I²C ir RTC

Posted: 2013-04-10 in Darbeliai
Žymos:, , ,

Kadangi praėjusį vakarą sėkmingai įvaldžiau postūmio registrus, atėjo laikas išbandyti iš kinų parsisiųstą laikroduką. Integruotas reikalas, DS1307 laikrodžio mikroschema ir I²C protokolo konverteris. I²C  — tai toks protokolas, kuriuo visokie mažučiai įrenginiai gali apsikeisti informacija per du laidus. Kiekvienas toje magistralėje turi savo adresus, be to vienas yra masteris, o visi kiti — sleivai.

Šiaip aš I²C protokolo ir RTC mikroschemos visiškai ir nepabandžiau. Viskas jau iki manęs internetuose yra sukodyta ir sudėta. Tik tiek, kad reikėjo tą reikalą kažkaip suintegruoti. Pirma bėda buvo ta, kad reikėjo Wire ir RTClib bibliotekas kažkaip įdėti į savo projektą Eclipse aplinkoj. Negaliu pakęsti standartinės Arduino programavimo aplinkos, kuri yra niekingai ribota. Tik tiek, kad turi kelis naudingus įrankėlius. Bet va Eclipse su Arduino skirtu įskiepiu truputį nesusišneka su bibliotekomis. Kadangi žiauriai tingėjau viską aiškintis ir nagrinėtis, padariau reikalą paprasčiausiu būdu: sukėliau visus reikiamus failus į savo projektą tiesiai ir nesukau galvos.

Iš interneto pakopy/papaste ir į konsolę byra data su laiku. Net nelabai įdomu. Šiek tiek pasismaginau rašydamas C++ makrosus skaičiukų vartymui ir kišimui į masyvą, kuris bus už pagrindą neoninių indikatorių valdymui. Net Gineso antro įpusėt nespėjau.

Kaip ir tiek. Įdedu nuotraukėlę su savo devboard’u ir įkištu RTC moduliuku (ans dar ir bateriją turi, kaip matote, saugo laiką). Tiesa, juokinga buvo, kad RTC laikrodukas rodė 2099 metus ir 14 mėnesį. Prie šio pavasario su vasario 69-a diena tai visai į temą…

AVR mikrokontroleris su RTC mikroschema I2C protokolu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.