Kaip taisyti lovą

Posted: 2013-01-17 in Darbeliai
Žymos:,

Šiaip čia labai konkretus atvejis. Bet kadangi jau turiu patirties lovų taisyme, tai šįkart viską padariau žymiai geriau :-)) Kadaise turėjom labai brangią lovą iš labai brangaus baldų salionoiš kurios kartą naktį iškritom su visu čiužiniu. Na, beveik iškritom, nes išsiskėtė vienas kampas. Dar joje atsisėdus ant kampo grotelės nuolat iššokdavo į kitą pusę. Ta lova natūraliai turėjo keturias normalias kojeles ir penktą per vidurį. Po mano pataisymų ji turėjo devynias kojas ir stovėjo kurį laiką pusėtinai.

Šiek tiek panašiai pasikartojo istorija su vaiko lova. Vaikui nusprendėm įtaisyti iš karto normalią dviejų metrų ilgio lovą, kad nebūtų ten visokių nesąmoningų tarpinių vaikiškų lovelių ir panašiai. Užsakėm tokią medinę pagal skelbimą. Šiaip viskas su ja tvarkoj, bet va vieną dieną šast ir lygiai taip pat iškrito grotelės. Pasižiūriu, kad tarpai dideli. Galvoju, gal reikia kokius šakaliukus iš šonų įdėt, kad išsilygintų, ar ką… paskui pradėjau matuot. Nu ir viskas paaiškėjo. Kadangi ilgieji dviejų metrų skersiniai nėra labai stori, tai nuo apkrovos išsipūtė. Tarpai tarp jų lovos galuose — 86 cm, o per vidurį — 88! Na ir krenta tos grotelės:

Lova ir krentančios grotelės.

Ilgokai galvojau, kaip tą reikalą suremontuot, bet galiausiai ėmiausi paprasčiausio būdo — įstatyti skersinius į lovos vidurį ir tiek. Dėl visa ko nusprendžiau įstatyti du, kad būtų tikrai tvirta. Taigi „Senukuose“ nusipirkau porą atraižų (neverta ten tokiems niekingiems darbeliams viso tašo pirkti), kampų ir varžtų. Pagalvojau, kad prie tašų kampukus sukti medvarščiais negerai, nes panorau juos prisukti iš abiejų pusių, tai varžtai realiai susidurtų ir šiaip būtų gal nelabai tvirta. Tad nusipirkau tiesiog normalių varžtelių su veržlėmis ir nusprendžiau suveržti viską kiaurai.

Tvirtinimo detalės (kampukai), varželiai ir veržlės

Matuoju skyles kampeliams. Čia vieno meistro patarimas: norint tiksliai sumatuoti, detales reikia įtaisyti taip, kad jos niekur nebėgiotų ir atitiktų būsimą pritaikymą. Žodžiu, kampelius ir pagalį įrėmiau tarp dviejų kitų pagalių, kad būtų lygu:

Medžio tašai ir kampukai

Sužymėti užtenka vieną skylutę gręžimui. Čia vėlgi to meistro patarimas: nori tikslumo darydamas skyles, daryk jas kuo realesnėmis sąlygomis. Na, vieną skylutę išgręži, įtaisai detalę su vienu varžtu ir kitą skylutę gręži jau su detale vietoj:

Tašas, kampukas ir varžtas vietoje

Aišku, jei grąžtelis tokio paties storio, kaip skylutė (arba plonesnis). Išgręžus antrą skylutę statomas antras varžtas ir tada išgręžiamos kitos skylutės:

Tašas, kampukas ir jau du varžtai vietoje

Deja, kadangi neturiu gręžimo staklių ir spaustuvo tašeliui įtvirtinti, tai gręždamas paprastu elektriniu grąžtu niekaip negalėjau išlaikyti labai didelio tikslumo ir antra detalė kitoje pusėje ant varžtelių neužėjo. Kadangi gręžiau 5 mm grąžteliu, paskui skyles storinau iki 7 mm. Čia, deja, tokia realybė — su tam tikrais įrankiais kažkokio norimo tikslumo nepadarysi ir tiek. Arba reikia papildomų priemonių. Kadangi gaminys ne precizinis, tai tokio tikslumo užteks.

