Vidinės blykstės tiuningas

Posted: 2013-01-09 in Darbeliai
Žymos:, ,

Labai labai seniai, kai turėjau labai seną fotoaparatą ir neturėjau nieko panašaus į išorinę blykstę, pabandžiau užsiimti fotoaparato vidinės blykstės tiuningu. Pirmu bandymu bandžiau kiek išsklaidyti jos šviesą, kad nebūtų „blicas į kaktą“, o antru mėginau ją nukreipti ir „atmušti“.

Atleiskit už iliustracijų kokybę, neturiu dabar po ranka savo D3X*, tai telefonu fotografavau.

Manau, teko matyti gan nepigiai parduodamų priedų fotoaparatui — priešais vidinę blykstę išskleidžiamą sklaidytuvą, kišeninio formato knygos ploto maždaug. Aš paprasčiausiai pasiėmiau 3 mm vielos ir išlanksčiau karkasėlį. Jis statomas į išorinės blykstės jungtį. 3 mm viela nelindo, tad plaktuku ją ties tom vietom paploninau. Gavosi maždaug toks daiktas:

Karkasas

Ant jo paėmiau ir užtempiau maišeliu susiūtą kokių aštuonių sluoksnių marlę. Na, toks daiktas po ranka papuolė ir tiek. Galima būtų užklijuoti po plaukiojančiomis grindimis tiesiamo balto putplasčio, popieriaus ar pamušalinės medžiagos. Reikalas atrodo taip:

Sklaidytuvas

O štai su atmušimu ilgokai nesugalvojau nieko. Kartais fotografuodavau rankoj prieš blykstę laikydamas veidrodėlį, na, bet tai yra pornografija, o ne fotografavimas. Vargas ir tiek. Vieną dieną į rankas papuolė kvepalų dėžutė, o ten — folija aptrauktas A4 dydžio dugnas. Škia iš karto iškirpau tinkamą „veidrodėlį“, kuris palenda po blykste, įsistato į išorinės blykstės lizdą, o kojelėmis atsiremia ir išlaiko 45° kampą:

„Veidrodėlis“

Na, o ant fotoaparato jis atrodo šitaip:

02

Ir iš kitos pusės:

03

Fotografuojant horizontaliai blykstės šviesa atmušama nuo lubų. Tiesa, reikia nuostatose uždėti +1 blykstės kompensaciją, nes kažkaip TTL’as nepasigauna, kad blykstė gerokai silpniau šviečia. Bet su +1 viskas tvarkoj. ISO irgi reikėtų 800 ar daugiau nustatyt (jei fotikas labai netriukšmauja).

Aš dabar šitą „atmušėją“ naudoju, kai fotografuoju su nuo fotoaparato nuimta blykste. Valdančioji vidinė blykstė kad ir silpnai, bet fotografavimo metu irgi žybteli (seniau maniau, kad ne, kad žybteli prieš pat visai fotografavimą) ir gali kartais sugadinti kokį jautrų atvaizdą, pavyzdžiui, degtinės butelis gali su antspindžiu gautis ar prakaituotas užpakalis sublizgėt.

Tipsas. Jei norite fotografuojamo subjekto akyse sukurti „šelmišką žiburiuką“, tai „veidrodėlyje“ priešais pat blykstę padarykit skylutę. Truputėlį blykstelės į akis ir bus žiburiukas.

* – bajeris čia, neturiu aš jokio D3X

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.