„Ledinės“ lempos testas

Posted: 2013-01-13 in Darbeliai
Žymos:,

Na, vakar pusę dienos krapščiausi ir klijavau, o šiandien atėjo laikas tą kreivą šleivą ir silikonuotą daiktą ištestuot. Pabandžiau palyginti su miegamojo 60 W ir ten pat, ant liustros, pakabinta staline 75 W lempa (nes ji šviečia labiau viena kryptimi, kaip ir diodai). Pradžiai trys nuotraukėlės su tuo pačiu baltojo balanso nustatymu. Matyti, kad diodinė šviesa šaltesnė už kaitrines lemputes. Taigi iš kairės į dešinę: 60 W kaitrinė, šviečianti į visas puses; 15 W diodinė, šviečianti 120° kampu (teoriškai) ir 75 W stalinė, irgi šviečianti ribotai, daugiau tik žemyn:

60 W kaitrinė15 W diodinė75 W kaitrinė

Na, ir tos pačios trys nuotraukos suvienodintu baltu balansu:

60 W kaitrinė15 W diodinė75 W kaitrinė

Na, visos lempos šviečia panašiai, bet su diodine, dėl mažiausios šviesos sklaidos, įspūdis prasčiausias. Aišku, ir jos liumenų kiekis net ir teoriškai mažesnis už turimų kaitrinių, tai nėra ko ir lyginti. Teisingiausia ją turbūt būtų lyginti su kokia 40-50 W kaitrine. Beje, čia ir mano paties kaltė, tiek apie juos buvau visko prisiskaitęs ir prisižiūrėjęs, o pirkdamas pražiopsojau. Reikėjo imti 1 W žvaigždutes, duodančias bent 110 liumenų. Ką gi, šitas kur nors panaudosiu dar, o tolimesniems ir rimtesniems apšvietimo eksperimentams reikės užsipirkti vieno vato diodų. Aišku, dar ir su šitais palyginti ir pažiūrėti, ar mažieji draugai kinai per daug nemeluoja :-))

Apskritai šitą lemputę vis tiek galima pavadinti taupiąja. Pamatavus naudojamą srovę iš 220 V įtampos ir viską padauginus, pasirodė, kad ji naudoja apie 12 W energijos. Patiems penkiems diodams tenka apie 11, taigi jie net nešviečia pilna galia (o tai reiškia, kad jie praktiškai nesidėvi ir gali būti amžini, jei bus gerai vėdinami). Taigi lyginant su kaitriniu apšvietimu efektas bent jau 4 kartus didesnis, t.y. energijos naudojama apie 4 kartus mažiau. Bet aš vis tiek tuo nesu patenkintas, nes iš diodų tikimasi daugiau.

Taigi gavosi truputuką provalas, neapsižiūrėjau, kiek šitos lempelės duoda liumenų iš vieno vato elektros. Kaip sakoma, iš klaidų mokomės :-)) Laukite kitų eksperimentų (jei kam įdomu). Beje, šita mano sukonstruota lempelė dar ir ganėtinai karšta būna, kai ilgiau paveikia. Su vieno vato diodais ir šita problema turėtų būti ne tokia išreikšta.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s