Kaip testuoti infraraudonus daviklius

Posted: 2013-02-07 in Darbeliai
Žymos:,

Čia toks smulkus, mėgėjiškas ir visiškai nerimtas darbelis. Bet mane jis vis tiek labai nudžiugino.

Apskritai, infraraudonais nuotoliniais pulteliais valdyti ne tik televizorių ar kokį tai grotuvą yra tikrai malonu. Teko pagyventi vienam butẽly, kuriame buvo pulteliu valdomas apšvietimas. Liuks dalykas. O mano stalčiuj, štai, voliojasi senas grotuvėlis su pulteliu. Nei aš tą grotuvėlį dar kada naudosiu, nei tas pultelis kam reikalingas. Užtai dabar galėsiu jam suteikti antrą gyvenimą. Kam, kur ir kaip, nesvarbu, apie tai kada nors vėliau.

Žodžiu, iš nebereikalingo grotuvėlio išsilupau eilinį infraraudoną daviklį. Kiek apie juos pasiskaičiau, tai viduje turi įmontuotą mikroschemą, „klausančią“ tam tikro dažnumo signalo. Nėra tai toks tiesiog plikas daviklis. Dėl to jis turi tris kojas: maitinimui dvi ir vieną išvesčiai:

Infraraudonas trijų kojų ir 5 V daviklis

Į vidurinę koją duodam „žemę“, į dešiniąją +5 V, o kairioji — išvesties koja. Kadangi norėjau pasižiūrėti, ar tas daviklis veikia (aišku, ko jam neveikti…), tai gūgtelėjęs radau paprastą schemutę, kurią ir susirinkau staigiai savo skylutynėje:

Infraraudonojo daviklio testavimas su raudono šviesos diodo indikacija

Maitinimą davikliui daviau iš kažkokio atlikusio 5 V maitinimo blokelio, o prie išvesties kojos prijungiau raudoną šviesos diodą. Na, kad mirksėtų signalą siunčiant. Va ir viskas. Toliau — vaizdo įrašas, kaip tas reikalas veikia realybėje:

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s