Skyles išplatinus detalės susijungė:

Abu kampukai ant tašo su visais keturiais varžtais

Toliau abiems tašams prie lovos tvirtinti pradėjau taikyti kampukus. Na, iš pradžių pritvirtinsiu keturis kampukus prie lovos, tada prie jų pridėsiu tašus ir įstumsiu varžtus, o po to iš kitos tašų pusės pritaisysiu dar po kampuką. Iš pradžių galvojau prie tašų prisukti visus kampelis, tada tašus sukti prie lovos ir taip natūraliai lovą „suveržti“, bet paskui pamačiau, kad varžteliai trukdys. O nupjaustinėti juos kažkaip nenorėjau. Tad ėmiausi kampelių pritaikymo. Kadangi lova 2 metrų, tai tašus per vidurį panorau įtaisyti po 67 cm nuo kraštų. O kampelius atitinkamai šalimais, kad pats tašas per vidurį atsidurtų. Vėlgi taikau su pagaliuku:

Lova ir prie jos taikomas kampukas

Tarp įrankių neradau jokio plono grąžtelio, kad galėčiau padaryti skylutes medvaržčiams. Bet kadangi jie nestori, tai nusprendžiau, kad ir taip susuksiu. Tik pirmąjį medvaržtį būtina įsukti iš anksto, kad paskui juo detalę pritvirtinti būtų lengviau. Užžymėti, beje, užtenka irgi tik vieną skylutę, aš čia padauginau:

Vienas medvaržtis, įsuktas į lovą

Na va, kampukas vietoj, dedam pagaliuką, išlygiuojam ir sukam paskui kitus varžtelius.

Vienas kampukas medvaržčiu prisuktas prie lovos

Šast šast ir štai kampukai prisukalioti.

Medvaržčiais prie lovos prisukti kampukai.

Pritvirtinus tašą prie vienos pusės akivaizdžiai pasimatė, koks didelis tarpas čia yra. Dabar laukia smagus darbelis suglausti lovą ir įtaikyti bent vieną varžtą. O paskui kažkaip užtaikyt ir kitą kampuką iš kitos pusės, nes nuo visokios įtampos tai važrtai tikrai nestovės tiesiai.

Tarpas tarp lovos ir tašo, su kampuku ir varžtais.

Labai labai sunkiai pavyko suglausti lovos kraštus. Jau vienu metu galvojau, kad eisiu į mašiną virvės parsinešt ir pasidaryt kokį tai įtempėją. Bet paskui pavyko. Tik varžtus įtaikyt buvo sunkoka iš kitos pusės. Du užtaikiau, uždėjau veržles, kažkaip įtaikiau trečią, o ketvirtas — niekaip. Tai atsuktuvu bandžiau „pagaut“ skylę kaip nors. Tas irgi pavyko, nors sušilau kaip reikiant. Na, šiokia tokia kompensacija judėjimo trūkumui 🙂

Užveržtos veržlės ant tašo ir bandymas įtaikyti kitus varžtus su atsuktuvu.

Dar apsižiūrėjau, kad rimtesniam atsuktuvui su didele rankena nebeturiu normalių galvučių. Čia normaliausia, kokią pavyko rasti:

Sudėvėta atsuktuvo galvutė.

Todėl daugumą varžtų sukaliojau paprastu senu, kokių 30-ies metų, tarybiniu atsuktuvu. Rusai, regis, daugiau plieno į atsuktuvus dėdavo, nes jokių nusidėvėjimo žymių (be apibraižymų) nesimato.

Štai ir galutinis rezultatas — tašas įtaisytas vietoje, su visais varžtais ir priveržtais abiem kampukais. Rimtas reikalas. Gal aš čia tų varžtų ir padauginau, bet žinau viena — su lovom juokauti neverta, o daugiau varžtų — mažesnė rizika ir išplėšti. Beje, medvaržčiai 3 mm storio ir 25 mm ilgio.

Susukti visi varžai ir medvaržčiai, tašas įtaisytas vietoje ant lovos krašto.

Na štai, abu tašai savo vietoje. Jie truputėlį išlindę virš lovos, bet čiužinui kenkti neturėtų, nes dar ir grotelės užsidės panašaus storio. O apačioje iškišimo negalėjau daryti, nes ten įvažiuoja stalčiai. Viskas, laikas dėti atgal į vietą groteles ir čiužinį. Dabar nebaisu bus ant tos lovos atsisėsti, arba naktį pas vaiką atėjus prigulti šalimais, jei baisu pasidarytų.

Abu tašai savo vietoje.

O kad lova gerai stovėtų, reikia visą reikalą pažymėti :-))

Svogūnai, lašiniai, agurkas, degtinė

Komentarai
 1. Juozh parašė:

  Ne į temą, bet šitas “iš kurios kartą naktį iškritom su visu čiužiniu“…
  Ot išdykėliai 😀

 2. viliuspbVilius parašė:

  Reikėjo bent jau su švitriniu ta skersinį pagali pašveisti 🙂

 3. Keša parašė:

  Prikolnas straipsnis 🙂 patiko, užskaitau ačiū 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.