bevielės klaviatūros adapteris

Dar vienas nelabai reikšmingas priedas — integruota lazerinė rodyklė. Veikia tik įjungus klaviatūrą, o ji įjungiama jungtuku kairiojoje pusėje.

Bevielėje klaviatūroje integruota lazerinė rodyklėBevielėje klaviatūroje integruota lazerinė rodyklė

Šviečia ji gan neblogai, bet į nuotraukas televizoriaus ekrane „pabaksnoti“ nepavyko 🙂

Bevielėje klaviatūroje integruota lazerinė rodyklė

Dar gerai, kad klaviatūra turi naktinį apšvietimą — galima romantiškai filmus prietemoj žiūrėt ir dar kažką nuveikt reikalui esant:

Maža bevielė klaviatūra su įjungtu naktiniu apšvietimu

Klaviatūroje yra įmontuotas vidinis akumuliatorius, kraunamas Mini-USB laidu. Ir klaviatūra tuo metu dirba kaip laidinis įrenginys:

Mini USB lizdas mažoje bevielėje klaviatūroje

Verdiktas? Geras ir kokybiškas žaisliukas. Modelis sukurtas lyg ir Logitech, bet gamina šitą daikčiuką labai daug kas. Maniškė vadinasi „Air Mouse And Keyboard“ ir, aišku, pagaminta Kinijoje. Teksto rinkimui visai netinka, pelės takelis jautrokai reaguoja ir vis apsimeta, kad buvo nuspaustas pelės klavišas. Labai gera funkcija —  pelės takelio pavertimas 90° kampu; tada klaviatūrą galima laikyti rankoje, kaip nuotolinį pultelį ir taip naviguoti po ekraną. „Pavirsta“ ir rodyklių klavišai, o ir Enter guli visai patogiai.

Dar kada išbandysiu ir su telefonu, bet jei kas sakys, kad su tokia klaviatūra vis tiek greičiau rinksite tekstą, nei su programine-ekranine — netikėkite. Aš dar gerai įvaldęs Swype ir jau susirinkęs nemažą savą žodyną tekstą renku tikrai efektyviau. Bet jei reikia papildomų, kad ir funkcinių klavišų, tai tokia maža klaviatūra tikrai neblogai. Puikus „nuotolinis pultelis“, jei mėgstate filmus žiūrėti per kompiuterį prijungtą prie televizoriaus. O va sustadyti filmą šitos klaviatūros klavišo paspaudimu nepakėlus užpakalio — tikras gėris. Ar kad ir priedas prie mano jau pamilto Raspberry Pi — tiems atvejams, kai tas daikčiukas prijungiamas prie kokio ekrano už pramoginį centrą.

Uch, biškį pavargo man nykščiai…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s